Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: ghjkl »

Drodzy panstwo bylem ponad 10 razy na tz.senatorium poszpitalnym .Zasada jest dosc prosta .Mozna dostac skierowanie w szpitalu gdzie przebywalismy . Szpital np; kardiologiczny ma zazwyczaj podpisane umowy z dwoma trzema SZPITALAMI UZDROWISKOWYMI i tam kieruja na rehabilitacje. Druga droga dostajemy wypis ze szpitala(wazne jest dlaczego przebywales w szpitalu) w ktorym odbyla hospitalizacja .Z tym wypisem udajemy do swojego lekarza i tu rola waszego dr. jezeli jest nie leniwy i bystry wszystko ma w komputerze wniosek i jak go nalezy wypelnic.Teraz napisze cos bardzo waznego co skroci wasz czas na wyjaz do trzech miesiecy trzeba wiedziec ze to sie wam nalezy przepraszam za poruwnanie( jak psu miska). Doktor na wniosku musi zaznaczyc odowiedni kwadracik SZPITAL UZDROWISKOWY anie inny a jest ich szesc i lekarze to olewaja a potem pacjet czeka i czeka bo pan dr.sie nie przylozyl albo byl nie douczony.I to wazne wasz wniosek jes najpierw weryfikowany komputerowo i dlatego tak wazne sa te kwadraciki.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: Chmurka07 »

Mi jak lekarz rodzinny wypisał skierowanie to zostało ono odrzucone z notatką chory nie nadaje sie do leczenia sanatoryjnego. Jak wypisuje kardiolog bez problemu jestem zakwalifikowana na leczenie.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: ewasz »

Anka tak też i u mnie było tylko z tą różnicą, że neurolog :twisted:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23721
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: grazynamackowiak »

Witam jeśli chodzi o mój ostatni wpis dostałam zaproszenie na wyjazd na rehabilitacje dla dorosłych
Połczyn zdrój zakład leczniczy Gryf 28 dni skierowanie jak wczesniej pisałam skierowanie dostałam od lekarza rodzinnego .
Nie zawsze musi wypisac lekarz specjalista mam leczenie specjalistyczne kliniczne na tej podstawie
zweryfikowano w NFZ lekarz balneolog tak mi napisali .Nigdy nie odrzucono skierowania pozdrawiam :kwiat: :roll:
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: kejton »

Proszę o informację, czy emerytowi (osobie starszej) po wszczepieniu endoprotezy należy się pobyt w szpitalu uzdrowiskowym NFZ na rehabilitacji.
Na takie sanatorium NFZ kieruje w ciągu kilku miesięcy. Nie jestem tylko pewna czy taki szybki wyjazd na dalsze leczenie (rehabilitację) nie należy się osobie pracującej, która opłaca składki.
Z góry dziękuję za informacje
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14310
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: ANDY12345 »

Oczywiście, nie ważne który lekarz wypisze skierowanie i tak dołączysz ksero wypisu ze szpitala, bo to podstawa do dalszego leczenia w sanatorium, bez wypisu mogą potraktować jak zwykłego pacjenta, szybko działaj bo czas goni. Nie przejmuj się pracującymi bo oni szybciej dostaną z zus, a tu rozchodzi się o w miarę szybką rehabilitację i wiedzę jak postępować po dość silnym obciążeniu organizmu po takiej operacji... wiem bo ją miałem, pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24524
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jaki lekarz wystawia skierowanie poszpitalne?

Post autor: ewasz »

Kejton, emeryci też płacą składki .....
ODPOWIEDZ