Zapomiałam(em) hasła! Jak odzyskać dostęp do forum?

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Zapomiałam(em) hasła! Jak odzyskać dostęp do forum?

Post autor: administrator » 14 mar 2017 19:40

Jeśli zapomnimy hasła do forum, możemy odzyskać dostęp do swojego konta w następujący sposób:

1. Używamy narzędzia odzyskiwania dostępu do forum widocznego obok przycisku logowania jako link "Zapomniałem hasła". Lub klikamy tu: https://www.forum.nasze-sanatorium.pl/u ... ndpassword

2. W formularzu należy podać adres e-mail przypisany do konta na forum i kliknąć "Wyślij".

3. Następnie należy poczekać na e-mail z linkiem aktywującym nowe, tymczasowe hasło, które również będzie w tym samym e-mailu. Czasem trzeba poczekać nawet godzinkę nim system wyśle e-mail. W razie gdyby nie doszedł warto sprawdzić czy nie trafił do spamu.

4. Następnie należy kliknąć w link z e-maila i poczekać aż otworzy się przeglądarka ze stroną forum, a następnie można już zalogować się podanym tymczasowym hasłem. Można użyć kopiuj-wklej. Bez aktywacji nowego hasła linkiem, nie zalogujemy się nim do forum!

5. Po zalogowaniu warto przejść do swojego profilu i zmienić hasło na nowe własne.
Własne, silne hasło to podstawa bezpieczeństwa w sieci!

6. Klikamy "Twoje konto" -> zakładka "Profil" -> pozycja "Ustawienia konta"

7. Wpisujemy dwa razy swoje własne hasło. Uwaga! Hasło musi spełniać podane w opisie reguły skomplikowania.

8. Wpisujemy aktualne tymczasowe hasło z e-maila.

9. Klikamy "Wyślij"

Od tego momentu logujemy się własnym hasłem.

Pamiętajcie! Admin nie zna Waszych haseł i nie pomoże! Są one nie do odzyskania gdyż są przechowywane w postaci zaszyfrowanej! Jedyna droga to ta opisana wyżej.

Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Zapomiałam(em) hasła! Jak odzyskać dostęp do forum?

Post autor: administrator » 28 kwie 2017 22:05

Jeśli nie aktywowaliście konta linkiem zawartym w e-mailu otrzymanym po rejestracji na forum, a link ten wygasł, możecie zażądać ponowienia wysłania takiego e-maila poprzez formularz dostępny tu:
ucp.php?mode=resend_act

ODPOWIEDZ