Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: Dzia_dek »

nena pisze:Właśnie tak zrobię i drugi raz nie dam się spławić :!:
Bardzo dziękuję za pomoc :kwiat:
Dokładnie tak zrób i żadnego spławiania.
"Służyłaś" komuś swoją krwią przez ileś tam czasu, niech teraz ktoś ustąpi Ci miejsca w kolejce.
Trzeba to egzekwować. Czasem nazywam to tak niezbyt ładnie, że należy się jak psu, buda.
Pozdrawiam i życzę pozytywnego załatwienia tej rehabilitacji.
forumowicz

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: forumowicz »

W wielkopolsce powiedziano niby tak jak piszecie ,że ok uznamy to ,że po 18-mcach wyjedzie Pan ale nie zasadzie jak piszecie tylko jak się uda to jedynie ze zwrotów nie inaczej. To ja się pytam (cenzura) jaki to przywilej ? po tylu miesiącach każdy może pytać o zwroty nie widzę tu szczególnego traktowania.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: Felice »

Milenista ,chyba coś źle zrozumiałeś.
18 miesięcy przerwy w leczeniu uzdrowiskowym obowiązuje wszystkich.Tyle tylko,że inni mogą czekać jeszcze rok,a dawcy po tym czasie już nie czekają.
forumowicz

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: forumowicz »

Niestety ale to chyba jednak ty :D
chodzi o to ,że po 18 m-cach można wyjechać ale nie koniecznie bo kolejka leci dalej a jedynie co proponują mi zwroty to gdzie tu przywilej? ,chodzi o to bym jak krwiodawca tak był ustawiony w kolejce ,że wyjadę i tyle w określonym czasie bez dzwonienia codziennego co tam łaskawa ma pani zwroty jakieś czy nie.Bo jeśli nie zadzwonię będę czekał jak inny i pies z kulawą nogą nie zareaguje by mnie wcześniej wysłać o to mi chodzi.Teraz mam dzwonic za 3-mce jak minie właśnie te nieszczęsne 18 m-cy ale jak nie zadzwonię nikt mnie nie wyśle wcześniej nie bo nie .Powtarzam jak powiedziała jedynie ze zwrotów i koniec tematu,to co miałem powiedzieć no zadzwonię :)Sumując jej wypowiedź krwiodawcy czekają i tyle
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20129
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: Felice »

Gmatwasz wszystko...
Jeszcze nie masz tych 18 miesięcy,więc dlaczego mają wysłać wcześniej? Dobrze,ze przed tym czasem możesz dzwonić o zwroty...inni nie mogą bo i tak nie dostaną.
forumowicz

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: forumowicz »

oj oj bo już nie wiem ja Ci wytłumaczyć >tak nie mam jeszcze 18 m-cy co nie zmienia fakty tego co napisałem,że nie zmienią nic w kolejce o ile sam nie zadzwonię .Po 18 zaś każdy ma prawo do ubiegania się o zwroty więc nie czaruj ,że ty nie ,koniec bo zmierza to to nie wiem gdzie,pozdrawiam miłego bay bay.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: Dzia_dek »

milenista pisze:W wielkopolsce powiedziano niby tak jak piszecie ,że ok uznamy to ,że po 18-mcach wyjedzie Pan ale nie zasadzie jak piszecie tylko jak się uda to jedynie ze zwrotów nie inaczej. To ja się pytam (cenzura) jaki to przywilej ? po tylu miesiącach każdy może pytać o zwroty nie widzę tu szczególnego traktowania.
Milenista jeśli nie masz pełnej wiedzy i czegoś nie zrozumiałeś w tym temacie to nie wprowadzaj
niepotrzebnie zamieszania. Zanim spróbujesz kolejny raz przeforsować swoje zdanie i "naskoczysz"
na mnie tak jak, zrobiłeś to niezbyt grzecznie, na Felice,
porozmawiaj, proszę, najpierw z osobami
z Twojego NFZ - u, których funkcje i nazwiska podałem Ci w wiadomości PW. Osoby te potwierdzają
to co pisaliśmy wcześniej w tym temacie, a co jeszcze raz, żeby formalnościom stało się zadość, powtórzę;
Ustawowe osiemnaście miesięcy przerwy od ostatniego dnia pobytu w sanatorium do ponownego
wyjazdu obowiązuje wszystkich (z jednym wyjątkiem) korzystających z lecznictwa uzdrowiskowego
więc ZHDK ten przepis też dotyczy. Ale poza tym taka osoba nie jest ustawiana w żadnej kolejce
i nie musi ubiegać się o zwroty. Lekarz, który wystawia skierowanie powinien na pierwszej stronie
zaznaczyć, że jesteś Zasłużonym Honorowym Dawcą Krwi, potwierdzić to swoim podpisem i
pieczątką, a Ty powinieneś dołączyć do tego swojego skierowania tylko kserokopię legitymacji.
ZHDK nie musi składać wniosku zaraz po powrocie z sanatorium. ( właśnie w ten sposób postąpiłeś,
że złożyłeś swój wniosek zaraz po powrocie i dlatego tak jak wszyscy musisz odczekać te ustawowe
18 miesięcy. Stąd pewnie bierze się Twoje przekonanie, że musisz czekać w normalnej kolejce na wyjazd)
Może odczekać ustawowe 18 miesięcy lub więcej, składa wniosek i spokojnie w ciągu maksymalnie
dwóch, góra trzech miesięcy wyjeżdża.
Nie ma mowy o żadnej kolejce i o żadnych zwrotach.
forumowicz

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: forumowicz »

brrrelok pisze:gdzieś czytałem że zasłużony honorowy dawca krwi gdy zostanie zakwaterowany w sanatorium w pokoju poniżej określonego standardu może się ubiegać o zwolnienie z opłat :) czy ktoś wie gdzie można znaleźć informacje (przepisy) na ten temat :?:
odświeżam temat.
Czy ktoś jest zorientowany w powyższej sprawie i może cos napisać?
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: andrzej1955 »

Witam nie ma czegoś takiego jak poniżej określonego standardu -każde sanatorium ma określone stawki za pokoje i kuracjusz otrzymuje cennik wraz ze skierowaniem do danego sanatorium-chyba że Honorowi Dawcy traktowani są inaczej-jeżeli jest inaczej to prawdopodobnie ktoś się podzieli z nami tymi informacjami,Pozdrawiam
Awatar użytkownika
brrrelok
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 140
Na forum od: 30 sie 2013 23:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Uprawnienia zasłużonych dawców krwi

Post autor: brrrelok »

brrrelok pisze:gdzieś czytałem że zasłużony honorowy dawca krwi gdy zostanie zakwaterowany w sanatorium w pokoju poniżej określonego standardu może się ubiegać o zwolnienie z opłat :) czy ktoś wie gdzie można znaleźć informacje (przepisy) na ten temat :?:
Dzwoniłem wtedy (05.2015) do NFZ i wyprowadzono mnie z błędu - nie ma czegoś takiego o czym pisałem wyżej
ODPOWIEDZ