System oceny postów

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

System oceny postów

Post autor: administrator »

Moi drodzy, od teraz macie do dyspozycji możliwość oceny postów poprzez danie im punktu reputacji. Aby to zrobić należy kliknąć w ikonkę uniesionego kciuka pod każdym postem. Z oceny póki co wyłączone są działy Na każdy temat i Kącik poetów. Punkty przyznawane postom będą zaliczane na konto autora danego postu. System ma na celu zachętę do pisania dobrych jakościowo postów. Głosować mogą Forumowicze posiadający na koncie 10 opublikowanych postów.
Ponieważ system jest świeżo wdrożony, będę wdzięczny za zgłoszenia ewentualnych błędów w działaniu, które mogą się pojawić.

p.s.
Na początek Przyjaciołom Forum od admina po punkciku za całokształt :)
forumowicz

Re: System oceny postów

Post autor: forumowicz »

Dzień dobry adminie :) a gdzie jest ten kciuk? I druga sprawa ,jak wyłączony jest z oceny dział Na Kazdy temat ,to co tak naprawdę możemy oceniać?
Niewiele pozostaje :(
W mojej opinii to własnie Na Każdy Temat zawiera nasze posty kwalifikujace sie do oceny ;)
W innych działach czesto piszemy opinie z netu .
To moje odczucie .
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: System oceny postów

Post autor: violet58 »

Fakt kciuka nie widać :( zamiast niego mam coś takiego :? { RS_ADD_POINTS }
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: System oceny postów

Post autor: administrator »

Kciuk jest po prawej stronie tuż pod treścią każdego postu. Proszę o info jeśli nadal nie widać.

Co do działu "Na każdy temat" ... przemyślę jeszcze tę sprawę. Zamiarem moim jest by forum było jak najbardziej merytoryczne na tematy dotyczące sanatoriów. Dział "Na każdy temat" zupełnie odstaje od tego założenia choć jest jak najbardziej potrzebny (jak na każdym innym forum). Tym nie mniej nie chciałbym by punkty były przyznawane za posty na temat "Rozmowy nocą" czy inne nie mające nic wspólnego z sanatoriami i rehabilitacją.

Zupełnie zaś zaskakujące jest dla mnie stwierdzenie:
W innych działach czesto piszemy opinie z netu.
Mam nadzieję, że jednak tak nie jest, że opinie pisane przez forumowiczów dotyczą ich własnych pobytów i odczuć, a nie że są przepisane z netu. Ja zresztą nie odniosłem takiego wrażenia bo większość opinii ma w treści "byłem w tym sanatorium" często z podaniem okresu, którego opinia dotyczy. Kruszynko, czyżbym tak bardzo się mylił?
forumowicz

Re: System oceny postów

Post autor: forumowicz »

Adminie ,nie wszystkie są odczuciami ,po pobycie ;) czasami są zaczerpnięte z netu na bank (chociaż bez adnotacji o cytowaniu) .
Natomiast nawet gdyby w 100%były opiniami osoby ,która tam rzeczywiscie była ,to moim zdaniem co tutaj jest oceniać :lol:
No może tylko uprzejmość danej osoby ,że zechciała się podzielić swoimi spostrzeżeniami.
Przeciez są opinie i pozytywne i negatywne o sanatoriach,jak ktoś napisze tę drugą to co damy mu negatywna ocenę ? :lol: (bo się akurat z taką opinią nie zgadzamy?)
Przede wszystkim myślę oceny postów ale w dziale:Na Kazdy Temat i wyrażne kciuki :lol:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: System oceny postów

Post autor: administrator »

Jeśli kciuka do głosowania nie widać, bardzo proszę wyczyścić cache przeglądarki.
W Firefoxie jest to w menu: Historia->Wyczyść historię przeglądania->Pamięć podręczna: zaznaczyć i kliknąć Wyczyść, lub też wyczyścić wszystko (wyczyści całą historię przeglądarki łącznie z zapamiętanymi formularzami, hasłami itp.).
W IE Opcje internetowe->Ogólne->Historia przeglądania Usuń->Tymczasowe pliki internetowe i pliki witryn sieci Web: zaznaczyć i kliknąć Usuń.
Mam nadzieję, że pomoże, proszę o info.
forumowicz

Re: System oceny postów

Post autor: forumowicz »

A swoja drogą adminie ,fajne dwie bużki takie jak np na gg ,jedna kiwa na tak :lol: druga na nie :lol:
Wtedy nawet ocena ta na nie nie bedzie nas drażniła ,a raczej bawiła ,wszak tutaj prac naukowych nie piszemy ;)
Po co od razu jakies gesty "kciukowe" :lol:

Bużki adminie cieszą ,rozweselają .Tego tutaj jest mało .
Nie pisz tylko....to wymaga pracy ...bo wszystko wymaga pracy.
Ja tez już sie napracowałam pisząc ups :roll: :lol: ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: System oceny postów

Post autor: violet58 »

Po ponownym zalogowaniu pomogło :)
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: System oceny postów

Post autor: administrator »

Tak, spotykam też takie, gdzie ich autor pisze iż zaczerpnął to info z innych źródeł. I w zasadzie to jest jedyna dopuszczalna forma używania cudzych tekstów.
Opinia zarówno pozytywna jak też negatywna może być pomocna. Chodzi o jej jakość merytoryczną, a nie o to czy dobrze mówi o sanatorium czy źle.
Np. jeśli ktoś pyta czy w danym ośrodku jest czajnik w pokoju, jak często jest zmieniana pościel, jak daleko jest na zabiegi itp. a ktoś udziela szczegółowej informacji, najlepiej potwierdzonej własnym tam pobytem lub też przez innych forumowiczów, to taki post jest jak najbardziej na plus. Jeśli zaś ktoś pisze: "Byłem w sanatorium X i było ok" lub "Byłem w sanatorium Y i to była porażka" to raczej żaden z tych postów nie jest na tyle wartościowy by dostać plusa.
A co oceniać w dziale na Każdy temat? Pozostanie jedynie wzmaganie emocjonalnego zabarwienie Waszych i tak gorących dyskusji ;) Ale jeszcze wszystko przed nami, dopiero system ruszył, zobaczymy jak będzie się sprawował i co z nim dalej zrobię.
forumowicz

Re: System oceny postów

Post autor: forumowicz »

A w panelu jest za to...Reputacja ...nowośc :)
Zablokowany