Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Dzięki Kuty . Mnie się nie udało - stary sprzęcior , teraz osobistemu zaanektowałam . Czyli nie tylko ja się nie doczytuje tych zmian o których już piszą ludzie po dzisiejszych komisjach . :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Felice »

Maryann
5. Od orzeczenia lekarza orzecznika Zakładu o potrzebie rehabilitacji leczniczej osoby uprawnionej przysługuje
sprzeciw do komisji lekarskiej Zakładu, w terminie i na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 grudnia 1998 r.
o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1383, 1386 i 2120).
Stąd pewnie ta komisja :)
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Maryann »

§ 4. 4
1. Lekarz orzecznik i komisja lekarska Zakładu wydajewydają orzeczenie o potrzebie rehabilitacji leczniczej, ubezpieczonegoo alboktórym rencistymowa w § 2 i 3, którzyw stosunku rokujądo osoby uprawnionej, która rokuje odzyskanie zdolności do pracy po przeprowadzeniu tej rehabilitacji.
2. Przy ocenie rokowania, o którym mowa w ust. 1, lekarz orzecznik i komisja lekarska Zakładu bierzebiorą pod uwagę w szczególności:
1) charakter i przebieg procesów chorobowych oraz ich wpływ na stan czynnościowy organizmu,
2) stopień przystosowania organizmu do ubytków anatomicznych, kalectwa,i naruszenia skutkówsprawności organizmu w następstwie choroby,
3) wiek, zawód, wykonywane czynności i warunki pracy.


Komisja pojawia się też w kolejnych zapisach... zaznaczyłam tłustym drukiem to co się pojawiło, a to co znika z rozporządzenia jest podkreślone... niewiem czy to będzie czytelne...
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Czytelne . :) Już 4 osoba donosi mi o zmianach . Pożyjemy zobaczymy .
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6774
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Maryann »

§ 5. 5
1. Orzeczenie lekarza orzecznika Zakładu o potrzebie rehabilitacji leczniczej stanowi podstawę do skierowania przez Zakład na rehabilitację leczniczą ubezpieczonego albo rencisty.
Orzeczenie o potrzebie rehabilitacji leczniczej, o którym mowa w § 2 i 3, stanowi podstawę do skierowania przez Zakład na rehabilitację leczniczą osoby uprawnionej.
2. Właściwa terenowo jednostka organizacyjna Zakładu przesyła do ubezpieczonego alboosobie rencistyuprawnionej zawiadomienie o skierowaniu przez Zakład na rehabilitację leczniczą.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Nic się nie zmienia dla osoby która składa sama . Dalej jeśli orzecznik przyzna idziemy do pań i tam ustalamy termin i miejsce ( z tych które nam zaoferują) Może tylko to ,że od razu można się odwołać i nie trzeba czekać . wniosek jest rozpatrywany w miarę szybciej jak było dotychczas. Również można złożyć szybciej ( od razu) nowy wniosek a nie czekać miesiąc czy dwa . Nie zmienia się tez dla osób które ZUS wysyła zaocznie . Burza w szklance wody. :lol: :lol: :lol: Ludzie nie panikujcie .spokojnie . :)
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Z całej listy wytypowałam ośrodki do których chciałabym pojechać , a co ...., kto bogatemu zabroni ;)

Dzięki Sztani za komentarz,
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tojka »

kuty pisze: 02 sty 2018 15:57
wiesniaczkaela pisze: 02 sty 2018 15:04 Ponoć od dziś nastąpiły zmiany w kierowaniu na prewencje rentową . Składając samemu wniosek nie mamy wpływu na termin ani miejsce wyjazdu . Na komisji lekarz wstępnie nas kwalifikuje a następnie góra decyduje co dalej . Wiadomość otrzymujemy listownie i jeżeli nas nie odrzucą to wiemy gdzie i kiedy jedziemy. Jeżeli to prawda , to mamy następna dobrą zmianę . Lepszy sort pojedzie do spa a robole ........ :shock: :shock: :shock:
4 stycznia idę na komisję do ZUS-u - sprawdzę czy to prawda.
Też taką wersję wyczytałem na FB, ale wiemy że każdy oddział kieruje się swoimi prawami.!!!!
W niektórych masz możliwość wyboru miejsca i czasu , a w innych nie :(
Na komisji byłam dzisiaj (wniosek składałam sama, jestem osoba pracującą)
Mogłam wybrać miejsce i czas
Wybrałam maj i nadmorze :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: p-siak »

Gratulujemy, ja w tamtym roku startowałem bez sukcesu.W tym, chyba nie podejmuję próby.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: kuty »

Tojka - to super :D :D :D
Może mnie też się uda.
ODPOWIEDZ