Nowy certyfikat SSL Certum Unizeto

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Nowy certyfikat SSL Certum Unizeto

Post autor: administrator »

Wdrożyłem nowy certyfikat SSL na kolejny roczny okres. Poprawność zaufanego połączenia z witryną NS i forum weryfikuje Unizeto Technologies S.A. a samo połączenie jest szyfrowane 256-bitowym kluczem. Chroniąc się przed różnej maści zagrożeniami w internecie, warto przed logowaniem sprawdzać czy strona, na którą się logujemy ma rzeczywiście ten adres jaki wpisaliśmy (wirusy lub innego rodzaju techniki potrafią go zmieniać) i czy połączenie jest zaufane (symbol zamkniętej kłódki, po najechaniu na którą powinny ukazać się informacje o bezpiecznym połączeniu jeśli takie jest).
Pozdrawiam i miłego użytkowania stron NS na kolejny rok :)
forumowicz

Re: certyfikat serwera i przypomnienie o aktualizacji adresu

Post autor: forumowicz »

Witam
Miałem problem z wejściem na Forum. Mam informację o certyfikacie serwera i aktualizacji adresu. Niezabezpieczona.
Proszę o informację na Forum w tej kwestii.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: certyfikat serwera i przypomnienie o aktualizacji adresu

Post autor: administrator »

Mogło tak być przez jakieś pół godziny podczas gdy stary certyfikat wygasł, a nie zdążyłem jeszcze otrzymać i zainstalować nowego. Strona działała prawidłowo lecz przeglądarka mogła zgłaszać w tym czasie niezabezpieczone połączenie. Wszystko jest obecnie świeżutkie i przez kolejny rok ważne.
Certyfikat_na_2020.jpg
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Nowy certyfikat SSL Certum Unizeto

Post autor: administrator »

Szanowni Forumowicze, dziś od rana walka z naprawą certyfikatu. Przepraszam za utrudnienia w dostępie do strony. Już powinno być ok.
Pozdrawiam
Zablokowany