Jak dostać pokój 1-osobowy?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Martinka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 6354
Na forum od: 06 maja 2014 12:50
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Martinka »

Dzień Dobry. :kwiat:
Cyba nie. ma żadnej opłaty. :?:
jest to rezerwacja telefoniczna , więc może za to :?: .
Pozdro. :kwiat:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Bietka »

Byłam w Lądku w Jubilacie. Tam nie było w ogóle jedynek.Rozmawiałam z osobą która mieszkała sama w dwójce.Płaciła za dwie osoby.
Przeważnie w sanatoriach jedynek brak albo jest bardzo mało. Na szczęście wolę trójki. W sanatoriach chrapie ok. 50% kuracjuszy i tym się personel nie przejmuje bo i tak nie dałby rady.
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

zbigniew165 pisze: 17 paź 2018 22:13 W Ustroniu z ZUS za jedynkę nie było żadnej dopłaty. Z tego co wiem, to w Wieńcu też nie było dopłaty do jedynki. Jak jest w innych obiektach nie wiem, ale wydaje mi się, że nie powinno być dopłaty. :)
oficjalnych dopłat pewnie nie ma (a przynajmniej nie powinno być, zwłaszcza z ZUS) ale dobrze że sanatoria dają taką możliwość dla chętnych.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: malgonia »

Ostatnie moje wyjazdy to pokoje jedynki.Z ZUS zadzwoniłam poprosiłam i dostałam,z NFZ dwa razy dopłacałam więcej czyli coś około 400 zł ponad to co powinno być za jedynkę/są to wewnętrzne opłaty konkretnego sanatorium/Jeżeli mam wypocząć podratować zdrowie to lubię mieć komfort nie dostosowywania się ustępowania itd....a że byłam już w dwójkach nawet trójce to wiem że to nie dla mnie.Uwielbiam ciszę w pokoju,spokojny dzwięk muzyki a towarzystwo zawsze się znajdzie z kim można porozmawiać ,potańczyć pochodzić po górkach lub pobiegać na plaży.
jacek63
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 24 maja 2016 20:49
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: jacek63 »

Jedynkę należy wcześniej zarezerwować , zapłacić i jest. Warunek, muszą być takowe w ds.
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

eee, tak się nie zawsze da,. Zwłaszcza z ZUS-u. Chyba że myślisz o pobycie pełnopłatnym - dzwonisz i masz.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: asia13 »

Ja również chcę jedynkę.Jadę do MSWiA w Kołobrzegu i już wiem , że zarezerwować nie mogę :( Mam zaświadczenie od lekarza jeżeli to nie pomoże to zapytam o dopłatę. Uważam podobnie jak Małgonia... towarzystwo zawsze się znajdzie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Fionka »

Asiu , po obiekcie widzę , że to wyjazd z NFZ , więc jeżeli są pokoje jednoosobowe , to zawsze ich cena za pobyt jest wyższa.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: asia13 »

według ich cennika tzn NFZ jedynki są droższe,ale prawdopodobnie jest wewnętrzna opłata jeżeli koniecznie chcesz jedynkę. ;)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Fionka »

Wewnętrzna opłata ?. Może chodzi o dopłatę do samodzielnego zamieszkania w pokoju dwuosobowym ,?. Cena jest wtedy zdecydowanie wyższa niż za jedynkę . Zadzwoń , dopytaj .
ODPOWIEDZ