Do Administratora

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
Dario X
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 16 mar 2015 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Do Administratora

Post autor: Dario X »

Niestety nadal mam możliwość zamieszczenia jednej fotki niewiele większej
od znaczka pocztowego
.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Do Dario X

Post autor: Dzia_dek »

1.
bieszczady 1.jpg
2.
[ obrazek zewnętrzny ]

Dario X to jest przypadkowa fotka skopiowana ze strony internetowej. Oryginalny rozmiar tej fotki to 806x500 px.
Zdjęcie powyżej nr 1. Zdjęcie dodaję przez opcję: dodaj załącznik.
Korzystam z zewnętrznej przeglądarki do plików graficznych (IrfanView) zmniejszam do rozmiaru dopuszczonego na forum czyli 640x480 px
oraz kosztem jego jakości zmniejszam objętość pliku do dopuszczonych 80Kb. W tym przypadku jeden post to jest jedno zdjęcie.
Nie ma możliwości wstawienia drugiego załącznika. Drugie zdjęcie zostało wstawione za pomocą sposobu podanego poniżej.
Zdjęcie nr 2.
Wykorzystałem program online do obróbki zdjęć (Zmniejszacz. pl) zmniejszyłem zdjęcie też do rozmiaru 640x480 px,
a na forum wstawiam tylko gotowy link. Korzystając z zewnętrznego serwera np. Zmniejszacz lub Tinypic można w jednym poście zamieścić
kilkanaście zdjęć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Awatar użytkownika
Dario X
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 16 mar 2015 18:56
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Do Administratora

Post autor: Dario X »

Dzięki Dziadku Zbyszku za wyjaśnienie :)
Co nieco kapuję ale nie przypuszczałem że dzisiaj są takie ograniczenia
fotki w takiej rozdzielczości zajmują pamięci tyle co nic
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7818
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Do Administratora

Post autor: darek »

Witam Administratorze

Niedługo wyjeżdżam i zastanawiam się nad...

Zrobienie plakatu ,który mieściłby się w Formacie A-4
Z ,którego a i który można było by umieścić na tablicach ogłoszeń Obiektów sanatoryjnych w Polsce.
Każdy ,kto czuje się współgospodarzem Naszego Portalu umieści podczas pobytu w swoim czy ościennym ośrodku ów plakat , co zapewne powiększy grono a i wprowadzi troszkę tzw świeżej ..Krwi
wiele osób NIE WIE ,ze istnieje takowy.

Nie ukrywam ,że podczas pobytów niejednokrotnie ustawiam na komputerach w tzw kafejkach jako startowa Naszą Stronę.
Pozdrawiam
-darek
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Do Administratora

Post autor: adamadi »

darek pisze:Witam Administratorze



Nie ukrywam ,że podczas pobytów niejednokrotnie ustawiam na komputerach w tzw kafejkach jako startowa Naszą Stronę.
Pozdrawiam
-darek
:shock: :shock: :shock: :shock:

A to taka fascynacja :?: uzależnienie :?: czy chęć wciśnięcia komuś czegoś na siłę :?:
Nie wierzę że to robisz :roll:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7818
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Do Administratora

Post autor: darek »

a powiedz mi..Drogi Kolego co w tym Złego
Miast startowego ekranu
Interia, Onet czy też innej nieraz pozwalam sobie-Czy ktokolwiek mi Zabroni ?
Wszak komputer jest w sanatorium a niestety nie wszyscy wiedzą o Portalu Nasze Sanatorium.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
adamadi
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 439
Na forum od: 02 sty 2013 13:27
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Do Administratora

Post autor: adamadi »

Nie wiem czy jest coś w tym złego, :?: o ile jakiś plakat mogę zrozumieć to zmieniania ustawień na nieswoim sprzęcie już nie :idea:
Tak samo nie wszyscy wiedzą o setkach innych portali ale jakoś nikt im na siłę nie wciska uczestnictwa......,takie moim zdaniem
dyktatorskie zachowanie z twojej strony ;)
A zabronić może ci właściciel sprzętu,no bo jeżeli miałbyś swój to byś po kafejkach nie chodził,a nawet jak masz
to nie wydaje mi się żebyś był zadowolony gdyby ktoś coś ci w nim przestawiał :?: :?:
Takie moje zdanie w tym temacie,i nie chce tu wywoływać zbędnej dyskusji :mrgreen: wystarczająco dużo SPAMU jest na tym portalu 8-)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Do Administratora

Post autor: Robeo »

Czy ktoś z nas potrzebował plakatu żeby trafić na forum ? Wystarczyło wygooglować nazwę swojego sanatorium, miasto i dodać słowo "opinie", albo "forum". Na siłę nie ma co tu ludzi wciskać. Kto ma chęć popisania o wszystkim, spotykania się i zaprzyjaźnienia - na pewno już tu jest, albo wkrótce trafi :)

(ale to tylko moje skromne zdanie)
Awatar użytkownika
klaraklara
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 30 mar 2013 20:09

Re: Do Administratora

Post autor: klaraklara »

Robeo Darkowi nie chodzi o reklamę forum tu każdy trafi wpisując hasło, poczytaj post w temacie wyjeżdżam do sanatorium Kołobrzeg perła bałtyku
Awatar użytkownika
Robeo
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 471
Na forum od: 10 sie 2012 10:56

Re: Do Administratora

Post autor: Robeo »

klaraklara, właśnie o to chodzi o czym napisałem - poczytaj kilka postów wyżej. Moje zdanie jest takie, że reklama forum nie jest potrzebna, bo każdy znajdzie tu drogę przy promilu chęci. Ty możesz mieć inne zdanie na ten temat i wcale mi to nie przeszkadza ;)
ODPOWIEDZ