Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Niania »

Dzień dobry.
Proszę o napisanie gdzie najlepiej się zrehabilitować na astmę i rozedmę płuc i alergię.
Wdzięczna będę za każdą wiadomość.
forumowicz

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: forumowicz »

Sanatorium w kopalni soli w Wieliczce.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Niania »

Sylaba pisze:Sanatorium w kopalni soli w Wieliczce.
Tylko że tam jest ciężko się dostać z NFZ. bo nie wszystkie maja umowy podpisane.
A na prywatny pobyt mnie nie stać. Za niską mam rentę.
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1367
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: alka50+ »

Niania. Moja siostra z tymi schorzeniami była w sanatorium Jan Kazimierz w Dusznikach/poszpitalne/ , Dom Zdrojowy w Szczawnie Zdroju , i poszpitalne Wielkopolskie Centrum Pulmonologii ...w Chodzieży. Wracała bardzo podbudowana w zdrowiu...oczywiście na jakiś czas . Powodzenia w wyborze miejsca. :) :) :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Narewka »

Duszniki nie wszystkim astmatykom pasują. W zeszłym roku byłam prywatnie w Polanicy, czulam się niespecjalnie, a podczas wycieczki do Dusznik wręcz zadusilam się i już wiem, ze te tereny nie dla mnie.
Wieliczka to było doskonałe leczenie, niestety teraz to tylko namiastka prawdziwego leczenia.Drogo i nie tak skutecznie, , jakby się chciało.
W Szczawnie bylam wielokrotnie, najlepiej było w miesiącach letnich, w innych dymy z pobliskich domów dokuczaly.Ale jest tam komora pneumatyczna, ktora niektórym bardzo pomagala, ja , niestety, , miałam odczucie klaustrofobii.
Teraz jadę nad morze, , może morze mi pomoże.
A oprócz tego co roku jeżdżę do Inowrocławia, też za swoje, tam też się czuję dobrze., za to w Ciechocinku gorzej.
Ps.Na astmę choruję 40 lat, to mam porównanie leczenia w uzdrowiskach.
forumowicz

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: forumowicz »

Wszystkie sanatoria, gdzie są ordynowane inhalacje z właściwie dobraną solanką i gimnastyka oddechowa. Na przykład Ciechocinek, Inowrocław, Kołobrzeg, Szczawnica...
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Niania »

Narewka pisze:Duszniki nie wszystkim astmatykom pasują. W zeszłym roku byłam prywatnie w Polanicy, czulam się niespecjalnie, a podczas wycieczki do Dusznik wręcz zadusilam się i już wiem, ze te tereny nie dla mnie.
Wieliczka to było doskonałe leczenie, niestety teraz to tylko namiastka prawdziwego leczenia.Drogo i nie tak skutecznie, , jakby się chciało.
W Szczawnie bylam wielokrotnie, najlepiej było w miesiącach letnich, w innych dymy z pobliskich domów dokuczaly.Ale jest tam komora pneumatyczna, ktora niektórym bardzo pomagala, ja , niestety, , miałam odczucie klaustrofobii.
Teraz jadę nad morze, , może morze mi pomoże.
A oprócz tego co roku jeżdżę do Inowrocławia, też za swoje, tam też się czuję dobrze., za to w Ciechocinku gorzej.
Ps.Na astmę choruję 40 lat, to mam porównanie leczenia w uzdrowiskach.

Narewka ja zaś na astmę choruje od dziecka alergia doszła jak miałam 27 lat a teraz wyszło mi na prześwietleniu rozedma. A i jestem w na półmetku wieku.Co prawda byłam już w kilku sanatoriach ale ta poprawa była krótka. Tereny nizinne i nad morzem. Nad morzem jak za dużo jodu to się duszę. Nie wiem jak by było w górach. Myślałam o Rabce albo okolice.-) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Felice »

Ja każdą zmianę klimatu odchorowuję.Pierwsze kilka dni jest do niczego,często kończyło się silną reakcją.
Nieźle było w Świnoujściu,ja co prawda byłam na rehabilitacji ogólnoustrojowej,ale głównie byli ludzie z problemami oddechowymi.Ważne jest dostosowanie zabiegów,bo same inhalacje solanką wszystkiego nie załatwią.Koleżanka np miał specjalistyczny masaż ukierunkowany na chorobę.No i oczywiście gimnastyka w wodzie solankowej też zadziała dobrze.
W Kołobrzegu dla mnie trochę za ostry klimat,Zatoka Gdańska to alergiczna pomyłka :roll: Cała Kotlina Kłodzka sprzyja mojej astmie i alergii.
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Niania »

Sylaba pisze:Wszystkie sanatoria, gdzie są ordynowane inhalacje z właściwie dobraną solanką i gimnastyka oddechowa. Na przykład Ciechocinek, Inowrocław, Kołobrzeg, Szczawnica...
Sylaba, Gimnastyka to teraz jest wszędzie a inhalacje solankowe mnie nie służą. Wysiadają mi wtedy struny głosowe. Po powrocie po kilku dniach dopiero wracają do normy. Jak miałam inhalacje z wody mieszko było okej albo z dodatkiem atrovent lub berudual.W Ciechocinku nie byłam i nie wiem czy tężnie mi odpowiadały. Czy to nie za dużo soli. :?
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Oddział rehabilitacji pulmonologicznej w Polsce.

Post autor: Niania »

alka50+ pisze:Niania. Moja siostra z tymi schorzeniami była w sanatorium Jan Kazimierz w Dusznikach/poszpitalne/ , Dom Zdrojowy w Szczawnie Zdroju , i poszpitalne Wielkopolskie Centrum Pulmonologii ...w Chodzieży. Wracała bardzo podbudowana w zdrowiu...oczywiście na jakiś czas . Powodzenia w wyborze miejsca. :) :) :)
Ala50+. Dzięki za rade. Zobaczymy co tym razem i ja dostanę. Znam też te ośrodki. Ale wolała bym coś nowego tak jak np. Rabka i okolice. ;)
ODPOWIEDZ