Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
monia331
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 28 kwie 2012 16:53

Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: monia331 »

Witam, mam pytanie jaki lekarz powinien wystawić mi skierowanie po operacji? Jestem miesiąc po zabiegu, byłam u lekarza rodzinnego ale pani doktor powiedziała, że skierowanie powinien mi wystawić lekarz operujący. I odesłała mnie z kwitkiem. Czy to prawda? Proszę o odpowiedz.
forumowicz

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: forumowicz »

Witaj monia331 :kwiat: dosłownie odesłał Cię z kwitkiem :shock: Lekarz rodzinny jak najbardziej powinien wystawić Ci skierowanie do sanatorium, ale po prostu najlepiej zastosować spychologię ;)
Jeszcze pytanko, kto kierował Ciebie na operację :?:
Awatar użytkownika
Ramona2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2008
Na forum od: 18 paź 2014 18:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Ramona2 »

Witajcie
Jak mąż miał zawał serca i był w szpitalu to skierowanie na leczenie poszpitalne wystawiał lekarz prowadzący , nie wiem jak jest teraz?
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: forumowicz »

Może zarówno lekarz prowadzący, jak i rodzinny. Wszystko zależy od dobrej woli i "człowieka".
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Felice »

Są dwie formy,albo oddział na którym byłaś,albo POZ i dołączasz wypis ze szpitala.Często na oddziałach nie chcą się w to bawić :(
a POZ nie ma prawa Ci omówić.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: darek »

Wg informacji ,które zasięgnąłem czas temu .
Każdy wniosek powinien wypisać lekarz pierwszego kontaktu.
I nie chodzi tutaj tylko o skierowanie na leczenie tzw po szpitalne ale i sanatoryjne.
Są to wnioski
To lekarz baleoonolog DECYDUJE o rodzaju Naszego leczenia może a nie musi przecież dostosować się do wniosku
Znane są przypadki zmiany kwalifikacji naszego skierowania -Wniosku

Druga i kolejna sprawa o której zapominamy a która jest bardzo ważna gdy minie 18 miesięcy wniosek jest odsyłany a lekarz w klinice szpitalu nie ma wiedzy n/Temat pacjenta .
Zresztą jest chyba już takie zalecenie że wszystkie wnioski wypisywane są przez rodzinnego

Choć jest i WYJĄTEK jeżeli Klinika czy Szpital ma Swój oddział zamiejscowy to Ona może kierować sama ,ale w/w leczenie NIE JEST EWIDENCJONOWANE do NFZ

Tak jest min z kardiologią i oddziałem w Ustroniu czy innych
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Felice »

Darku,żadne skierowanie szpitalne nie trafi do weryfikacji,bo termin realizacji ma pół roku.
Ja po operacji kręgosłupa miałam bezpośrednio z kliniki,teraz po kolejnej też będę miała z innej kliniki.I tak jak pisałam wcześniej może skierowanie wypisać lekarz z oddziału.Nawet teraz ci są połączeni bezpośrednio z funduszem programem komputerowym muszą to wypisywać bezpośrednio z pozycji historii choroby pacjenta.Wniosek wypisany ręcznie nie będzie przyjęty do realizacji.To jest moja wiedza sprzed miesiąca,bo przechodziłam przez procedury.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: ewiko »

Skierowanie poszpitalne wystawił mi lekarz prowadzący (operujący) i z tego co wiem musi wypisać to w ciągu 30 dni od pobytu w szpitalu a w każdym razie jak najszybciej.
Awatar użytkownika
Iza03
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 152
Na forum od: 10 paź 2014 12:37
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Iza03 »

W moim przypadku, też skierowanie wystawiła mi dr prowadząca z oddziału reumatologii, co prawda wypisanie wniosku zajęło jej coś ok 2 miesięcy ;) ale w wypisie ze szpitala jest adnotacja , że wystawiono skierowanie do leczenia uzdrowiskowego :D
krzysztof100
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 421
Na forum od: 07 kwie 2013 11:38
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: krzysztof100 »

Nie ma czegoś takiego jak skierowanie poszpitalne, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe może wystawić zarówno lekarz prowadzący w szpitalu jak również lekarz pierwszego kontaktu, decyzje co do formy leczenia uzdrowiskowego podejmuje lekarz w NFZ i może być wystawione uzdrowiskowe leczenie szpitalne lub sanatoryjne. Niektóre kliniki szpitalne maja podpisane umowy z sanatoriami i one kierują na takie leczenie uzdrowiskowe z pominięciem NFZ jako kontynuacja leczenia szpitalnego które otrzymuje się wraz z wypisem ze szpitala, ja tak miałem po operacji kardiochirurgicznej kilka lat temu, myślę iż dzisiaj tez jest taka możliwość i dotyczy to zabiegów kardiologicznych oraz bardzo wąskiej grupy szpitali które wysyłają z pominięciem NFZ.
ODPOWIEDZ