Jak dostać pokój 1-osobowy?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Felice »

Otrzymanie jedynki w tym sanatorium graniczy z cudem.
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

asia13 pisze: 25 lut 2019 23:32 Ja również chcę jedynkę.Jadę do MSWiA w Kołobrzegu i już wiem , że zarezerwować nie mogę (...)
jak w ubiegłym roku byłam w Kołobrzegu i podeszłam do MSWiA to panie w recepcji nie chciały mi nawet powiedzieć czy sanatorium ma podpisaną umowę z moim funduszem. Bo to SZA! tajemnica... :shock: Nie to nie , mi nie zależy , są w końcu inne sanatoria ciekawe. O zasadach rezerwacji jedynki powiedziały tylko że to dyr.d/s lecznictwa podejmuje taką decyzję. No może, może... chociaż jak znam życie to czasami bywa baaardzo różnie. Ale powodzenia Ci życzę Asiu, mam nadzieję że się uda chociaż za dopłatą. Bo na to też może być dużo chętnych.
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

asia13 pisze: 26 lut 2019 00:20 według ich cennika tzn NFZ jedynki są droższe,ale prawdopodobnie jest wewnętrzna opłata jeżeli koniecznie chcesz jedynkę. ;)
w dwóch innych sanatoriach (nie Kołobrzeg) w których o to pytałam były opłaty od 35 zł do 60 zł dziennie, zależnie od sezonu. W jednym tą opłatę uzasadnili podwyższonym standardem jedynki - śniadania w formie szwedzkiego bufetu, lodówka w pokoju i szlafrok w cenie. :D
no tak, w końcu jakoś muszą uzasadnić branie opłat poza cennikiem. Ale i tak się cieszę że są takie możliwości.
Awatar użytkownika
asia13
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 869
Na forum od: 23 kwie 2013 00:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: asia13 »

60 zł za dobę :roll: rozbój w biały dzień :shock: 21 razy 60 prosty rachunek 1260.Miałam nadzieję ,że nie więcej niż 600 :( tyle ile kosztuje dwójka .
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

niestety , w takich czasach żyjemy - komercyjnych. . To i tak taniej niż gdybyś miała opłacić za trzy tygodnie stawki dla kuracjusza prywatnego, bez skerowania. A ta cena zależy od sanatorium i od sezonu, nie wszędzie wymagają takich opłat. Nieraz się udaje w ogóle bez opłat dodatkowych. Chociaż pewnie z czasem będzie coraz trudniej bo mam wrażenie że coraz więcej osób jeździ komercyjnie i sanatoria wolą NFZ-towskie łóżka upchnąć w wieloosobowych pokojach żeby mieć miejsce dla pełnopłatnych.
Awatar użytkownika
Smerfetka1
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 594
Na forum od: 23 lut 2019 11:32
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Smerfetka1 »

Zgadzam się z tobą w 100 %🤔 niestety takie czasy
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7810
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: darek »

to nie jest uzależnione od ..Czasów czy widzimisie .

Prawda jest taka że każdy Ośrodek Sanatoryjny ma swoje REGULAMINY są one totalnie nie spójne napisałbym nawet dziwne.
W 2018 roku byłem w sanatorium 2 x , 2 x na tzw poszpitalne.
Pierwsze skierowanie miałem w ręku na 90 dni przed wyjazdem !!!
Bo Jednostka chorobowa i luzy w NFZ odnośnie skierowania.
Za Namową Forumowiczki zadzwoniłem do obiektu z zapytaniem czy ????
Pani Stwierdziła że na Turnus od ..posiada jeszcze 4 wolne pokoje jednoosobowe z pełnym węzłem sanitarnym ! Zadała jeszcze Pytanie czy jestem fanem Sportu i w czasie pobytu będą jakieś ...Mistrzostawa ? bo ma do zaoferowania wielkości TV ??
ODLOT
Fakt poinformowała że będę miał ..Balkon ..Niestety w w tej części budynku Nie było balkonów -

Pokój przy przyjedzie był i czekał a i plazma 40 calowa też !!

Drugi pobyt wyniknął z potrzeby chwili czy też ..Dostałem skierowanie 7 dni przed wyjazdem .
Nawet nie liczyłem na dwójkę ot może spokojna trója ..zadzwoniłem drugi koniec Polski i ... Pani skierowała mnie do Dyrektora ds Lecznictwa .
Przesłałem wniosek-skierowanie i wypis i nazajutrz na e-maila otrzymałem informację ,że mama przyznany pokój jednosobowy.
Nie ponosiłem opłat.

Razem ze mną pociągiem podrózowała Pani do Obiektu sanatoryjnego gdzie wiedziałem że nie ma pokoi jednoosobowych ,ale Pani skontaktowała się z Recepcją i poinfomowano ją że istnieje Mozliwość za dopłata wg Regulaminu Obiektu z pokoju dwu zrobić pokój jednoosobowy -Musiała pokryć róznice jak ponosi kuracjusz dopłacając do pokoju.
Byo to troszkę zagmatwane ale Pani zapłaciła za swoją dwójkę plus dopłaciła dwójka minus jedynka ale tylko za spanie
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

tak, dopłata tak jak w przypadku tej pani jest rozwiązaniem. Tylko jest mały problem -musi być wolne łóżko. Przy pełnym obłożeniu może być problem. Chyba że to będzie to łózko które wystawią z jej pokoju i wstawią do trójki.
Malgorzata19
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 16 lut 2013 19:14
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: Malgorzata19 »

Witam też pragnę w tym temacie.Dzisiaj zadzwoniłam do przyznanego mi za 20 dni wyjazdu do sanatorium Continental w Krynicy z zapytaniem o możliwość otrzymania 1 osobowego oczywiście za dopłatą lecz odpowiedź mnie nie uspokoiła😢 Można wysłać podanie do dyrektora ale czy uwzględni- nie wiadomo!
forumowicz

Re: Jak dostać pokój 1-osobowy?

Post autor: forumowicz »

no właśnie. W tych branżowych to mam wrażenie że zawsze są jakieś zaostrzone zasady.
ODPOWIEDZ