Opinie o ośrodkach

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: darek »

Andy

Trzymam KCIUKI
Może Ciebie Pan Administrator wysłucha.
Faktycznie są obiekty ,które mają założone kilka zakładek.
A dzięki uporządkowaniu można było by skupić dotychczasowe informacje i powstała by jedna baza Danych o Obiekcie.
A zapewniam że i Obiekty same by weryfikowały dane .

Wiadomo
Musiałby być wypracowany szablon.

-Miasto
-Obiekt
-Adres / kontakt /strona www.

Informacje dotyczące obiektu

Oczywiście Sami musielibyśmy też podać się dyscyplinie i nie zaśmiecać

Cóż tym razem może Pan Administrator ulegnie Naszym Prośbą -Sugestiom
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14308
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: ANDY12345 »

Każdy pomysł jest dobry, może jeden lepszy lub gorszy, jedni się wypowiedzą drudzy nie , ale summa summarum wszyscy będziemy z tego korzystać. To od nas w dużej mierze zależy jak to będzie wyglądało i oczywiście największej od Admina. Nawet jak będą znaczne obostrzenia w takim dziale to ja nie mam nic przeciwko temu, bo i tak musimy kierować się pewnymi regułami i zasadami, a na pewno będzie i łatwiej i przyjemniej, dziękuję za wsparcie :)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: administrator »

Witam wszystkich zainteresowanych.
Ponieważ nazbierało się tych pytań, postaram się z grubsza odpowiedzieć.
ANDY12345 pisze: 24 kwie 2020 08:47 Witam Adminie, mam zapytanie: czy jest możliwość pogrupowania opinii o ośrodkach i sanatoriach alfabetycznie pod względem miejscowości, tak jak to ma miejsce w "Miejscowości uzdrowiskowe" ?
Temat był już poruszany kilka razy, z tego co pamiętam przez Dzia_dka i Darka. Nic nie zmieniło się od tego czasu. Niestety nie jest to możliwe i nie wiem czy kiedykolwiek będzie. Przyczyn jest wiele.
Atina pisze: 24 kwie 2020 09:44 ''Kto mu za to zapłaci '' :roll:
Cały czas płacimy każdym wejsciem na forum...
Również niestety (dla mnie) nie. Są płacone pojedyncze grosze za kliknięcie w reklamę. Dla forum każdy blocker reklam to kolejny gwóźdź do przysłowiowej trumny. Okres jest trudny - brak reklam uzdrowisk i rehabilitacji, kliknięcie w które dawało więcej grosików niż w reklamę butów. Jednakże koszty istnieją i nie znikają, a te grosiki nie pokrywają ich obecnie.
Forum jest bezpłatne i takie pozostanie do końca. Nie będzie zbiórki na Patronite itp. ale nie oczekujcie proszę, że dam rady zrobić więcej niż jest obecnie.
darek pisze: 24 kwie 2020 11:46 A zapewniam że i Obiekty same by weryfikowały dane .
Raczej skończyłoby się blokadą takiego wątku przez prawników ośrodka jeśli tylko by podpadł im, a wtedy znikłoby wszystko. Mieliśmy jakiś czas przykład tego i mimo, że chciałem nawet powalczyć z nimi, nikt z forumowicz, których posty zostały zablokowane, nie przystał na tę walkę. Są strony www niby z opiniami o sanatoriach, a tam każde ma 5/5 gwiazdek, no w najgorszym wypadku 3/5 - sztuczne opinie, bo ośrodek tym wątkiem się interesuje i za ten interes płaci. Całe szczęście nie jest tak na NS. Wszystko tworzycie Wy Forumowicze.
Samosia pisze: 24 kwie 2020 10:48 Andy już kiedyś założyłam temat Lista Sanatoriów 2019 aby choć w części ułatwić decyzję choćby tym co chcą dzwonić po zwroty ale temat ucichł🙁więc może teraz Tobie się uda 🤔Powodzenia👍👍👍
To właśnie jest wprowadzanie bałaganu - jeden wątek, a w nim wszystkie sanatoria na raz i wszyscy piszą o wszystkim. Nie da się. Zapewniam. Dziś mieliśmy przykład ile godzin na forum był post z wpisem po wietnamsku zdaje się. Cóż, reakcja była taka, że stworzył się wątek, a w nim rozprawianie o poście i tylko jedno zgłoszenie moderacyjne, że takie coś się pojawiło. Bez zgłoszenia nie wiadomo kiedy zauważę.

