proszę o wytłumaczenie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

1.Lekarz pierwszego kontaktu wypisuje druk do NFZ i zaznacza w nim ,główna choroba do leczenia reumatologia,zmiany zwyrodnieniowe.Obok dopisuje pozostałe dolegliwości drugorzędne:nerwica itp
2.po złożeniu wniosku i upływa miesiąc dostajesz pismo z NFZ: W oparciu o analizę lekarz specjalista zakwalifikował Pana na leczenie o profilu:Choroby układu nerwowego/neurologia/.i potem na stronie pisze że stoisz w 2 kolejkach
3.czy mogę się spodziewać skierowania np do:Augustów,Dąbki,Duszniki,Kudowa zdrój,Piwniczna,Polanica,Rabka,Supraśl,Szczawnica,Szczawno,Świnoujście,Żegiestów.w tych uzdrowiskach oficjalnie wg NFZ leczona jest Reumatologia,natomiast Neurologia nie.
TAK czy NIE?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: Felice »

Zbyszek, a gdzie masz napisane, że czekasz w dwóch kolejkach? Czekasz tylko w tej na jakie schorzenie zostałeś zakwalifikowany.
Stwierdzenie że skierowania ustawiane są w odrębnych kolejkach z uwagi na wskazany przez lekarza balneologa rodzaj leczenia dotyczy tego, że jest odrębna kolejka na reumatologię, kardiologię itd.
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

Wszystko jasne,można zamknąć watek,zadzwoniłem do NFZ,dostałem odpowiedź:skierowania ustawione w kolejkach,to nic nie znaczy.Nie rozumiem po co to pi :) szą.O wszystkim decyduje lekarz,czyli nic nie wiadomo :) :lol:
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

tak Felice,tylko po diabła to piszą,przecież każdy wie,że każda choroba jest przypisana do innego sanatorium :)
Awatar użytkownika
ZbigniewMax
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 10 maja 2022 09:24
Oddział NFZ: Małopolski

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: ZbigniewMax »

czyli wg mojego pytania TAK czy NIE? nie ma odpowiedzi:decyduje lekarz hehe :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: proszę o wytłumaczenie

Post autor: Felice »

Pewnie są przekonani, że nie wszyscy to wiedzą. Myślę, że tak jest rzeczywiście.
ODPOWIEDZ