Przekroczona liczba błędów logowania

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Przekroczona liczba błędów logowania

Post autor: administrator »

Jeśli przez pomyłkę trzy razy wpisałaś/eś podczas logowania złe hasło, będziesz musiał/a podczas kolejnego logowania podać kod z obrazka captcha. Oczywiście nazwa użytkownika i hasło powinny być poprawne. Zabezpieczenie to powinno zniechęcić osoby postronne do włamania się na Twoje konto (zbyt dużo czasu by wpisywać login, zgadywać hasło i przepisywać obrazek) oraz zabezpiecza forum przed automatami tworzącymi konta jedynie w celu rozsyłania spamu.
captcha.jpg
Jeśli kod na obrazku jest dla Ciebie nieczytelny naciśnij przycisk "Nowa podpowiedź" obok obrazka z tekstem (symbol zapętlonych strzałek), możesz go naciskać tyle razy, aż uznasz, że jesteś w stanie poprawnie odczytać tekst. Przepisuj litery uważnie gdyż na tych obrazkach są one dość nieczytelne. Na obrazku w załączniku widać dość prosty tekst, który uzyskałem po kilkukrotnym klikaniu w przycisk "Nowa podpowiedź".

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, możesz użyć opcji resetowania hasła klikając w link "Zapomniałem hasła". Na adres e-mail podany podczas rejestracji otrzymasz link do zmiany hasła oraz nowe hasło.
Uwaga! Po skorzystaniu z tej opcji musisz odebrać e-mail z nowym hasłem, zaktywować je i użyć tego hasła by się zalogować. Potem możesz je zmienić na wygodniejsze. Jeśli nie masz dostępu do skrzynki pocztowej związanej z Twoim profilem na forum, może to oznaczać, że nie będziesz już w stanie zalogować się na forum dopóki nie przypomnisz sobie starego hasła. W tej sytuacji wróć do pkt.1 lub wyślij e-mail do mnie, spróbujemy coś zaradzić. Użyj formularza kontaktowego by napisać wiadomość: http://nasze-sanatorium.pl/kontakt.html

Jeśli Twoje konto jest nieaktywne, możesz skorzystać z linku "Wyślij ponownie e-mail aktywacyjny".
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Przekroczona liczba błędów logowania

Post autor: administrator »

Dodatkowe opcje widoczne w oknie logowania:

"Zapamiętaj mnie" - używamy jeśli chcemy by przeglądarka pamiętała za nas hasło do forum. Nie będzie wtedy potrzeby wpisywania go za każdym razem. Opcji tej należy używać rozważnie, najlepiej wyłącznie na komputerze, z którego prócz nas nie korzysta nikt więcej. Opcja zadziała tylko jeśli w ustawieniach prywatności Twojej przeglądarki jest włączone zapamiętywanie haseł.

"Ukryj mnie w tej sesji" - zaznaczenie tej opcji sprawi, że stan Twojego zalogowania nie będzie widoczny dla innych forumowiczów. Zachowanie widoczności podczas innych logowań będzie takie jak ustawiłeś w swoim profilu na forum.
ODPOWIEDZ