Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: darek »

..i tutaj Drodzy Państwo nie zgodzę się z wami !!
Znajoma podczas pobytu w katowickiej klinice na Ligocie poprosiła lekarza prowadzącego o wypisanie wniosku na kontynuację leczenia
Ów lekarz wypisał z SUGESTIĄ jako poszpitalne po czasie znajoma otrzymała INFORMACJE z NFZ ,że została zakwalifikowana jako leczenie sanatoryjne do NORMALNEJ kolejki
minęło 18 miesięcy od daty wypisania i NFZ ODESŁAŁ wniosek do Lekarza tzn Organu wypisującego , a ów doktor odesłał ,ze nie ma obecnie kontaktu z Pacjentką.
Tak w/w zdarzenie miało miejsce w 2011 roku ( data pobytu i wypisanie wniosku )
Może tylko w Katowicach przy wypisie nie wypisują wniosków i Sugerują aby robili to lekarze PIERWSZEGO kontaktu
Awatar użytkownika
nika7
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5501
Na forum od: 04 lut 2014 12:29

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: nika7 »

Przygotowując materiał do tematu obok znalazłam właśnie informację, że na takie leczenie skierowanie wypisuje tylko lekarz zatrudniony w szpitalu lub klinice w której pacjent był leczony. Dodatkowo tak jak napisał Darek może zostać przekwalifikowane na zwykłe sanatorium. Sama chętnie się dowiem jak to jest :D
Beataa2702
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 496
Na forum od: 27 mar 2014 21:22
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Beataa2702 »

Witam wszystkich :kwiat: ... może każdy napisze trochę swoich doświadczeń, wiedzy i może w końcu wyjaśni i mnie nurtujący temat który to nie daje mi spokoju, nic już nie zmieni w moim przypadku , ale może pomoże innym egzekwować swoje prawa : ... po zabiegu kardiochirurgicznym wraz z wypisem ze szpitala otrzymałam wniosek do szpitala uzdrowiskowego na rehabilitacje, nie czytałam tak na prawdę co tam było napisane i informacje proszę to dostarczyć jak najszybciej do NFZ, córka dostarczyła ten wniosek jeszcze w tym samym dniu to było ok 30 czerwca i skierowanie na rehabilitacje stacjonarną na którą musiałam dojeżdżać ok 15 km po 4 tyg od wyjścia ze szpitala (dla mnie to był horror z terrorem), a panie które były ze mną na sali ... hmm.... otrzymały informacje że termin rehabilitacji na sierpień w szpitalu uzdrowiskowym i wszystkie wytyczne co gdzie,kiedy i dokumenty, i te osoby które w taki sposób zostały skierowane miały ponoć szanse na drugi wyjazd aby nie minęło 6 miesięcy od zabiegu, a ja cóż męczyłam się na dojazdach do szpitala , straciłam szansę na drugi wyjazd,i czekałam 4 miesiące i nie miałam możliwości również skorzystania z drugiego wyjazdu, bo coś gdzieś czytałam że jest możliwość wyjazdu do szpitala raz w roku , a ja po powrocie złożyłam wniosek z zaznaczeniem szpitala , ale lekarz oceniający dobrze mnie zna i zafundował mi sanatorium z dopłata za 500 zł który to było stratą czasu i pieniędzy, bo mimo iż byłam w szpitalu uzdrowiskowym (kardiologia) to na turnusie sanatoryjnym i zabiegi wydolnościowe nie przysługują mi do łapę trzyma NFZ co komu, bo te pismaki wiedzą najlepiej gdzie chory człowiek będzie dobrze się czuł, jakie może mieć zabiegi, a co to jest 600/700 km do pokonania, dla osoby którą ratowano kilka czy kilkanaście godzin - przepraszam być może jest tu trochę ironii - ale taka jest nasza Polska rzeczywistość i naszego lecznictwa - to wszystko ma się do niczego że ja chcę być jak najdłużej sprawna i mieć jako taką kondycję fizyczną i lepszą wydolność to chyba za dużo jak na Polskie warunki - pozdrawiam wszystkich oczekujących i starających się o wyjazd i życzę samych pozytywów .
p.s.
w tym miesiącu powinnam złożyć wniosek na kolejny wyjazd , ale ja tak nienawidzę inhalacji ..... :) i dylemat
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Felice »

