Problemy z odpowiedzią...

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Problemy z odpowiedzią...

Post autor: jacky6 »

Witam,
sorry, ale widzę, że w niektórych działach nie mogę edytować odpowiedzi - np. w Różnych....
chciałem testowo dodać kolejny humor...
przetestowałem klasyczną opcję informatyków, czyli wyszedłem z auta, tzn. wylogowałem się i ponownie zalogowałem...
nie pomogło... :roll:
nie ma tam takiej opcji dla mnie przynajmniej ...
w klasycznych działach - jak tutaj działa ...
dziwne ale wszystko wskazuje na konieczność interwencji Admina...
pozdrawiam

:ugeek:

....
sorry - zdążam na reedycję - w tej chwili zadziało...

:ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: administrator »

Polecam najpierw zaznajomić się ze sposobami działania forum w różnych aspektach.
Np. w sprawie edycji własnych postów ostatnio było tu:
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... =12&t=7572
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

czasowe problemy z odpowiedzią...

Post autor: jacky6 »

administrator pisze:Polecam najpierw zaznajomić się ze sposobami działania forum w różnych aspektach.
Np. w sprawie edycji własnych postów ostatnio było tu:
http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... =12&t=7572
witaj Drogi Adminie...
luknąłem - ale nie o tym pisałem...
nie tańcowało mi o reedycję...
to od razu wczoraj przeczytałem...
po prostu w tym czasie w jednych działach mogłem edytować posty a drugich - do których to wszedłem po raz pierwszy - już nie...
nie było tam takiej opcji w ogóle...
jestem już na forach ( głównie turystycznych ) już od wielu lat - początek dokładnie od 2000 roku ( także jako moderator a i zdarzyło mi pomóc koleżance admince - gdy sama siebie przez pomyłkę zbananowała i dla uratowania sprawy telefonicznie oddała mi uprawnienia abym mógł wejść na panel admina i ją odwiesić ) i jeszcze nie miałem takiego przypadku - takiej dwoistości w edycji ...
ale wszystko dobrze co się dobrze kończy...
widzę jeszcze trochę ciekawych rzeczy jak i nasuwają mi się pewne sugestie - ale o tym to już w odpowiednich działach ...
jeszcze sporo - lektury - jakże bogatej tutaj "literatury" 8-)


:mrgreen: .... :ugeek:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: jacky6 »

nota bene - chciałem stestować linkowanie...
ale widzę "zakaz" stosowania BBCodów - czy tego nie da się odkręcić ?


:ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: administrator »

Wszelkie sugestie są mile widziane, jakkolwiek mój stosunek do nich może być różny ;)
Co do pisania nowych postów (bo może to rozumiesz przez "edycję"?), nie wszystkie działy forum są od początku dostępne dla nowych użytkowników i jest to działanie zamierzone.
Również zamierzonym działaniem jest wyłączenie linków. Linki jako takie nawet w postaci tekstowej, nie są przeze mnie najlepiej widziane. Jest wiele forów, które przez brak restrykcji zamieniły się w totalny śmietnik, głównie w farmy linków, a przecież nie o to chodzi na forach.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: jacky6 »

administrator pisze:
1/
Co do pisania nowych postów (bo może to rozumiesz przez "edycję"?), nie wszystkie działy forum są od początku dostępne dla nowych użytkowników i jest to działanie zamierzone.

2/
Również zamierzonym działaniem jest wyłączenie linków. Linki jako takie nawet w postaci tekstowej, nie są przeze mnie najlepiej widziane. Jest wiele forów, które przez brak restrykcji zamieniły się w totalny śmietnik, głównie w farmy linków, a przecież nie o to chodzi na forach.

dzienks - to teraz kamam...
ad 1 / widać trafiłem na czas, gdy udostępniono mi wejście do innych "pokoi"...
szczerze - to pierwszy raz spotkałem się z takim stopniowaniem...

ad 2/ przyjmuję do wiadomości i zrozumienia, aczkolwiek nie doszedłem w swojej praktyce do takich obserwacji w zagrożeniach...
raczej zastosowanie BBCodów pozwala na wskazanie źródła informacji gdy posługujemy się obcym tekstem lub grafiką...
stąd mam jeszcze "wątpia", czy na tym forum było to testowane i czy potwierdziło zagrożenie, choćby zapoczątkowały "śmietnikowanie" ?

generalnie bardzo mnie cieszy, że wyjaśniasz siłą argumentu - to teraz taka rzadkość medialna :-)

z szacunkiem 8-)

:mrgreen: ... :ugeek:
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: administrator »

ad 1 / widać trafiłem na czas, gdy udostępniono mi wejście do innych "pokoi"...
szczerze - to pierwszy raz spotkałem się z takim stopniowaniem...
Jako doświadczony bywalec forów, musiałeś spotkać się również z takimi gdzie ograniczeń jest dużo więcej - działy są dostępne np. tylko dla wybranej grupy, lub działy na hasło itp. Nie jest to więc żaden ewenement.
ad 2/ przyjmuję do wiadomości i zrozumienia, aczkolwiek nie doszedłem w swojej praktyce do takich obserwacji w zagrożeniach...
raczej zastosowanie BBCodów pozwala na wskazanie źródła informacji gdy posługujemy się obcym tekstem lub grafiką...
stąd mam jeszcze "wątpia", czy na tym forum było to testowane i czy potwierdziło zagrożenie, choćby zapoczątkowały "śmietnikowanie" ?
Nie posługuj się ogólnym stwierdzeniem że BBCody są wyłączone, gdyż tylko 2 są wyłączone - linki i flash.
Dokładnie przeanalizowałem sytuację nim ustawiłem forum tak jak jest. Zagrożenie istnieje. Natomiast źródło zawsze można podać w postaci tekstu, a nie linku.

Pozdrawiam :)
Guliwer
Posty: 2
Na forum od: 09 mar 2014 12:06

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: Guliwer »

Witam serdecznie

Jestem przedstawicielem firmy, która trudni się min. przewozem kuracjuszy z uzdrowiska do kilku miast w Polsce. Pare dni temu wstawiłam posta reklamowego, w jednym z działów (zgadza się, nie powinnam tego robić ale w dziale, który jest do tego przeznaczony jest bałagan i rozgardiasz) i zostałam pouczona, że powinien znaleźć się w innym miejscu. Postanowiłam przekierować nastepnego dnia post (jak się okazalo juz go wtedy nie było) na właściwe miejsce lub napisać nowy - ale niestety dział o rozkladzie jazdy jest dla mnie zablokowany. Mamy więc błędne koło - nie mogę poinformować o swoich usługach bo nie mam uprawnień.
Powiem tylko tyle, że jest to duża strata dla kuracjuszy, którzy mogliby byc poinformowani o dostępnych środkach transportu wcześniej. W końcu temu ma służyć forum, żeby ludziom żyło się lepiej.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
administrator
Administrator
Posty: 1528
Na forum od: 28 lis 2008 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Problemy z odpowiedzią...

Post autor: administrator »

Patrz Regulamin
"5. Na forum nie umieszczamy reklamy lub kryptoreklamy."
Zablokowany