Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: jettp »

Hej Jowita nie jestem aż taki tajemniczy i powiem Ci że podobno w naszym opolskim nfz czeka się 23 miesiące, ale poczekam na papier to się okaże.
P :?: ozdro....
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: jettp »

Hej Jowita nie jestem aż taki tajemniczy i powiem Ci że podobno w naszym opolskim nfz czeka się 23 miesiące, ale poczekam na papier to się okaże.
Pozdrawiam .......
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: ewlinka7 »

Hej jettp - no nareszcie jakiś sąsiad z opolskiego :lol: :D tak zgadza się - składałam wniosek w październiku 2017 i na piśmie z NFZ mam napisane, że obecnie czas oczekiwania wynosi ok. 23 miesiące. Pozdrawiam serdecznie wszystkich oczekujących. :D
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: jettp »

Witaj Ewelinko / krajanko :kwiat: / , ciekawe ile miesięcy mi dołożą , bo mój wniosek poszedł w połowie lutego ??
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 935
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: To_ja_Jowita »

No własnie i gdzie tu sprawiedliwość, Opole po 23, Mazowsze po 26 a Śląsk po 33 miesiącach wyjeżdża..
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: ewlinka7 »

Hej Jowita- pamiętaj ze są wojewodztwa gdzie czeka się jeszcze mniej, ale w razie czego serdeczynie zapraszamy do opolskiego :D :kwiat: pozdrowka :kwiat: - prawda jettp? :D :D musisz jednak wiedzieć Jowita, że u nas tez coraz gorzej- dwa lata temu było jeszcze 21 miesięcy a gwarantowane 18 to już nie pamiętam kiedy... . Nie od nas szaraczkow to zalezy- niestety. Pozdrowka
ewlinka7
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 122
Na forum od: 16 cze 2014 20:24
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: ewlinka7 »

Jettp - to tylko parę miesięcy później wiec mam nadzieję ze w Twoim przypadku będzie tyle samo.- trzymam za to kciuki.. :D , no chyba ze po weryfikacji zaczniemy polowanie na zwrociki... przyznam że jeszcze nie próbowałam tej metody... ale zawsze może byc ten pierwszy raz :D :lol:
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

W zależności od ilości chętnych na wyjazd w danym WO NFZ i podpisanymi umowach z sanatoriami.U mnie tylko 19 miesięcy,chyba mało chętnych na wyjazdy , szpital uzdrowiskowy( tj oddział szpitalny w sanatorium) w ciągu miesiąca, miałem taką ;) " przeróbkę" w lutym,widocznie ktoś zrezygnował. Dużo młodych za granicą,nie wszyscy starsi jeżdżą,mówią ,"że to nic nie da ,jak bolało tak boli" , po części mają rację. Pamiętam czasy, wniosek złożony we wrześniu ,wyjazd już w lutym roku następnego. :lol: Dzisiejsze czasy w śląskim NFZ kolejka ponad 100 tys. :roll: chętnych na wyjazdy.Wysyp młodych emerytów i młodych rencistów zrobił swoje.Taka sprawiedliwość :oops:
forumowicz

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: forumowicz »

ewlinka7- na zwrociki możesz polować nawet przed weryfikacją.Masz takie prawo.Tylko kierunek wyjazdu może być marny, tj mało atrakcyjny i nie zgodny z kierunkiem wpisanym w Twoim wniosku przez lekarza kierującego,np; miałaś kierunek nad morze a pani w słuchawce z NFZ odpowie, "tak,tak,mamy wolne miejsce "w dziupli podgórskiej w listopadzie" ,ktoś zrezygnował z przydziału.ale zawsze trzeba mieć nadzieję , czego Tobie życzy Kotek1972 :ugeek: :kwiat:
jettp
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1409
Na forum od: 13 cze 2017 20:36

Re: Kto złożył wniosek w styczniu 2018 r.

Post autor: jettp »

dzięki Ewlinko / tu się już poprawiłem/ też mam nadzieję że też będzie to 23 m-ce a jeśli będzie więcej to się poczeka ;)
ODPOWIEDZ