Oczekiwanie na wyjazd

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: Małgosia69 »

Zbyszku fakt miejsc wartych zobaczenia, super kurortów i sanatoriów nam nie brakuje w kraju, ale o ile milej jest to robić, podziwiać i o tym rozmawiać w większym gronie nowych znajomych, a nie tylko z małżonkiem. Ale to wszystko zależy od nas samych. :)
Zmieniając temat: latem wybieram się z mężem na turnus rehabilitacyjny do Solinki w Polańczyku. W uzdrowisku byłam z 10 lat temu, ma to być powrót do wspomnień. Proszę jeśli możesz napisz coś-niecoś o Solince. Nie wiele znalazłam na forum. A może polecasz inne sanatorium w Polańczyku??? Miłego wieczoru, pozdrawiam serdecznie. :kwiat: :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: p-siak »

Hej, warte zastanowienia jest Atrium, w Polańczyku oczywiście.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: Małgosia69 »

Witaj Grzesiu.. Nie slyszalam o takim sanatorium w Polanczku.. Może coś wiesz o nim, jakie pokoje, zabiegi, czy jest basen, czy nie umrze sie z głodu?? Bardzo dziękuję za wszelkie info. No i jakie ceny turnusów?? Pozdrawiam serdecznie. :) :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia69 witaj. Atrium do 2019 r było hotelem w którym przebywali w większości Niemcy. Jak byłem w Polańczyku w 2016 r, to zawsze stało tam 5 autokarów z niemieckich biur podróży.
Podobno zrobili z tego sanatorium w końcówce 2019 r.
To jest ten sam właściciel co ma Amer Pol. Kawiarnia i tańce na miejscu, a wyżywienie podejrzewam, że będzie dobre. Na forum jeszcze nie ma żadnej opinii i nie wiadomo co z bazą zabiegową. Czy jest na miejscu, czy trzeba iść do Amer Pol, które jest po drugiej stronie ulicy.
kupowałem tam bilet na powrót do domu, bo prowadzili sprzedaż biletów różnych przewoźników.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: Małgosia69 »

Witaj Zbyszku. Poczytałam odrobinkę o Atrium i .... . w sumie to nie wiem co myśleć. Ośrodek wygląda na zdjęciach nie najgorzej, ale pokoi zdjęć nie ma, tylko sala bankietowa, konferencyjna, pub, apartament. Boję się, coby co tydzień weselicho się tam nie odbywało. a i baza zabiegowa na zdjęciach nie pokazana. Cena w czerwcu 2100, średni pułap. Chyba jednak zostanę przy Solince, ta ma chociaż status sanatorium. A może jednak ktoś bardziej rozwieje moje wątpliwości. :?
Zbyszku a Ty już niedługo będziesz w pięknym Świnoujściu. :) Zazdroszczę i pozdrawiam serdecznie. :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia69 dobry wybór, bo byłem w Solince i jest to jedyne sanatorium w Polańczyku, które posiada basen do gimnastyki w wodzie. Bierz pokój z widokiem na Solinę, bo z drugiej strony widok na Hotel Skalny i praktycznie nie ma widoku.
Tak ja wyjeżdżam już 2 lutego do Barbarki na dwa tygodnie i już trochę ludzi z forum jedzie w tym czasie do Świnoujścia
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: Małgosia69 »

Witaj Zbyszku. No niestety nie mam takiego szczescis jak Ty. Dzisiaj zadzwonilam do Solinki i przemila Pani poinformowała mnie ze w tym roku nie ma turnusow rehabilitacyjnych u nich. Smutno. Ale teraz dylemat mam jak nie Solinka to ktore sanatorium w Polanczku???? A moze jakis inny forumowicz lub forumowiczka poradza??? Myslalam o Atrium ale mam obawy o ktorych juz pisalam. Bsrdzo prosze pomóżcie. A Ciebie Zbyszku pozdrawiam serdecznie. :kwiat: :D
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: zbigniew165 »

Małgosia 69 witam. Ja bym chyba wybrał sanatorium Plon. Ma dosyć dobre opinie i dobra bazę zabiegową. Poczytaj na forum o tym obiekcie, ale nie wiem, czy prowadzi turnusy rehabilitacyjne. Na pewno w Atrium warunki mieszkaniowe będą dobre, ale baza zabiegowa, to znak zapytania. Dzisiaj jadę do Świnoujścia, bo przyspieszyłem i wydłużyłem pobyt. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: Małgosia69 »

Zbyszku i chyba tez tak zrobie. Do Plonu lat iles tam temu chodzilam na tany, tany. :lol: Sasiadka w lustopadzie była a w Dedalu i tez sobie bardzo chwali, a byla juz w kilku innych. A Tobie e zycze spokojnej podróży i suuuuper wypoczynku i rehabilitacji. A swoja droga niezły Łobuziak z Ciebie.. :D Ciagniesz nad Baltyk za tymi naszymi Forumowiczkami. I słusznie. Pozdrawiam cieplutko. :kwiat: :D
Tessa120
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 lut 2020 18:00

Re: Oczekiwanie na wyjazd

Post autor: Tessa120 »

witam,
w moim przypadku czas oczekiwania był 3 lata bez 1 m-ca, wniosek został złożony w V.2017 r. , w zeszłym tyg doszłam do "100"-tnego numerku i następnego dnia na stronie "pacjent.gov" w zakładce skierowania pojawił się przydział na IV. a teraz czekam na potwierdzony dokument.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