Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Beti75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 04 sie 2018 10:46

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Beti75 »

VVENUS pisze: 07 sie 2018 20:13 Witam :kwiat:
Może ktoś był ostatnio na komisji w Tomaszowie Maz ? Na kiedy przyznaje nasz ZUS?
Witam nie wiem jak jest w innych rejonach polski,ale w ślaskim a konkretnie w Rybnickim zus terminy listopad grudzień przyznają.Pozdrawiam.
Beti75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 04 sie 2018 10:46

Re: Sanatoria ZUS 2018 Iwonicz zdrój Excelsior 31.10 .2018

Post autor: Beti75 »

Witam czy ktoś w podanym terminie wybiera sie do Iwonicza do Excelsiora z Śląska.
Awatar użytkownika
Maruda
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 27 lip 2018 21:15
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Maruda »

Beti75 pisze: 07 sie 2018 22:35
VVENUS pisze: 07 sie 2018 20:13 Witam :kwiat:
Może ktoś był ostatnio na komisji w Tomaszowie Maz ? Na kiedy przyznaje nasz ZUS?
Witam nie wiem jak jest w innych rejonach polski,ale w ślaskim a konkretnie w Rybnickim zus terminy listopad grudzień przyznają.Pozdrawiam.
Ja bylam na komisji 6 lipca i mam termin 23 listopada. Lodzki zus
Awatar użytkownika
VVENUS
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 964
Na forum od: 17 mar 2016 19:56
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: VVENUS »

Dziękuję za informację :kwiat: . Ja jeśli mi dadzą w ogóle.. to Boże Narodzenie i Sylwester ;) :D
Awatar użytkownika
Maruda
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 27 lip 2018 21:15
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Maruda »

VVENUS pisze: 08 sie 2018 20:16 Dziękuję za informację :kwiat: . Ja jeśli mi dadzą w ogóle.. to Boże Narodzenie i Sylwester ;) :D
No tak musisz liczyc okolo 3 miesiace sie czeka. Jesli jedziesz pierwszy raz to spoko i na luzie powinni ci przyznac :) . Pozdrawiam.
agnes315
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 lip 2014 11:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: agnes315 »

eweli1982 pisze: 13 cze 2018 13:27 30 maja miałam komisje i w piatek chciałam dzwonic do zus w sprawie uzgodnienia terminu, a dzisiaj szok, telefon z zus zebym sobie podjechała po skierowanie do sanatorium bo mają dla mnie termin od jutra! Mam jechac do Róży do Ustronia. Wszystko pięknie, miałabym bliziutko, ok 50 km od domu, dzieci mogłyby mnie odwiedzic, ale nie wiem czy pojade, bo rana po wyciagnieciu sruby z wiezozrostu się nie goi... Od tygodnia jeżdżę na zmianę opatrunków do szpitala, w piatek mam kontrole i wtedy mam zapytać lekarza czy mnie puści. Jak nie to skierowanie oddaje do zus i bedziemy pisac o zmiane turnusu. Nie spodziewałam się że tak szybko mi coś znajdą. Chyba naprawdę chcą żebym szybciutko do pracy wróciła 😉

Eweli1982, jakim cudem dostałas Różę w Ustroniu, skoro nie ma jej w wykazie na 2018 rok????? Pytam, bo byłam tam dwa razy już i szykowałam się w duchu na trzeci, ale ponoć w tym roku własnie już nie prowadzą prewencji z ZUS. Zgłupiałam :|
agnes315
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 lip 2014 11:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: agnes315 »

Sorry, a propos Róży, jest w wykazie, ale dopiero tym od lipca 2018, sprawdziłam na stronie ZUS, ten na stronie naszesanatorium jest z marca 2018 nieaktualny
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tapamaraba »

eweli1982 pisze: 07 sie 2018 17:10 Witam, proszę podpowiedzcie co mam zrobic bo dostalam skierowania do sanatorium z zus i nfz o niestety sie zazębiają o 6 dni... Zeby bylo ciekawie to oba w ustroniu tylko z zus róża a z nfz równica. Z zus od 29 listopad a z nfz od 14 listopad do 5 grudzień. Co robic w takiej sytuacji? Dodam ze jest to sanatorium powypadkowe. Z zus juz 2 razy musialam zrezygnowac z powodu komplikacji po operacji. 1 wrzesnia mija mi 182 L4 i czekam na komisje zus w sprawie świadczenia rehabilitacyjnego. Doradzcie cos😱
Witaj!
Ja miałam podobną sytuację pojechałam do ZUSu poprosiłam o radę co w takiej sytuacji zrobić. Uzyskałam informację, że należy napisać pismo wyjaśniające sytuację. Udało mi się wycofać z tego terminu i nawet dostałam propozycję wcześniejszego wyjazdu że zwrotów.
Trzymam kciuki, żeby się udało! Pozdrawiam
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

Obiecałam ze napiszę jak rozwiązałam sprawę z pokrywającymi się skierowaniami do sanatorium. Dzisiaj miałam komisję o świadczenie rehabilitacyjne, przyznali mi na 4 miesiace i po prostu zapytalam co mam zrobic. Pani dr odesłała mnie do działu rehabilitacji żebym poprosiła o zmianę terminu na wcześniejszy. No i Pani bez problemu wpisała mnie na listę i we wrześniu będą dzwonić jak będą jakieś zwroty🙂
eweli1982
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 08 maja 2018 03:03
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: eweli1982 »

I juz dzisiaj tel z Zus- od 13 wrzesien sanatorium Orlik w Ustroniu. Macie jakies opinie na temat tego ośrodka?
ODPOWIEDZ