Test na koronowirus

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

No cóż , różne regiony i prawie wszędzie inaczej .
U nas nie ma wyszczególnionych godzin dla ZUS-u czy NFZ-u , ogólnie są podane godziny . Sprawdzałam , ale ogarnę to jakoś bo przecież muszę . Dzięki Wam wszystkim za info i pozdrawiam serdecznie , buziolki :lol: :kwiat: :serce: ;) .
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 345
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Test na koronowirus

Post autor: olka44 »

Z tego co mi wiadomo, to wymaz na badania na koronawirusa, informuje pisemnie NFZ( jak ZUS nie wiem, powinien tak samo). W piśmie są informacje gdzie i w których godzinach mozna pobrać wymaz nie wczesniej niż 6 dni przed wyjazdem do sanatorium. Najczęściej są to obiekty przy szpitalach, tak jak u mnie.
Jesli nie masz takiej informacji to dzwoń ..
Dani, a gdzie wybierasz się...??.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Witaj Oleńko :kwiat: . Zaglądałam za Tobą ale przepadłaś jak kamień w wodę :) .
U mnie są wymienione dwa punkty właśnie przy USK - Skłodowskiej i USK - Żurawia . Żadnych godzin ani kontaktu , sama znalazłam i jutro dzwonię .
Jadę do Jutrzenki w Wieńcu Zdroju Oluś . Mam mieszane uczucia ale siła wyższa ;) .
Pozdrawiam serdecznie i odzywaj się Ziomalko :serce: :D :D .
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 345
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Test na koronowirus

Post autor: olka44 »

Dani...będzie dobrze..fajny osrodek z tego co slyszałam.
Ja zrezygnowalam ze swojego Lądka na sierpień..
Na poczatku wrzesnia w USK będę miała zabieg..jak dobrze pójdzie to w nastepnym roku pojadę, może się ten wirus "przewali"..😀, albo bedzie już z nami, przeciez wirus koronawirusa odkryto 50 lat temu.. a teraz jest bardziej agresywny.
Zobaczymy..
Wypoczywaj , wracaj do zdrówka..i zdawaj relacje z Wienca..pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Olu przykro mi , że nie jedziesz do Lądka i że będziesz miała tę operację ale głowa do góry , będzie dobrze . W przyszłym roku odbijesz sobie te niedogodności :) .
Będę pisać z ośrodka , mam nadzieję , że po zabiegach będzie trochę czasu . Nie wiem jak jest tam z zasięgiem ale może znajdę , lapka biorę ze sobą . Ty też odzywaj się proszę , pozdrawiam i zdrówka kochana :kwiat: :serce: .
gosiulek2002
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 88
Na forum od: 21 lip 2010 12:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Test na koronowirus

Post autor: gosiulek2002 »

Jak długo się czeka na taki wynik? Sanatorium mam od 20 sierpnia,czy jak zrobię test 17 sierpnia czy nie będzie za póżno?Danii888 ty już robiłaś test?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Gosiulek , wyjeżdżam 18.08. a test robię jutro , wynik ma być ponoć następnego dnia po południu .
Ale ja nie otrzymam tylko laboratorium wyśle do ośrodka i ośrodek telefonicznie mnie powiadomi o wyniku . Skoro wyjeżdżasz 20.08. to myślę , że powinnaś zrobić 15.08. choć nie wiem jak jest w Twoim regionie . Zadzwoń i dowiedz się . Pozdrawiam ciepło :kwiat: .
gosiulek2002
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 88
Na forum od: 21 lip 2010 12:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Test na koronowirus

Post autor: gosiulek2002 »

Danii888 jutro bedę dzwonić do punktu pobrań ,bo jak dzisiaj dzwoniłam to jeszcze nie mieli moich danych przesłanych przez sanatorium.15 jest sobota i święto,mam nadzieję,że będę mogła zrobić test w poniedziałek,jutro się dowiem
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Więc tak zrób bo muszą sprawdzić czy już jesteś w systemie . Musisz tego dopilnować bo kto jak nie Ty ? :D Pozdrawiam i powodzenia :kwiat: .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Test na koronowirus

Post autor: dani888 »

Test mam za sobą - patyk do gardła , potem w obie dziurki nosa i po wszystkim :lol: .
Teraz pozostaje czekać na wynik .... i telefon .
ODPOWIEDZ