Opinie o ośrodkach

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Opinie o ośrodkach

Post autor: ANDY12345 »

Witajcie o poranku :) , wysłałem do Admina zapytanie i prośbę. Jak popieracie mnie w tej materii to proszę o kierowanie bezpośrednio do Niego na PW, dziękuję :)

Opinie o ośrodkach
Wysłano: pt 24 kwie 2020, 08:33
Od: ANDY12345
Odbiorca: administrator

Witam Adminie, mam zapytanie: czy jest możliwość pogrupowania opinii o ośrodkach i sanatoriach alfabetycznie pod względem miejscowości, tak jak to ma miejsce w "Miejscowości uzdrowiskowe" ?
Kolejne pytanie i prośba zarazem to dalsze alfabetyczne pogrupowanie ośrodków w danej miejscowości i wszystkie wpisy o danym ośrodku były umieszczane pod jednym tematem bez możliwości zakładanie nowego, gdy nazwa danego ośrodka już istnieje. Obecnie kolejni Forumowicze zakładają nowe tematy o istniejących ośrodkach i są dublowane jednocześnie rozrzucone na kilkuset stronach.
Bardzo to utrudnia poszukiwanie opinii, zwłaszcza że nie tylko są one tam poruszane. Wszystkie tematy o danym ośrodku byłyby w jednym temacie i z perspektywy czasu moglibyśmy oceniać ośrodki jak się zmieniają, na dobre czy wręcz przeciwnie. Także są wpisy dokładne lub lakoniczne, co w przypadku tych drugich nic nam nie mówi, a następni Forumowicze zakładają kolejne tematy z zapytaniem o opinię. Narasta wiele tematów przez które trzeba przejść żeby cośkolwiek dowiedzieć się w opiniach i niejednokrotnie zniechęca to zwłaszcza nowych Forumowiczów co z kolei powoduje zakładanie kolejnych tematów i tak w koło Macieju. Pozdrawiam Andy :) .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: Hipokryt »

Już dawno powinien być zrobiony taki porządek aby ułatwić szukanie informacji. Obawiam się jednak, że to mnóstwo czasu i pracy dla Naczelnego :D Kto mu za to zapłaci?
Dlatego ostrożnie z zakładaniem kolejnych wątków o miejscach już opisywanych w istniejacych tematach ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: ANDY12345 »

Można zacząć małymi kroczkami, alfabetyczny wykaz miejscowości i to już by spowodowało o wiele szybsze wyszukiwanie. Obecnie jest ponad 1200 stron, komu chciałoby się przejść chociaż 10% . Podejrzewam że tych stron z miejscowościami byłoby tylko kilkadziesiąt.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: GIENIA »

Andy , ten temat był już poruszany .
Też byłabym .. za ... gdyby nie świadomość , ze ten ogrom pracy musiałby wykonać Moderator ... sam piszesz , że jest to 1200 stron , a w nich różne tematy ... :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: Atina »

''Kto mu za to zapłaci '' :roll:
Cały czas płacimy każdym wejsciem na forum...
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: ANDY12345 »

Fakt że my sami też bałaganimy, ale jak się nie weźmie z porządkowaniem to same wiecie Dziewczyny że to doprowadzi do "stajni Augiasza" a wtedy to mało kto będzie chciał szukać, tylko nowy temat założy "jak w tym ośrodku jest". Wtedy to faktycznie opinie będą zamierać bo po co opisywać ośrodek jak za chwilę znajdzie się na np.100 stronie, a w tej sytuacji to może i całe forum zamierać z poradami .
Zawsze jak wcześniej napisałem dobrze jest robić małe kroczki, można też zacząć od blokowaniu tematów nie na temat i już będzie poprawa, jak to miałoby wyglądać to zależy od Admina. Wszyscy jesteśmy na tym forum i powinniśmy dbać.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: Dzia_dek »

Dzia_dek pisze: Według mnie sam pomysł żeby pogrupować sanatoria np. po nazwie jest bardzo ciekawy, ale trzeba by
zrobić taki mini dział w "Oceń sanatorium" dostępny dla ogółu forumowiczów tylko w formie "do odczytu".
Wybrane posty, które opiniują dany obiekt musiałyby być przenoszone do tego działu przez Admina.
Wtedy wyszukując po nazwie obiektu mielibyśmy tylko same opinie bez żadnych podziękowań i tego
typu "zbędnych" postów w opisie/opinii o danym obiekcie, a które jak sami wiecie znacznie utrudniają
wyłuskanie samych istotnych lub mniej istotnych, ale ważnych aspektów każdego sanatoryjnego pobytu.
Sam główny dział straciłby na "wartości" i służył przede wszystkim wstępnemu zamieszczaniu opinii,
które później można przenieść dalej. Bardzo pomocny (wg mnie) byłby również "szablon" według, którego
zakładałoby się nowe tematy; czyli np. nazwa ośrodka - miejsce wyjazdu - sponsor - termin od - do.
Ujednolicenie zakładanych tematów też pozwoliłoby na łatwiejsze odszukiwanie poszczególnych obiektów.
To moje zdanie w powyższym temacie, które już raz wyraziłem przy innej okazji. Jeśli do jakiegoś tematu
dostęp będzie miało więcej niż jedna osoba, to zawsze będzie "bałagan". Nie będę imiennie /a raczej nickowo/
podawał przykładów, ale mamy takie duety, które swoim pisaniem potrafią "rozwalić" każdy poważny temat.
Wydaje mi się, Andy, że to co chciałbyś uzyskać od Admina, to praca wręcz dla tytana. Chyba, że odcinamy
się od tego co było i zaczynamy całą zabawę z opiniami od nowa na, z góry określonych, jasnych zasadach.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: ANDY12345 »

Zobaczymy jaki będzie odzew od Admina, każdy sposób jest dobry który prowadzi do celu.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: Samosia »

Andy już kiedyś założyłam temat Lista Sanatoriów 2019 aby choć w części ułatwić decyzję choćby tym co chcą dzwonić po zwroty ale temat ucichł🙁więc może teraz Tobie się uda 🤔Powodzenia👍👍👍
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Opinie o ośrodkach

Post autor: ewasz »

Oby pomysł doczekał realizacji :D
ODPOWIEDZ