opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

W tym miejscu piszemy o sprawach związanych z funkcjonowaniem Forum od strony technicznej.
forumowicz

opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

wydaje mi się że dużo lepiej by było gdyby media pisały np o Ciechocinku że przyjeżdżają tam ludzie młodsi około 50ki,a piszą głupoty co nie jest prawda że średnia 75 lat.w ten sposób to nie zachęca młodych!
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: aqula »

To chyba zależy od ośrodka, w jednym masz więcej 40-50 latków nawet zdarzy się ktoś młodszy, a czasem masz średnią wieku 60+
Jednak będąc w Ciechocinku to młodych jak na lekarstwo było :? :? :?
AleksandraWroclaw
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1645
Na forum od: 08 wrz 2011 21:34
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: AleksandraWroclaw »

za to w Kołobrzegu zauwazyłam różny przekroj wiekowy kuracjuszy......
forumowicz

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

Aqula, ja tarfiłam w Ciechocinku na dosc młode towarzystwo. Było dużo osób przed 40
Byłas z ZUS?
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: aqula »

Aga, byłam z NFZ w moim ośrodku była tylko starsza młodzież :)
forumowicz

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

to tłumaczy sprawę :)
Awatar użytkownika
aqula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3270
Na forum od: 03 wrz 2013 20:13
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: aqula »

Może w przyszłym roku uda mi się załatwić coś z ZUS,ale kto ich wie czy mi dadzą hmmm
forumowicz

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: forumowicz »

Próbuj
oprócz rehabilitacji można fajnie spędzić czas :)
ja zawsze mówię,ze czułam się trochę jak na koloniach. Mam nadzieję,że teraz tez tak będzie. Jeszcze tylko 2 miesiące :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: andrzej1955 »

Witam,co do różnic wiekowych to tak jak któraś z Was pisała,jeżeli turnusy są z ZUS to średnia jest niska,a jeżeli z NFZ-tu do średnia jest wysoka i to cała tajemnica średnich w sanatoriach :!: :!: pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: opinie o kurortach sanatoryjnych i kuracjuszach

Post autor: Felice »

A mnie bardzo spodobał się ten komentarz,dotyczący artykułu wspomnianego przez Andrzeja
Rozumiem że starsi powinni w sanatoriach iść spać po dzienniku i broń boże się dobrze nie bawić? Byłem kilka razy w sanatorium - odwiedzałem przebywającą tam rodzinę, albo po prostu zwiedzałem te zazwyczaj urokliwe miejscowości. Jedną z najfajniejszych rzeczy, jakie moim zdaniem te miejsca mają do zaoferowania jest właśnie rozrywka dla grupy wiekowej, która zazwyczaj w Polsce jest po prostu ignorowana, do której nie kierują swojej oferty żadne firmy poza producentami leków i różnorakich "gadżtetów" leczniczych.
We wspomnianej w tekście Kudowie byłem w tym roku. Są tam ok. 4 dacingi, w których impreza kończy się o 22 lub 23 (z tym że kuracjusze nawet nieprzymuszeni raczej kończą ok. 22). Wybrałem się na taki dancing i szczerze mówiąc aż się wzruszyłem, ponieważ dawno nie widziałem tak szczęśliwych i pozytywnych staruszków. Jest to dla nich świetna zabawa i nie widzę w tym nic niewłaściwego. Nie dzieją się żadne dantejskie sceny ani nie uprawia się jawnego retro-nierządu.
Dlatego apeluję o odczepienie się od staruszków i ich jedynej w kraju enklawy, w której mogą zwyczajnie poczuć się u siebie, a nie chłostać ich biczem wściekłej gerontofobii. I proszę sobie odpuścić takie tanie sensacyjne artkuły, oparte na kilku tendencyjnie przedstawionych anonimowych relacjach, dwóch nieudanych telefonach, i złośliwych komentarzach autorki - że przytoczę tylko jeden:
"Realia są jednak mniej optymistyczne. Wyniki badania przeprowadzonego przez seksuologa prof. Zbigniewa Izdebskiego wykazały, że co siódmy wypoczywający w sanatorium pacjent nawiązuje intymne kontakty ze świeżo poznanymi uczestnikami turnusu." - mój Boże! seks na emeryturze! OBRZYDLIWE! Zamiast położyć się w grobie i umrzeć!
ODPOWIEDZ