Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Ośrodek do którego chciałbyś kierować powinien udzielić Ci telefonicznie info jaki mają okres oczekiwania, zwłaszcza że powinien przyjąć w ciągu 6 miesięcy. Zadzwoniłem do 3 i dostałem odpowiedź. Jeżeli tak długi okres to niech lekarz pisze drugi, a fundusz przedstawi z którymi ma umowę.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Andy w ciągu 6 miesięcy to tylko po operacjach,urazach itp. W zarządzeniu jest dokładny wykaz kodów na podstawie których ten tryb obowiązuje. I są one podwójne,pierwszy to rozpoznanie a drugi to kod procedur medycznych wykonanych w czasie pobytu w szpitalu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Tak Felice na ORO jest specjalny tryb i o nim mówię. Właśnie byłem w nfz i powiedziano mi że nie ma czegoś takiego jak termin do 6 miesięcy :oops: , chociaż w szpitalu powiedziano że powinni do 6 przyjąć. Skierowanie na ORO tylko jedno, a w wypadku długiego czekania zwracają z adnotacją terminu. Trzeba wtedy szukać innego, a nfz może dać wykaz placówek gdzie możemy ponownie składać. Dalej wygląda, że wiele niejasności i odmiennych zdań.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Andy temat oro mam rozpracowany w szczegółach bo z tej formy leczenia korzystam.
Ponieważ jest to skierowanie do szpitala to jak niby NFZ może w to ingerować. Piszesz trochę niejasno i jednoznacznie nic z tego nie wynika. Ja opieram się na informacjach i zasadach z miejsc,gdzie się leczę. Pierszeństwo do przyjęcia mają ci co są po zabiegach i takie skierowanie musi być zrealizowane do pół roku. Jak nie skorzystasz przechodzisz na zwykłą kolejkę oczekiwania..czyli kilka lub nawet kilkanaście lat.
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: hipek »

Witam.
Jeżeli zabieg operacyjny był w ostatnich 3 miesiącach to okres oczekiwania na rehabilitację wynosi:

-Świeradów zdrój do 6 miesięcy
-Lądek Zdrój do 3 miesięcy

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Bo nfz za to płaci, a jeżeli szpital i nfz mówią co innego to kto wprowadza w błąd ? Dzwoniłem do Krystyny w Busku z zapytaniem i dostałem info że po operacji na ORO to dopiero w 2024, to dlaczego rejestrują na tak odległe terminy ?
Będę miał operację dlatego chcę się wcześniej dowiedzieć a nie po fakcie dopiero szukać .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

To zapłaci jak skorzystasz,ale niech nie wprowadza w błąd.
Andy do Krystyny z wielu powodów nie polecam,ale wybór twój. Ja jestem 8 miesięcy po operacji i skorzystałam z dwóch wyjazdów . Procedur przestrzega Ciechocinek Wojskowy,Busko Wojskowy, Krynica ... w każdym z nich do pół roku pojedziesz. Do Lądka tym razem nie wysyłałam,ale pewnie też tak byłoby.
Pamiętaj czas liczy się od zabiegu nie od dostarczenia skierowania.
Jedno skierowanie dostałam bezpośrednio ze szpitala a drugie z poradni ortopedycznej.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki Felice, niestety nauczony przykrym doświadczeniem chcę podogrywać sprawy teraz i wiedzieć na czym stoję, a po operacji tylko formalności... dla mnie ważny także jest dobry dojazd. Jak uda mi się sprawę dokończyć to też na prewencję liczę. Czas pokaże jak pójdzie.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: Felice »

Jak chcesz skorzystać z dobrej rehabilitacji to Krystynę sobie odpuść.
Pamiętaj że skierowania z numerem umowy 3 są traktowane priorytetowo (szpital)
Ponadto nie wszystkie umowy są takie same. W wielu miejscach właśnie po operacji cię nie przyjmą np Połczyn,Świnoujście.
Dojazd wszędzie jest możliwy i do pokonania,ważniejsza rehabilitacja.
A tak na marginesie nic nie dograsz dopóki nie masz skierowania w ręku i wypisu bo one zawierają najważniejsze dane potrzebne do kwalifikacji.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rehabilitacja ogólnoustrojowa

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki, Krystyna była jednym z paru szpitali do których dzwoniłem o info i oczekiwałem kompetencji, w jednym dostałem a w drugim nie. Czas szybko płynie, oby się dobrze poukładało.
ODPOWIEDZ