pokój jednoosobowy

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
oponianka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 29 kwie 2016 23:29

pokój jednoosobowy

Post autor: oponianka »

Hej hej:) Ludzie poradźcie jak zdobyć pokój jednoosobowy w sanatorium ZUS. Słyszę ,że jakieś zaświadczenie by się przydało...(?), ale, że niby co miałoby być na nim napisane? Jakie mogą być powody/wskazania do przydziału "jedynki". Potrzebuję mega spokoju...przeżycia ostatnich miesięcy mojego życia spowodowały, że to co mi najbardziej potrzebne- to cisza i spokój...a nawet samotność...
Będę wdzięczna za wszystkie sensowne podpowiedzi.
Pozdrawiam wszystkich:)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: stokrotka »

Jak byłam w ub.roku to tylko poważne schorzenia były brane pod uwagę.Żadne tam chrapanie tylko np. mastektomia .Może to zalezy od danego sanatorium,bo jak byłam pierwszy raz to dostałam jedynkę na turnusie z ZUS.Trzeba dzwonić i zorientować się. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
bogdan65
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 05 lut 2016 13:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: bogdan65 »

właśnie chrapanie to jest poważne schorzenie i brane jest pod uwagę.
Byłem w sanatorium i wiem , że z tego tytułu jak ktoś zgłosi ,że jest w pokoju z taką osobą ,która chrapie to musi być ona przeniesiona do innego pokoju albo ta osoba co zgłasza problem .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: Felice »

musi być ona przeniesiona
Bogdan ,powiedzą ci,że nie ma możliwości i wszystko.Chrapie prawie połowa ludzkiej populacji,a wierz mi są schorzenia,które bardziej predysponują do posiadania jedynki.
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: ghjkl »

Sila persfazji i jeszcze raz sila persfazji zaraz po otrzymaniu skierowania telefonowac do sanat.i dowiadywac sie kto rozporzadza pokojami i z tymi decydentami rozmawiac.Uwiez ja to juz parokrotnie przerabialem.Njwazniejsze to rozawiac z osoba ktora o tym decyduje.Powodzenia
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: stokrotka »

Zależy ile jedynek posiada owe sanatorium.Tam gdzie byłam niedawno było tylko 6 jedynek i dostały je osoby te najbardziej potrzebujące .Nie pomogła siła perswazji.
Nie pomogły nawet recepty od laryngologa że ...- chrapie ....w sanatorium co druga osoba chrapie.
Dlatego jak pisałam -trzeba zadzwonić i się zorientować .
Jadąc pierwszy raz zapytałam telefonicznie czy jest możliwość itd. Bez słowa tłumaczenia dostałam jedynkę.
Drugim razem było tak jak pisałam.
Wszystko zależy od ilości owych jedynek i wewnętrznego "rozporządzenia" pielęgniarki przełozonej -lekarza itp.komu się należy,ew. kto pierwszy ten lepszy.
Dzwonić jak już wiadomo gdzie i kiedy.
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: ghjkl »

Powiem moze w ten sposob nawet jezeli tych jedynek jest piec czy tez dwadziescia tylko madra i inteligentna rozmowa z osoba decydujaca (czasami jest to pielengniarka czasami recepcja,biuro obslugi,kierownik obiektu dylektor czy tez lekarz) jest najwazniejsza. Dodam na marginesie ze ze bedac 27 razy w sant.24 razy mialem jedynke i jadac teraz do Polanicy do Wielkiej Pieniawy tez mam jedynke.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: sztani »

ghjkl pisze:Sila persfazji i jeszcze raz sila persfazji zaraz po otrzymaniu skierowania telefonowac do sanat.i dowiadywac sie kto rozporzadza pokojami i z tymi decydentami rozmawiac.Uwiez ja to juz parokrotnie przerabialem.Njwazniejsze to rozawiac z osoba ktora o tym decyduje.Powodzenia
A jak decyduje ordynator, lub rozpatrują dzień przed (jak w Dziwnówku ,ordynator.) i pokoi jest 6 a chętnych 20 i każdy ma mocne argumenty słowne i zaświadczenia. Na nic tu Twoja siła perswazji. Nie wszędzie to działa i ulegają jej.
Ghjkl czy o wyjazdach z NFZ piszesz?
ghjkl
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 07 mar 2015 16:43
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 39

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: ghjkl »

Santani mylisz sie i to zdecydowanie.Kiedys jadac do Wienica zdr. z zus-u tez mi wmawiano ze jedynka jest nie osiagalna decydowal p. dr.po rozmowie w/w osoba (juz na miejscu) mialem ten pokoj.Pozdrawiam
Jaro66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 479
Na forum od: 15 lut 2013 07:04
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: Jaro66 »

ghjkl pisze:Santani mylisz sie i to zdecydowanie.Kiedys jadac do Wienica zdr. z zus-u tez mi wmawiano ze jedynka jest nie osiagalna decydowal p. dr.po rozmowie w/w osoba (juz na miejscu) mialem ten pokoj.Pozdrawiam
Witaj a jakich użyłaś argumentów że dostałaś bo ja też tam jadę :kwiat:
ODPOWIEDZ