Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
mariarudnik
Posty: 1
Na forum od: 15 maja 2019 12:01

Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: mariarudnik »

czy ktoś może mi podpowiedzieć jak napisać sprzeciw do zus w sprawie odmowy wyjazdu do sanatorium
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14475
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pogaduchy

Post autor: ANDY12345 »

Od tej decyzji nie ma odwołań, można ponownie składać wniosek, pozdrawiam
forumowicz

Re: Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: forumowicz »

Ej. Andy nie wprowadzaj w błąd.
Od decyzji orzecznika można się odwołać. Wtedy ZUS wyznacza termin 3 osobowej komisji.
Natomiast to czy coś to daje to inna sprawa. 97% podtrzymuje decyzję orzecznika. I nie warto się w to pchać. Fakt że łatwiej dostać po odczekaniu miesiaca i złożeniu pamięta od nowa. Czasem nawet ten sam orzecznik przyznaje bez problemu choc wcześniej był na nie
forumowicz

Re: Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: forumowicz »

Andy , niestety mylisz się - zamieszczony artykuł jest nieaktualny.
Od 2018 (a może od końcówki 2017) obowiązuje inny stan prawny , od decyzji lekarza orzecznika jest możliwość odwołania w ciągu 14 dni.
Oddziały ZUS mają specjalny druk , przynajmniej w białostockim ZUS-sie , można równie dobrze złożyć normalne pismo i umotywować dlaczego nie zgadzamy się z decyzją .
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1788
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: Andrzej1958 »

Ja jestem właśnie po odwołaniu od decyzji lekarza orzecznika. W swoim odwołaniu, za radą osoby wręczającej mi decyzję, napisałem jedno zdanie, że wyrażam sprzeciw od decyzji lekarza orzecznika. Dodałem numer akt. To wystarczyło. Po mniej więcej 3 tygodniach miałem komisję. Niestety komisja podtrzymała decyzję orzecznika.
forumowicz

Re: Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: forumowicz »

Czy warto składać odwołanie - tego nie wiem , chociaż poprzednik (Andrzej1958) niestety otrzymał odmowę , jednak mamy taką możliwość .
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: MAnty »

możliwość odwołania od decyzji orzecznika jest jak najbardziej tak ale nie warto bo to trwa długo tzn ponad miesiąc i nic nie wnosi, w dziewięćdziesięciu paru procentach podtrzymanie decyzji orzecznika a dalej już nie ma odwołania (oczywiście mówimy o skierowaniu prewencyjnym na rehabilitację a nie o rencie czy świadczeniu) lepiej tak jak już wcześniej ktoś wspomniał złożyć nowy wniosek po upływie miesiąca i czekać ;)
forumowicz

Re: Odmowa przez zus rehabilitacji prewencyjnej

Post autor: forumowicz »

Artykuł od czapy bo w odwoływaniu się od decyzji lekarza orzecznika nigdzie nie ma mowy o kierowaniu sprawy do SĄDU. Ludzie! Jakiego sądu???? Nie składa się pisma odwoławczego w żadnym sądzie tylko w tym samym oddziale ZUS a nawet w tym samym pokoju (biurze podawczym) w którym się składało pismo odnośnie skierowania na prewencję. Drugi raz pisze że można ale zazwyczaj nie warto.
ODPOWIEDZ