Podsumowując Forum NS to jak nazwa mówi forum, a na forach są swobodne wypowiedzi na dany temat, bez szablonów. Oczywiście wyglądałoby to lepiej gdyby zawsze było pisanie na temat ale sam wiem, że nie zawsze się da i staram się to rozumieć.

Ale przecież na forum jest bardzo dobra wyszukiwarka, z którą można zrobić naprawdę wiele. Wystarczy wejść ikonką zębatki w funkcje zaawansowane i tam zrobić co tylko chcemy np. w trzech krokach takie coś:
wpisujemy nazwę ośrodka,
wybieramy dział -> Oceń sanatorium
zaznaczamy 'Tylko pierwszy post tematu' i 'Wyświetlaj wyniki jako: tematy'


i mamy piękną listę wątków na temat danego ośrodka wyświetlaną dokładnie tak jakby pochodziła z wydzielonego działu
Dodatkowo możemy ograniczyć do najnowszych wątków np. z ostatniego roku lub wg innej interesującej cechy.
W standardowym trybie mamy od razu podgląd fragmentów postów co umożliwia szybkie znalezienie czegoś co nas interesuje.
Moim skromnym zdaniem nie jest źle. Osobiście często tak korzystam z forów.

Mam nadzieję, że ta moja odpowiedź rozjaśniła sytuację przynajmniej troszeczkę.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: ewasz »

Jeśli chodzi o ten temat w obcym języku to dałam plamę. Zdziwiłam się, że jeszcze jest zamiast go zgłosić. No cóż przyznaję się, zawaliłam.

Co do podstawowego wyjaśnienia zapytań forumowiczów, uważam że wskazówka wyszukiwania interesującego tematu wyczerpuje temat.
Dziękuję w swoim imieniu i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: Hipokryt »

administrator pisze: 27 kwie 2020 19:38 (...)
Wystarczy wejść ikonką zębatki w funkcje zaawansowane i tam zrobić co tylko chcemy np. w trzech krokach takie coś:
wpisujemy nazwę ośrodka,
wybieramy dział -> Oceń sanatorium
zaznaczamy 'Tylko pierwszy post tematu' i 'Wyświetlaj wyniki jako: tematy'


i mamy piękną listę wątków na temat danego ośrodka wyświetlaną dokładnie tak jakby pochodziła z wydzielonego działu
(...)
To najlepsza porada dotycząca skutecznego szukania opinii o miejscach. Należy z tego korzystać, ale...
chwilę temu tą metodą wrzuciłem do wyszukiwarki miejsc nazwę pewnego ośrodka. Wyskoczyło 335 wyników :D Rzeczowych opinii może setka, a reszta to pytania, podziękowania a najwięcej luźnych dygresji pasujących do każdego obiektu a nawet tematu :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: darek »

Niech juz są w temacie oceń SANATORIUM rozmowy o Sławnej "Dupie Maryny" .ale na Miły Bóg .

Niech Obiekt
Perła Bałtyku
Kołobrzeg
ul.Sikorskiego

Ma jedna zakładkę
Posłużyłem się Perłą ponieważ jeszcze kilka lat temu ten Obiekt Nazywał się Kombatant .

Jeżeli dziś wchodzę w Sławny Kwadracik wpisuję Perła -Pojawia się kilka Obiektów , Kilkanaście Tematów a Dodatkowo Pojawia się PERŁA i PERLA .

Może na początek można było by SZTYWNO założyć Konta - Konta zakładki Obiektów ,aby za jakiś Czas Kolejny Forumowicz po powrocie nie załozył NOWEGO wątku z Informacjami o .
Wystarczy ,że dopisze do juz istniejącego TEMATU.

Oczywiście Forum jest Administrowane przez Osobę Prywatną -To ona ma wpływ na .....
Ale Gwarantuję ,ze dzięki takiemu posunięciu zapewne zwolniło by się troszkę miejsca na Serwerze
ODPOWIEDZ