Jakie sanatorium po operacji zatok

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Witam wszystkich. Proszę o podpowiedź jakie i gdzie wybrać sanatorium po operacji zatok. Właśnie dzisiaj wróciłem ze szpitala i chciałbym wystąpić o skierowanie poszpitalne.Może ktoś już przerabiał ten temat ? Jaki ośrodek polecacie i jaka szansa na skierowanie ? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

Nie wiem czy operacja zatok kwalifikuje na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym,z tego co wiem to nie. Tylko operacje krtani i strun głosowych sa w wykazie.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Kwalifikuje symbole J32 ,J35,Z98 - cyt, stany po operacjach w zakresie górnych dróg oddechowych lub zatok przynosowych , w okresie 24 miesiące od przebytej operacji.( załącznik nr 1 Ministra Zdrowia z dn. 5.01.2012) Ktoś go udostępniał na NS. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

Mam to zarządzenie przed nosem.Te przypadki kwalifikują na skierowanie do sanatorium,nie szpitala.
W moim załączniku nic nie ma o zatokach przynosowych tylko o krtani J38,J39 -stany po operacjach strun głosowych,kieszonek krtaniowych,nagłośni.
Na podstawie tego ci odpisałam,Życzę oczywiście obyś takie skierowanie dostał.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Dziękuję za podpowiedź. Może ja coś pomyliłem bo w sumie mi chodzi o skierowanie poszpitalne do sanatorium. ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

Nie ma takiej formy jak skierowanie poszpitalne...jest tylko skierowanie do szpitala uzdrowiskowego lud sanatorium i decyduje o tym nie pobyt w szpitalu tylko jednostka chorobowa.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 416
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: henrys66 »

Ok. Jeszcze raz dziękuję.Napiszę co i jak udało mi się załatwić.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: darek »

Felice pisze: 30 sty 2018 19:18 Nie ma takiej formy jak skierowanie poszpitalne...jest tylko skierowanie do szpitala uzdrowiskowego lud sanatorium i decyduje o tym nie pobyt w szpitalu tylko jednostka chorobowa.
Jednak NASZA Felice chyba Nas Nauczy
Nie ma po szpitalne
JEST
SZPITAL UZDROWISKOWY

a tak na marginesie Felice ma rację
Ktos kiedys na portalu wspomniał o w/w przypadku i dostał decyzje odmowna
forumowicz

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: forumowicz »

Henrys66 - Witam, masz zupełną rację i dobrze odczytałeś Załącznik do rozrządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5.01.212 r i proszę nie przejmować się destrukcyjnymi odpowiedziami. Leczenie po szpitalne to umowna nazwa przyjęta między pacjentami i lekarzami dot. dalszego leczenia pacjenta po hospitacji szpitalnej. Rodzaje świadczeń NFZ dla dorosłych po takiej hospitacji objętym tym leczeniem ,to ; 1.Uzdrowiskowe leczenie szpitalne 2.Uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym. 3.Uzdrowiskowa rehabilitacja w sanatorium uzdrowiskowym oraz uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne które nie dotyczy tego leczenia. W załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 5.01.2012 w dziale Laryngologia - szpital ,podane są jednostki chorobowe w pkt b) J32, J 35 , 298 stany po operacjach w zakresie górnych gród oddechowych lub zatok przynosowych , w okresie 24 miesięcy od przebytej operacji.Tj, 2 lata na skorzystanie z takiego leczenia od dnia wypisu ze szpitala.W czasie obecnym to pacjent upomina się o skierowanie czy to po wypisie u ordynatora danego oddziału szpitalnego czy u swojego lekarza POZ.Zarządzenie to udostępnił piszący, :) tj Kotek1972.Pozostaję z życzeniami pomyślnego otrzymania wniosku i dużo dobrego zdrowia.Bądź pozdrowiony 1
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jakie sanatorium po operacji zatok

Post autor: Felice »

Kotek nie pisz o destrukcyjnych wypowiedziach tylko dokładnie przeczytaj rozporządzenie
Cytuję z tegoż
2) sanatorium:
a) J31 – przewlekłe zapalenie błony śluzowej jamy nosowej lub gardła o charakterze
zanikowym, w różnym stopniu zaawansowania lub o charakterze przerostowym,
niewymagające leczenia operacyjnego,
b) J32 – przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, niewymagające leczenia operacyjnego,
c) J32, J35, Z98 – stany po operacjach w zakresie górnych dróg oddechowych lub zatok
przynosowych, w okresie do 24 miesięcy od przebytej operacji,
d) J35 – przewlekłe choroby migdałków podniebiennych lub migdałka gardłowego,
e) J37, J38 – przewlekłe zapalenie krtani lub tchawicy;
3) przychodnia uzdrowiskowa:
a) J31 – przewlekłe zapalenie błony śluzowej jamy nosowej lub gardła o charakterze
zanikowym, w różnym stopniu zaawansowania lub o charakterze przerostowym,
niewymagające leczenia operacyjnego,
b) J32 – przewlekłe zapalenie zatok przynosowych niewymagające zabiegu operacyjnego,
c) J35 – przewlekłe choroby migdałków podniebiennych lub migdałka gardłowego,
d) J32, J35, Z98 – stany po operacjach w zakresie górnych dróg oddechowych lub zatok
przynosowych, w okresie do 24 miesięcy od przebytej operacji,
e) J37, J38 – przewlekłe zapalenie krtani lub tchawicy.
Szpital
1) szpital:
a) G53 – stany porażenne (niedowłady) nerwów krtaniowych z ustalonych przyczyn, w tym
stany porażenne nerwów krtaniowych w przebiegu zabiegów operacyjnych,
b) J38, J39 – stany po operacjach, w szczególności strun głosowych, kieszonek
krtaniowych, nagłośni, w okresie do 12 miesięcy od przebytej operacji,
c) Z98 – stany po całkowitym albo częściowym usunięciu krtani z powodu zmian
nowotworowych łagodnych lub po upływie 12 miesięcy od zakończenia leczenia
operacyjnego, radioterapii lub chemioterapii w przypadku nowotworów złośliwych;
ODPOWIEDZ