pokój jednoosobowy

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pokój jednoosobowy

Post autor: gosiaczek63 »

Jerzy Ho dziękuję.
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: +dobek1412 »

Adela pisze: 02 maja 2016 16:23 Niedługo "przyjdzie mój czas" na wyjazd z NFZ i już się martwię czy będę miała jedynkę :( dla mnie to konieczność, nie tylko wygoda.
Nie rozumiem dlaczego w dzisiejszych czasach traktowane to jest jako luksus.Stan zdrowia, ale też psychika ludzi się różnią. To co dla jednego jest drobną dolegliwością, innemu całkowicie uniemożliwia wypoczynek.Ja już nie mówię o odmiennych upodobaniach czy charakterach, ale jak miałabym funkcjonować 3 tygodnie bez snu ?!
Witam. Problem jedynek tkwi chyba w tym, że wiele budynków sanatoryjnych liczy sobie dziesiątki lat. Np. sanatorium w "Dom Zdrojowy" (1910 r) Szczawnie Zdroju to pierwowzór hotelu "Grand" w Sopocie, budowany pod okiem księżnej Daisy. A wiadomo, że książęta preferują raczej duże i wysokie pomieszczenia. Tam, gdzie kiedyś w pokoju przebywała jedna czy dwie osoby obecnie cztery.
Z kolei sanatoria z lat PRL to też raczej w większości pokoje wieloosobowe, gdyż często były to ośrodki zakładowe lub branżowe, w okresach wakacyjnych wykorzystywane jako domy wczasowe, gdzie wyjeżdżały całe rodziny wraz z dziećmi.

Pozdrawiam.
emol100
Posty: 1
Na forum od: 21 wrz 2021 17:10

Pokój jednoosobowy

Post autor: emol100 »

Witam serdecznie.
Mam następujące pytanie dotyczące pokojów jednoosobowych.

Kilka lat wstecz (max 10) gdy w mojej rodzinie osoba po 50-tce musiała zacząć leczyć się psychiatrycznie trafiła do ośrodka na rehabilitację. Wtedy lekarz wystawił zaświadczenie, że pobyt ma być w pokoju jednoosobowym i bez dodatkowych dopłat.

Aktualnie osoba niepełnosprawna ruchowo ma trafić na rehabilitację (pierwszy raz sanatorium), w międzyczasie leczy się psychologicznie (kilka wizyt psychiatrycznych) i tu moje pytanie:

Czy poradnia psychologiczna również może wystawić tego typu zaświadczenie?
Czy takie przepisy nadal istnieją?

Moje pytanie jest po tym jak rozmawiałem z Panią psycholog osoby chorej i... Tak podpowiedziała, jednak nie mogę nigdzie znaleźć nic konkretnego w intrenecie. Żadnej podstawy prawnej..

Dziękuję za odpowiedz.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Pokój jednoosobowy

Post autor: Koralik_bis »

Nie znam podstawy i nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w Wieniec Zdrój psychosomatyka wyłącznie w pokojach dwuosobowych bez możliwości pojedynczo. Myślę, że można zadzwonić do sanatorium i popytać.
ODPOWIEDZ