Wyjazd z PEFRON-u

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: Małgosia69 »

Witam wszystkich Forumowiczów!!! Ja w tym roku postanowiłam także zawalczyć o dofinansowanie z PEFRON-u.Zgadnijcie o której godzinie ustawił sie w kolejce do złożenia wniosku 2 stycznia 2015r pierwszy niepełnosprawny???? O 3,00 godzinie, nie wiem w nocy, czy to już rano???!!! Ja byłam o 6.30 i mój numer złożenia wniosku - 46!!! Ponoć pieniążki już są,ale jeszcze nie ma decyzji , kto dostąpi takiej łaski???!!! W pierwszej kolejności w Piotrkowie Tryb. dzieci i ci, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z dofinansowania. Ja korzystałam 8 lat temu. Czy dostanę - oto wielka niewiadoma!!! :o Aha, napiszcie, proszę, co to za novum te turnusy z dofinansowaniem ze środków unijnych????? Jak mozna się o nie starać??? To tak na przyszłość. Teraz pewnie już za póżno. Pozdrawiam . :)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: Małgosia69 »

Witam.!!! Musze się pochwalić. Właśnie dzisiaj dostałam pismo z Centrum pomocy Rodzinie, jest!! jest!!! dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego!!! :) Mówiąc szczerze nie spodziewałam się ,że się uda!!!! Teraz tylko wybrać sanatorium i termin!!!! Myślę o Szczawnicy i Hutniku, ale jeszcze się nie zdecydowałam. A jak w innych częściach kraju??? Są już decyzje o dofinansowaniu turnusów,czy tylko u nas tak szybko.??? ;)
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: kasiula »

Ale u Nas do znaczy gdzie Małgosiu?.....bo nie określiłaś nawet województwa?!Pozdrawiam ;)
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: kasiula »

Małgosia69.....Nawet fajne miejsce....obejrzałam....też jestem w trakcie wyszukiwania ośrodka ..choć planuję koniec maja a czerwiec..więc tam patrzyłam bardziej Kołobrzeg albo Świnoujście....Choć góry też są piękne....Ostatnio w maju byłam w Polańczyku..więc urok Bieszczad nie do opisania....Więc teraz mam mętlik w głowie i może też ,,rzucę się'' na Szczawnicę. ;)
Awatar użytkownika
Małgosia69
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 681
Na forum od: 14 cze 2011 22:49
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: Małgosia69 »

Witaj Kasiula! Jestem z Piotrkowa Tryb. Ja też nie wiem dokładnie kiedy pojadę, bo 3 kwietnia mam komisje w ZUS-ie , staram się o rehabilitacje . Mówiąc szczerze, nie liczyłam na dofinansowanie z PFRO-nu, mimo ze mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. w ubiegłym roku nie dostałam, a złożyłam wniosek 10 stycznia. o jakich ośrodkach myślisz w Swinoujściu??? Dla mnie to najwspanialsze miejsce na polskim wybrzeżu. Ale byłam tam tylko albo prywatnie, albo z NFZ. I nie mam ojęcia które ośrodki mają turnusy reh. Zależy mi na dobrej bazie zabiegowej. Pozdrawiam . :)
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: kasiula »

Małgosiu wpisz sobie w google ...turnusy rehabilitacyjne w Świnoujściu....i wyskoczy ich sporo....poczytaj i dostosuj do swoich potrzeb i oczekiwań.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: Chmurka07 »

Witam!, Czy ktoś może mi powiedzieć odnośnie dofinansowania z PFRON, chodzi mi o kwotę jaką za turnus płaci kuracjusz, rozumię że w rożnych ośrodkach jest rożnie ale tak ok ilu złotych.??
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: kasiula »

To zależy Aniu jaki ośrodek sobie wybierzesz...Każdy ma inne ceny ..możesz dopłacić400 zzł...a możesz 800....Zależyod standardu danego sanatorium.Pozdrawiam.Posprawdzaj sobie w necie ośrodki i mmiejscowości które Cię interesują.zaznacz turnus rehabilitacyjny i tam podają ile kosztuje cały turnus.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: Jasmina55 »

To zależy jaki wypasiony turnus sobie wybierzesz ,w jakim sezonie i gdzie Ceny turnusów są od 1000-2300 a może i więcej.
Musisz wyszukać stronę sanatorium do którego chciałabyś pojechać i tam są ceny i terminy turnusów rehabilitacyjnych.
W MOPR też mają ofert z cenami i możesz sobie wybrać.Pozdrawiam :serce: życzę miłej i owocnej rehabilitacji. :)
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyjazd z PEFRON-u

Post autor: Chmurka07 »

Dzięki za szybkie info. :kwiat:
ODPOWIEDZ