Reklamy

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
forumowicz

Reklamy

Post autor: forumowicz »

Witaj administratorze nie wiedziałem gdzie napisać więc piszę tutaj .Dlaczego po zarejestrowaniu się tutaj na pocztę przychodzą liczne reklamy które są tutaj na tym forum ?
Dziękuję za odpowiedż
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Reklamy

Post autor: administrator »

Forum nie zajmuje się reklamą mejlową. Nic nie rozsyłamy, nie wysyłamy nawet newsletterów. Jedyną informacją jaką wysyłamy może być informacja techniczna np. odzyskanie dostępu do konta, info o nowej wiadomości lub informacja o zmianie regulaminu. Adresy mejlowe nie są widoczne nawet dla osób zarejestrowanych na forum. Jeśli ktoś z forumowiczów pisze do innego forumowicza, to również nie uzyska adresu email, a kontakt odbędzie się poprzez formularz. Dopiero adresat może zdecydować czy odpisać i ujawnić swój email. Inną sprawą jest, że wiele osób publicznie w postach podaje swoje mejle czy numery telefonów, a to już jest widoczne dla każdego przeglądającego internet.
Kolejną sprawą jest to by komputer, z którego piszemy był zabezpieczony antywirusowo. Większość hakerów nie próbuje włamywać się do banków bo to zbyt trudne, zajmują się raczej wykradaniem adresów email za pomocą wirusów. Jeśli ktoś ma takiego wirusa w komputerze to może mu on wykraść całą książkę adresową, po to by potem haker mógł sprzedać całą bazę adresową komuś lub samemu rozsyłać reklamy. Także zachęcam wszystkich do solidnego sprawdzania swoich komputerów i zachęcania do tego wszystkich znajomych. Przynajmniej tych, z którymi korespondujecie poprzez email.
Jeśli chodzi o reklamę na stronach www, to reklama w dzisiejszych czasach działa najczęściej na zasadach kontekstowych czy zainteresowań, tzn. Jeśli ktoś szuka czegoś w wyszukiwarce google, np. nowego telefonu, to niemal pewne jest, że gdzie potem nie zajrzy, zobaczy reklamę telefonów i to niezależnie, czy będzie przeglądał forum NS, jakiś duży czy mały portal informacyjny czy też czytał swoje mejle na bezpłatnej poczcie, której bezpłatność okupiona jest wysyłką reklam przez dostawcę usługi pocztowej. Z drugiej strony, dostawcy bezpłatnej poczty i tak muszą wysyłać reklamę bo z tego żyją, z tym, że jeżeli nie będzie to reklama związana z zainteresowaniami osoby przeglądającej internet, to mają oni mniejszą szansę, że osoba ta kliknie w reklamę i przejdzie do oferty z nią związanej. Osobiście wolę w internecie widzieć reklamy, które mnie interesują niż te, które nie mają ze mną nic wspólnego i mnie denerwują. Wolę reklamy np. wspomnianego telefonu jeśli szukam telefonu niż pampersów których w danej chwili nie szukam.
Co do stron NS. Jeśli kiedyś forum NS zechce wysyłać jakąś reklamę drogą email, najpierw będziemy prosili o zgodę użytkowników na taką wysyłkę. Póki co nie ma takich planów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Reklamy

Post autor: basiat »

A ja chcę napisać o reklamach, które pojawiają się u mnie od dzisiaj w dużych ilościach, tu na stronach NS między poszczególnymi postami. Denerwujące to jest :evil:
forumowicz

Re: Reklamy

Post autor: forumowicz »

Dziękuję administratorze ktoś musi znać adres e-mail by wysyłać reklamy .Nawyki z Google nie wchodzą na pocztę .(przeglądanie stron ,czy czytanie o butach ) Te reklamy pojawiają się na otwieranych kolejnych stronach z Google i o tym wiem .
Komputer teź jest zabezpieczony .
Niemniej dziękuję ale uważam że to jest od osoby co ma dostęp do informacji w moim przypadku przy zarejestrowaniu się.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Reklamy

Post autor: administrator »

