Jakie sanatorium po operacji zatok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: emik »

Henrys66, zrezygnowałeś i co dalej? Musisz składać kolejny wniosek i polować na zwroty albo czekać dalej, czy to jakaś inna procedura? Może po prostu dalej czekasz?
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Wniosku nowego nie muszę składać.Uzgodniłem z panią w NFZ że czekam na szpital w Wysowej ze zwrotów, ewentualnie jak nic nie będzie do końca maja to wezmę inny ośrodek. :)
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: emik »

Henrys66, ale macie dobre panie w NFZ-ecie. Można pozazdrościć.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Fionka »

Faktycznie w tym NFZ to chyba same anioły. W innych oddziałach rezygnacja , to rezygnacja i nie ma zmiłuj .Na dodatek szpital uzdrowiskowy w błyskawicznym tempie i to w sytuacji gdzie przepisy przewidują w tym przypadku uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne . Wygląda na to że tam faktycznie nastąpiły dobre zmiany. W poniedziałek popytam dziewczyn jak to wygląda w łódzkim oddziale . Będę na Kopcińskiego w naszym oddziale z papierami - służbowo , więc będzie czas pomarudzić :lol: :lol: Nadmienię że bardzo mnie to intryguje , ponieważ mój syn miał w 2017 r dwie operacje zatok i to w stanie ratującym życie . Jeden z symboli się zgadza . Niestety nie został zakwalifikowany na szpital.
Elabial
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 kwie 2021 18:56
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Elabial »

Czeka mnie wkrótce operacja zatok. Chciałabym dopytać w którym momencie należy poprosić o skierowanie na kontynuację leczenia po szpitalu w uzdrowisku. Czy przydział będzie bezpośrednio po zabiegu czy można wykorzystać takie skierowanie w określonym ramami czasowymi terminie. Dokąd najczęściej wysyłają. Widziałam, że były już tutaj podawane informacje na ten temat, ale mogły się zdezaktualizować od 2018 r. Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: ANDY12345 »

W ostatnim czasie ograniczyli wyjazdy na uzdrowiskowe leczenie szpitalne i dobrze by było abyś zapytała lekarza prowadzącego czy po takiej operacji będzie Ci przysługiwało takie leczenie. O takie skierowanie możesz poprosić dopiero po operacji i przy wypisie powinnaś dostać. Ja rozmawiałem z lekarką prowadzącą jeszcze przed operacją w przychodni i bez problemu wyraziła zgodę, a potem już na oddziale po operacji się przypomniałem i dostałem przy wypisie. Było to 2 lata temu, a jak jest obecnie to musisz się dopytać albo lekarza albo w nfz, powodzenia :)
Gość

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Gość »

Zgodnie z rozporzadzeniem stany po operacji zatok przynosowych kwalifikuja tylko do leczenia w sanatorium uzdrowiskowym lub przychodni uzdrowiskowej, Takie zabiegi nie sa wskazane do leczenia czy tez rehabilitacji w szpitalu uzdrowiskowym. Raczej niewazne kto wypisze skierowanie bo i tak na druku nie ma takiego miejsca do zaznaczenia dla lekarza jaki rodzaj leczenia by podpowiadal. Zreszta i tak balneolog w nfz ocenia zasadnosc i daje albo nie. Ano i wazne ze tylko do 24 miesiecy od zabiegu na to mozna jechac.
ODPOWIEDZ