Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tapamaraba »

Witam.
Ja w styczniu tego roku byłam w sanatorium Zus. Od marca jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym na narząd ruchu - pod koniec sierpnia miałam ponowną komisję i decyzja o przedłużeniu świadczenia i skierowanie na prewencję rentową. Termin wyjazdu przypadł na styczeń 2019, jednak udało mi się dostać wyjazd ze zwrotów i już powoli pakuję walizki. Jak pokazuje mój przykład można wyjechać dwa razy w roku,myślę jednak ze zależy to od stanu zdrowia i jak bardzo ZUS chce tę osobę uzdrowić 😉

Pozdrawiam
Zosia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 02 sty 2018 17:20
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Zosia59 »

Witam ☺
Kochani piszę do Was z zapytaniem gdyż pogubilam się W tym roku w styczniu byłam w sanatorium z prewencji rentowej Czuję się tak zmęczona ze pod wpływem NIE DAM RADY MUSZE ODPOCZĄĆ Zlozylam papiery do ZUS pod koniec września mam komisie Zapytanie czy otrzymam sanatorium brakuje mi cztery miesiące do roku :serce:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: p-siak »

Na dwoje babka wróżyła.Jeśli to drugi raz będzie-może tak.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

To już na zmęczenie należy się turnus. Zosia bardziej wypadało by napisać , ze zdrowie szwankuje lub stan zdrowia się pogarsza nie róbmy żartów. Na zmeczenie weź urlop Jak można coś takiego wypisywać.pewnie czytają takie wypowiedzi ludzie z ZUS . Więcej zastanowienia nad tym co się pisze taka pisaniną szkodzimy innym
Zosia59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 72
Na forum od: 02 sty 2018 17:20
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Zosia59 »

sztani pisze: 15 wrz 2018 06:58 To już na zmęczenie należy się turnus. Zosia bardziej wypadało by napisać , ze zdrowie szwankuje lub stan zdrowia się pogarsza nie róbmy żartów. Na zmeczenie weź urlop Jak można coś takiego wypisywać.pewnie czytają takie wypowiedzi ludzie z ZUS . Więcej zastanowienia nad tym co się pisze taka pisaniną szkodzimy innym
Witaj ☺W drodze sprostowania Nie napisałam do ZUSU ze jestem zmęczona gdyż formularz wypełnia lekarz i są do tego podstawy zdrowotne
Napisałam ze zakrecilam się :serce: Po prostu nie pomyślałam i za szybko zlozylam papiery
Masz rację napewno to nie wypadało napisać ☺ale i tu zakrecilam się ☺Po prostu nie myślę nawet co pisze PRZEPRASZAM ❤
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

:o
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2018 09:58 przez sztani, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: sztani »

Doskonale ja jak i inni zrozumieli co napisałaś . Ktoś jedzie na zmęczenie a inni nie mogą na dolegliwości bo lekarz odmówi (orzecznik). na przyszłość trzeba się zastanowić co się pisze. pozdrawiam i nie grzeb już w temacie wyjaśniłaś wszystko :)
Awatar użytkownika
Lisa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 22 wrz 2016 22:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Lisa »

Brawo Sztani, pozdrawiam:)
Kuracjuszka_08
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 09 lut 2018 19:22
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Kuracjuszka_08 »

Tapamaraba pisze: 14 wrz 2018 20:48 Witam.
Ja w styczniu tego roku byłam w sanatorium Zus. Od marca jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym na narząd ruchu - pod koniec sierpnia miałam ponowną komisję i decyzja o przedłużeniu świadczenia i skierowanie na prewencję rentową. Termin wyjazdu przypadł na styczeń 2019, jednak udało mi się dostać wyjazd ze zwrotów i już powoli pakuję walizki. Jak pokazuje mój przykład można wyjechać dwa razy w roku,myślę jednak ze zależy to od stanu zdrowia i jak bardzo ZUS chce tę osobę uzdrowić 😉

Pozdrawiam
Hej ,a skladalas wniosek tylko o świadczene rehabilitacyjn czy o rehabilitacje tez ,czy zus sam ci wystawil o sanatorium ? Pozdrawiam😊
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tapamaraba »

Witam!
Wniosek o świadczenie rehabilitacyjne i prewencję rentową składałam sama. Z przydziału był termin wyjazdu styczeń 2019, jednak ze względu na moją prywatną sytuację poprosiłam o wyjazd ze zwrotów i udało się.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