odpis od podatku

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: odpis od podatku

Post autor: Gabriela »

Mam zapytanie odnośnie „odpisu z siłowni” ostatnio o czymś takim posłyszałam ze jeśli dostanie sie fakturę „dobrze wypisaną” to można to dodać do odpisów.
Nie wiem o co chodziło rozmówcy? Będę wdzięczna jeśli ktoś rozwinie temat...
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: odpis od podatku

Post autor: hipek »

Witaj Gabriela.
Jeżeli na fakturze będzie zaznaczone,że były to zabiegi rehabilitacyjne a jednocześnie posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności to będziesz mogła
poniesiony wydatek odpisać od dochodu.A najlepiej udać się z otrzymaną fakturą do Urzędu Skarbowego i upewnić się ,że poniesiony wydatek podlega odpisowi.

Pozdrawiam
Hipek
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: odpis od podatku

Post autor: acik61 »

Hipek
Z tym profesjonalizmem u urzędników US różnie bywa. Od dwóch lat (od trzech podatkowych) ulgę "na samochód" może odliczyć każdy niepełnosprawny (niezależnie od symbolu i stopnia niepełnosprawności)- wystarczy być właścicielem pojazdu i nie trzeba "zbierać faktur" za odbyte turnusy, zabiegi, wyjazdy do szpitala, do specjalisty etc.etc. a na moje zapytanie w tym temacie "panienka z okienka" jak mantrę powtarzała, wykładnię przepisów, które już nie obowiązują. Dopiero, jak do rozmowy wtrąciła się pani ze stanowiska obok -"panienka" zrozumiała swój błąd i niedouczenie. Pozdrawiam Acik
hipek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 243
Na forum od: 09 lis 2015 15:00
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: odpis od podatku

Post autor: hipek »

Witaj Acik
Masz rację z tym profesjonalizm urzędników bywa różnie,ale zawsze można sobie zapisać nazwisko osoby ,która udzielała wyjaśnień i w razie potrzeby można się powołać uzyskane informacje.

Pozdrawiam
Hipek
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: odpis od podatku

Post autor: kejton »

Czy ulgi podatkowe dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności są uzależnione od wysokości zarobków?
Czy wszystkie osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z ulg rehabilitacyjnych, czy tylko te które mają niewielki dochód?
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: odpis od podatku

Post autor: acik61 »

kejton
Z ulgi rehabilitacyjnej mogą korzystać niepełnosprawni wszystkich grup - niezależnie od dochodu jaki mają.
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: odpis od podatku

Post autor: kejton »

Dzięki za odpowiedź
Gdzieś przeczytałam o dochodzie do 13 900 zł, ale to chyba dotyczy opiekunów osób niepełnosprawnych
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: odpis od podatku

Post autor: jan19557 »

To jest kwota jakiej nie może przekroczyć niepełnosprawny aby JEGO OPIEKUN ( lub osoba niepełnosprawna ) mógł odpisać sobie od podatku za rehabilitację
kejton
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 145
Na forum od: 16 lut 2011 09:13
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: odpis od podatku

Post autor: kejton »

Super
Ja muszę się stale rehabilitować i wydaję na to naprawdę dużo pieniędzy. Czyli z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności będę mogła odpisać sobie z podatku turnusy rehabilitacyjne
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: odpis od podatku

Post autor: acik61 »

kejton
Jeżeli turnus nie miałaś dofinansowany z PEFRON-u to możesz całą kwotę - jeżeli było dofinansowanie to, to co na fakturze minus kwota dofinansowania i nie odliczasz tej kwoty od podatku, ale odliczasz od uzyskanego dochodu ( i z tego tytułu otrzymasz jakiś zwrot podatku)
ODPOWIEDZ