Podgląd w odpowiedziach na posty

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
forumowicz

Podgląd w odpowiedziach na posty

Post autor: forumowicz »

Witaj Adminie,
czy jest możliwość, aby w momensie odpisywania, widzieć post na który sie odpisuje tzw. podgląd. Odpisujesz.... i nagle tracisz wątek. Nie podoba mi się także brak możliwości korygowania swoich wpisów po dłużej niż trzech minutach.
Jestem aktywnym uczestnikiem forum hdtv.com.pl i stąd czerpię dobre wzorce :) Tak myślę :)))
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Podgłąd w odpowiedzich na posty

Post autor: administrator »

Pink, podgląd postu, a nawet całego wątku, w którym odpisujesz masz poniżej okienka edycyjnego, poniżej zakładek opcje i załączniki, nazywa się to nawet "Przegląd tematu" więc nie wiem co więcej w tym temacie mogę zaproponować.

Jeśli chodzi o edycję wcześniej wysłanych postów to jest i będzie blokowana po 3 minutach. Powodów jest kilka, m.in. takie skorygowane posty musiałbym ponownie przeczytać, a to jest czasochłonne. Inny powód jest taki, że czasem tu na forum ktoś zaczyna "rozrabiać" i tworzy się z tego niezły wątek, załóżmy, że po jakimś czasie autor drażliwego postu zmienia jego treść, kasując to co było przyczyną kłótni i pisze, że reszta naskoczyła na niego. Co mam robić? ;) Zablokowanie edycji zapewnia przechowanie historii tego co zostało napisane i tak ma być. Zresztą myślę, że to co piszemy powinno być przemyślane, stąd przypomnienie o braku edycji tuż nad przyciskiem "wyślij post". Moim zdaniem akurat dobry wzorzec w tym względzie mają wszystkie fora gdzie posty są blokowane po wysłanie, a nie odwrotnie. Te 3 minuty przewidziałem na ewentualną korekcję przypadkowego błędu.
forumowicz

Re: Podgłąd w odpowiedzich na posty

Post autor: forumowicz »

Witaj Adminie.
Przeczytałem, przeanalizowałem i tak:
Ad1. Zwracam honor i dziękuję za wskazówkę.
Ad2. rozumiem i w pełni podzielam Twoje obawy.
Dziękuję wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