Szanowny Panie
Jak napisałem forum nie prowadzi żadnej wysyłki reklamowej ani nie udostępnia bazy żadnym osobom. Rejestracja jest całkowicie automatyczna za pomocą linku potwierdzającego i nikt nie śledzi z jakiego adresu email ktoś się rejestruje. Jedyną osobą, która ma bezpośredni dostęp do bazy jestem ja. A do profilu danego forumowicza zaglądam gdy poprosi mnie on o zmianę nicka. Teoretycznie w grę mogłaby wchodzić osoba techniczna z serwerowni ale proszę mi wierzyć, że te osoby pracują w bardzo ścisłym rygorze objętym całkowitą kontrolą tego co robią łącznie z monitoringiem elektronicznym i wizyjnym.
Przez wszystkie lata istnienia forum nie było też żadnego przypadku włamania hakerskiego. Od lat strona jest szyfrowana i zabezpieczona certyfikatem SSL, a Pan zarejestrował się miesiąc temu jak widać w profilu. Bardzo proszę by sprawdził Pan swój komputer, a także może Pan o to prosić osoby, z którymi Pan koresponduje. Wystarczy, że jedna z nich ma trojana na swoim komputerze czy telefonie i cała książka adresowa tej osoby łącznie z Pana adresem mogła wyciec do sieci. To są najczęstsze metody działania hakerów i wszelkich wirusów przez nich rozsyłanych.
Z tego też powodu zachęcam do nie podawania publicznie swoich danych w tym adresu email, a niestety często forumowicze robią to podając nawet nr telefonu.
Jeszcze a'propos bezpłatnych adresów e-mail np. na [email].pl, zakładając takie bezpłatne konto musi się Pan zgodzić na, cytuję z Onetu:
-Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Onet S.A. w celach marketingowych.*
-Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Onet S.A. w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych.*
Te dwa punkty są oznaczone gwiazdką, co oznacza, że nie można ich nie zaznaczyć by mieć bezpłatne konto pocztowe. A potem niestety rozsyłana jest reklama na skrzynkę e-mail zarówno od onetu jak i od jego partnerów biznesowych. Dokładnie te same zapisy są w przypadku innych kont bezpłatnych.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Reklamy do przesady na N-S

Post autor: jacky6 »

basiat pisze: 21 lut 2018 16:42 A ja chcę napisać o reklamach, które pojawiają się u mnie od dzisiaj w dużych ilościach, tu na stronach NS między poszczególnymi postami. Denerwujące to jest :evil:
Tą obserwację więcej niż potwierdzam.
Do teraz ( prawie ) zjawisko było nieznane.
Ale będąc na forum - reklamy w swojej masie więcej niż upierdliwe.
Mogą zniechęcić w swojej skali - potencjalnych użytkowników.
...
Reklamy tak upierdliwe, że bardzo szybko powodują przypadkowym kliknięciem / dotknięciem ( smartophne ) przekierowanie na reklamę.
...
W moim odczuciu - co za dużo - to niezdrowo.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Reklamy

Post autor: Atina »

Reklamy na NS są męczące :roll: :roll: :roll: można coś z tym zrobić? :evil:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Pliki cookie (ciasteczka) - a reklamy google...

Post autor: jacky6 »

administrator pisze: 25 mar 2013 09:35 Serwis Nasze-sanatorium.pl wykorzystuje również pliki cookie do przesyłania tzw. reklamy kontekstowej firmy Google i jej partnerów.

W ostatnich tygodniach zauważyłem odmienną aktywność reklamy wujaszka google.
Do niedawna reklamy były wstawiane np. między postami lub w okolicach nagłówku lub stopki strony.
Teraz wstawiane są do treści postu co osobiście mnie się nie podoba, jako, że jest to ingerencja np. w mój autorski tekst.
Nie wiem jak mają to inni bo być może reklamy pakują się do wybranych - popularnych tematów ?
Wiadomo, że z takich reklam są pewne wpływy pozwalające na utrzymanie portalu a ty samym forum, ale jednak wpakowanie się komuś do tekstu jest co najmniej tak "niegrzecznym - niekulturalnym" jak przerywanie wypowiedzi.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Pliki cookie (ciasteczka) - ale o co tu chodzi?

Post autor: administrator »

Google "uczy się" wstawiając reklamy automatycznie w wybrane przez siebie miejsca pasujące mu najbardziej do kontekstu i miejsca na stronie. Za każdym wyświetleniem nawet tej strony miejsca te mogą być inne. Zależy jakie reklamy mają akurat do wyświetlenia. To nie NS wybiera w tym przypadku te miejsca lecz samo Google. Jednak należy zauważyć, że reklama powinna zawsze być oznaczona przez Google, że jest to właśnie reklama, a nie czyjaś wypowiedź. Z reguły jest to napis 'reklama' lub widuję nazwę partnera google lub taki trójkącik poziomy. Tak przynajmniej było i tego chyba nie zmienili i mam nadzieję nie zmienią dla jasności przekazu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Pliki cookie (ciasteczka) - ale o co tu chodzi?

Post autor: jacky6 »


W moim i nie tylko moim odczuciu - wstawienie reklamy wewnątrz czyjegokolwiek tekstu - jest ingerencją - naruszeniem praw autorskich twórcy tekstu.
Zatem będzie musiało upłynąć sporo wody w Wiśle, Renie, Tamizie i nie tylko Sekwanie aby dojrzała świadomość bzdurności przepisów dyrektyw UE kołchozu.
Tak na marginesie - wstawienie swego czasu tekstu na czyjąś tam fotografię i uczynienie z niej memu spowodowało gonitwę policji za naruszenie praw autorskich twórczyni fotografii.
Łapać złodzieja - najczęściej wołają uciekający złodzieje a czapka na nich gore.

:mrgreen: :ugeek:

ODPOWIEDZ