Fala Stegna

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
kerim777351
Posty: 4
Na forum od: 29 sty 2023 18:21
Oddział NFZ: Śląski

Fala Stegna

Post autor: kerim777351 »

Witam, proszę o informację jak wygląda pobyt w Sanatorium Fala Stegna skierowane z ZUS.
Chciałbym zapytać jakie i ile jest zabiegów w dniu oraz jak jest z zameldowaniem i wymeldowaniem-zaczynam pobyt w sobotę a kończę w poniedziałek. Czy wypis otrzymam w poniedziałek czy jest możliwość wcześniej np w niedzielę?
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Fala Stegna

Post autor: jan19557 »

Z zameldowaniem i wymeldowaniem nie będzie problemu. Papiery dostaniesz dopiero w poniedziałek rano ale w wyjątkowych sytuacjach można je otrzymać w niedzielę wieczorem. Zabiegów jest około 104 w tym pogadanki z dietetykiem, psychologiem itd. Zabiegi są różne w zależności od schorzenia i ordynuje je lekarz ale można zasugerować mu niektóre. Listę znajdziesz na stronie sanatorium. Zabiegi odbywają się codziennie oprócz niedziel i świąt od godz. 7,00 do kolacji. Za stołówką po lewej jest bramka ze skrótem nad morze około 1,5 km. a szosą 2 km. ale wszystkie trasy zaliczysz jeśli możesz chodzić bo prawie każdy ma zalecane kijki, są 2 baseny mały do ćwiczeń i głębszy nieco większy do pływania. Jest też barek ale nie wiem czy będzie czynny bo z tym były problemy. Najbliższy sklep kilkaset metrów a na większe zakupy do Biedronki około 1,5 km a dalej kościółek. Więcej wiadomości można się dowiedzieć dzwoniąc do sanatorium i wstukując w lupkę z prawej strony u góry nazwę sanatorium i miejscowość. Ktoś z mazowieckiego jedzie 20,02 więc to może ten sam termin. Przed budynkiem jest mini tężnia i przyrządy do ćwiczeń . Powodzenia.
kerim777351
Posty: 4
Na forum od: 29 sty 2023 18:21
Oddział NFZ: Śląski

Re: Fala Stegna

Post autor: kerim777351 »

Dziękuję za odpowiedź, chodzi mi o to że korzystam z komunikacji publicznej i mam pociąg z Gdańska o 10.50 .Na stronie internetowej jest informacja że w dniu przyjazdu i wyjazdu nie ma żadnych zajęć a muszę jechać PKS ok 8.30 do Gdańska.Dlatego pytanie o możliwość otrzymania wypisu w przedostatnim dniu pobytu.Jadę dopiero pod koniec maja.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 257
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Fala Stegna

Post autor: Archibald »

W lipcu 2022 byłem z ZUS-u w Szczawnie-Zdroju, w 24 dniu pobytu (ostatnim) miałem 6 zabiegów, cztery przed obiadem i dwa po obiedzie. Niestety nie udało mi się wyjechać wcześniej, a wypis otrzymałem dopiero po zabiegach. Podobnie jak u Ciebie ostatnim dniem był poniedziałek.
kerim777351
Posty: 4
Na forum od: 29 sty 2023 18:21
Oddział NFZ: Śląski

Re: Fala Stegna

Post autor: kerim777351 »

Na ich stronie internetowej jest informacja że w dniu przyjazdu i wyjazdu nie ma żadnych zabiegów.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 257
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Fala Stegna

Post autor: Archibald »

Wobec takiej informacji, to myślę, że po ostatnim zabiegu dostaniesz wypis.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Fala Stegna

Post autor: jan19557 »

kerim777351 pisze: 30 sty 2023 10:16 Dziękuję za odpowiedź, chodzi mi o to że korzystam z komunikacji publicznej i mam pociąg z Gdańska o 10.50 .Na stronie internetowej jest informacja że w dniu przyjazdu i wyjazdu nie ma żadnych zajęć a muszę jechać PKS ok 8.30 do Gdańska. Dlatego pytanie o możliwość otrzymania wypisu w przedostatnim dniu pobytu.Jadę dopiero pod koniec maja.
Latem nie będzie problemu bo kursują melexy. Przy wejściu są numery i wystarczy zadzwonić . Wypis dostaniesz od pielęgniarki albo na recepcji w poniedziałek rano nawet o godz. 6,00 chyba , że masz pociąg nocny to jest szansa na dokumenty wieczorem przed wyjazdem ale to musisz dogadać się na miejscu bo to zależy w dużej mierze od wydającego wypisy. Tego nikt ci nie zagwarantuje na forum. Zdarzyło mi się chyba 2 razy, że wyjechałem dzień wcześniej bez żadnych konsekwencji, trzeba tylko odpowiednio z pielęgniarkami rozmawiać.
kerim777351
Posty: 4
Na forum od: 29 sty 2023 18:21
Oddział NFZ: Śląski

Re: Fala Stegna

Post autor: kerim777351 »

Rozkład jazdy mam pobrany , chodzi mi o to by zdążyć w poniedziałek na autobus ok 8.30 rano.
W niedzielę nie ma zajęć,w poniedziałek tak samo- jeżeli uda mi się otrzymać wypis to wszystko powinno być ok.
ODPOWIEDZ