pokój jednoosobowy

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: Fionka »

Oponianko , miło mi że wzięłaś moje sugestie pod uwagę ale decyzja musi być Twoja i wyłącznie Twoja.Jak w tym powiedzeniu --Jeden woli Matkę , drugi Córkę :lol: :lol: tak i tu nasze odczucia mogą się mylić. ;) Dzięki za życzenia .Już za ok. 12 godzin będę wiedziała jak tam jest.Jadę o 5 rano a o 14 powinnam być już na miejscu.
oponianka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 29 kwie 2016 23:29

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: oponianka »

To odpoczywaj przed podróżą i odezwij się jak tam jest.. :D
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23718
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: grazynamackowiak »

Oponianka super wybór Stegna 8-) :shock: też tak bym wybrała :)
Elu szczęśliwej podróży oby była jedynka, odezwij się w odpowiedniej chwili :kwiat:
Pozdrawiam udanej kuracji :kwiat:
oponianka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 29 kwie 2016 23:29

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: oponianka »

Hej grazynamackowiak :) Dzięki za utwierdzenie mnie w podjętej decyzji! Dzięki Wam forumowiczom raźniej mi pokonać obawy przed tym pierwszym Zus-owskim wyjazdem! Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: sztani »

Dziewczyny w zimie żadne busiki nie kursują w Stegnie . Do morza na skróty przez las wejście Nr. 69 to około 1600 metrów pod warunkiem ,że nie będzie śniegu.Bylem tam w maju 2015 i jeszcze raz chciałem tam być w tym roku (miałem juz skierowanie na lipiec )względy losowo /zdrowotne zmusiły mnie do zmiany. Stegna zimą spi .parę uliczek ,piękny kościółek . Zabiegi i rehabilitanci ok. akurat tam z jedynkami nie ma problemu. Jeśli ktoś lubi spokój i ciszę i nieaktywnie spędza czas to ok. Ela pisze o wzięciu Stegny przez turystów ale w lecie a nie zimą . Kriokomora tylko na obrazku w zabiegach nie ma .odpłatnie jak ktoś uzbiera grupkę to koszt od osoby 30 zł.za jednorazowy zabieg.jest w Stegnie biblioteka .organizuje ośrodek tańce w świetlicy przy muzyce mechanicznej. koniec szwedzkiego stołu nadszedł i Kaowiec wcale nie jest rewelacją narzekano na niego ,że tylko istnieje dla komercji.Bylem wiosna więc rower miałem ze sobą . Pozostają wycieczki w wolne dni organizowane do Trójmiasta lub Malborka .Generalnie jedziemy podreperować zdrowie i to jest najważniejsze reszta to może być ale nie musi. ( rozrywka) Plus to zabiegi pod jednym dachem .TV mało programów i tv14 cali (stare)ale bez tv można żyć. Zabiegi do 15,30 .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: Felice »

Rozmawia lam z wieśniaczkaela....ma jedynkę więc od razu mimo ciężkiej podróży poczuła się lepiej.
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23718
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: grazynamackowiak »

Felice dziękujemy za informacje , Ela szczęsliwa dostała jedynkę :D ;) 8-) :shock:
Pozdrawiamy daszego super kuracyjnego :kwiat:
sterniczka82
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 44
Na forum od: 11 sie 2017 22:09
Oddział NFZ: Dolnośląski

Kwestia przyznawania pokojów 1-osobowych

Post autor: sterniczka82 »

Kochani, to nie bedzie moje pierwsze sanatorium. Tym razem jadę do Polańczyka od 24.07. Nigdy nie udało mi się dostać pokoju 1-osobowego.Tym razem zadzwoniłam do Plonu, bo tam bedę zakwaterowana, co trzeba zrobić żeby dostać 1. Pani poinformowała mnie że trzeba wysłać do nich zaświadczenie lekarskie. Zastanawiam się co takiego musi lekarz napisać żeby taką jedynkę dostać. Może ktoś z Was miał taka sytuację. Dodam że jestem 2 miesiące po wszczepieniu endoprotezy kolana. Będę wdzięczna za wszystkie rady
Temat ponawiam tutaj
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: Fionka »

Myślę że lekarz będzie wiedział co napisać.Skoro masz schorzenia które choć by powodują zdyskomfort przy wspólnym zamieszkaniu lekarz to napisze.Endoproteza na pewno nie predysponuje do jedynki.Dowiedz się czy musi być zaświadczenie od specjalisty czy wystarczy z POZ np. kart info.
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokój jednoosobowy

Post autor: Nowicjusz1 »

Miałem zaświadczenie lekarskie ze wskazaniem na pokój jednoosobowy. Wysłałem wraz z moją pisemną prośbą do sanatorium (może nie powiem jakiego) 2 tygodnie przed terminem. Otrzymałem odpowiedź Mailem bardzo długą i niezbyt grzeczną, którą można streścić jednym zdaniem "Nie gwarantujemy pokoju jednoosobowego", ale proszę zadzwonić 3 dni przed przyjazdem. Pan, z którym rozmawiałem telefonicznie był jeszcze mniej miły niż treść pisma.
ODPOWIEDZ