krzysztof100 pisze:Nie ma czegoś takiego jak skierowanie poszpitalne, skierowanie na leczenie uzdrowiskowe może wystawić zarówno lekarz prowadzący w szpitalu jak również lekarz pierwszego kontaktu, decyzje co do formy leczenia uzdrowiskowego podejmuje lekarz w NFZ i może być wystawione uzdrowiskowe leczenie szpitalne lub sanatoryjne. Niektóre kliniki szpitalne maja podpisane umowy z sanatoriami i one kierują na takie leczenie uzdrowiskowe z pominięciem NFZ jako kontynuacja leczenia szpitalnego które otrzymuje się wraz z wypisem ze szpitala, ja tak miałem po operacji kardiochirurgicznej kilka lat temu, myślę iż dzisiaj tez jest taka możliwość i dotyczy to zabiegów kardiologicznych oraz bardzo wąskiej grupy szpitali które wysyłają z pominięciem NFZ.
Dokładnie o tym samym pisałam już niejednokrotnie.Skierowanie może być wystawione po pobycie w szpitalu,przez oddział,ale nie daje to gwarancji na pobyt uzdrowiskowy szpitalny.Ważny jest numer ICD i decyzję o rodzaju leczenia jak piszesz podejmuje balneolog w NFZ.
Wykaz jednostek chorobowych wg międzynarodowej klasyfikacji ICD 10, kwalifikujących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie uzdrowiskowej rehabilitacji dla dorosłych w szpitalu uzdrowiskowym
CHOROBY UKŁADU KOSTNO-STAWOWEGO, MIĘŚNIOWEGO I TKANKI ŁĄCZNEJ
M 05; M 06; M 07; M 08; M 16; M 17; M 45;
CHOROBY UKŁADU NERWOWEGO
G 35; G 54; G 55; G 81; G 82; G 83;
URAZY, ZATRUCIA I INNE OKREŚLONE SKUTKI DZIAŁANIA CZYNNIKÓW ZEWNĘTRZNYCH
S 12; S 22; S 32; T 02; T 08; T 09;
W uzasadnionych medycznie przypadkach oddział wojewódzki Funduszu dopuszcza leczenie pacjentów z jednostką chorobową, której nie ma w wykazie.
To dotyczy rehabilitacji szpitalnej,pozostałe jednostki są w innym wykazie.Kiedyś podawałam dokładnie,teraz nie mogę znaleźć.
Ja korzystam najczęściej z pobytów na oddziałach rehabilitacji ogólnoustrojowej (z pominięciem NFZ). Moje schorzenia kwalifikują mnie do tej formy.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: ewiko »

Na rehabilitację poszpitalną skierował mnie mój ortopeda a skierowanie wystawione było do konkretnego sanatorium. Osobiście je wybrałam, osobiście wysłałam i nie miało to kompletnie wpływu na mój wyjazd do innego sanatorium na które cierpliwie czekałam w kolejce z NFZ -u. W sanatorium z NFZ-u byłam we wrześniu a na poszpitalnym w pażdzierniku .
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: margot »

...na rehabilitację poszpitalną skierował mnie ...balneolog w NFZ ...miałam wystawiony wniosek przez lekarza rodzinnego na leczenie sanatoryjne z oczekiwaniem ok 15 miesięcy , a otrzymałam upominek ...wyjazd po 3 miesiącach od złożenia wniosku :D :D :D
być może jest tak , że kto nie kombinuje ten ma to co się należy ;) :twisted: :twisted: :twisted:
forumowicz

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: forumowicz »

Ja również miałam wniosek wystawiony przez lekarza rodzinnego... NFZ trzy razy odsyłał mi dokumenty do uzupełnienia... i teraz czekam na szpital uzdrowiskowy :-)
Awatar użytkownika
syrenka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1049
Na forum od: 29 paź 2009 17:53
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 15

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: syrenka »

Dokladnie rok temu lekarz rodzinny wystawił mi skierowanie do sanatorium uzdrowiskowego ,,,,a lekarz w Funduszu zmienił na pobyt poszpitalny ,,,jechałam po 2 miesiącach .Teraz miałam wypisany wniosek -szpital uzdrowiskowy -jednostka chorobowa M-45 dostałam sanatoryjną rehabilitację w sanatorium uzdrowiskowym -28 dni .Strzeże mówiąc nie wiem od czego to zależy ,,,Ale cieszę się z tego co jest -rehabilitacja musi być ... :) Mam czas oczekiwania około 12 miesięcy .... :kwiat:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Mirabella »

Skierowanie poszpitalne wystawi każdy lekarz ....ważne by dołączyć do wniosku wypis ze szpitala.
Z kwalifikacją w NFZ bywa różnie.....chyba rozpatrują to na chybił trafił :mrgreen:
W moim przypadku już w szpitalu podano mi termin do Konstancina (w domu byłam tydzień).
Po drugiej operacji,ta sama przypadłość,ten sam szpital..... na rehabilitację poszpitalną czekałam 8 miesięcy.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: sztani »

Skierowanie wystawił lekarz rodzinny dołączyłem wypisy ze szpitali.na skierowaniu lekarz napisał mi sanatorium po szpitalne . od złożenia do wyjazdu minęło raptem 2,5 miesiąca .Musiałem zrezygnować bo nakładało mi się z sanatorium z ZUS . Próby zamiany terminu nie próbowałem (z NFZ ) Sanatorium z ZUS dostałem będąc na kontroli w ZUS . Wiem ,ze na takie sanatorium nie może upłynąć od operacji 6 miesięcy .
ODPOWIEDZ