PFRON,PCPR ...Pytania ???

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: acik61 »

Umnie w PCPR wnioski przyjmują coś tak do marca, bo końcem marca dostają odpowiedź z PFRON jaki przydział środków (oczywiście zawsze dużo za mało , by uszczęśliwić choć w kilkudziesięciu procentach oczekujących). Ale zastanawia mnie inna rzecz.... Wiadomo, że najtańsze turnusy są poza sezonem czyli między innymi styczeń-maj , a tu zanim w PCPR rozdysponują środki to sezon niski mija. Zawsze mnie ciekawi, czy w tych miesiącach wiosennych ktoś dostaje dofinansowanie? A poza tym dzielenie tego funduszu z PFRON-u przez PCPR to dla mnie porażka. następna organizacja w szczeblu dysponowania funduszami, która ma "swoich pociotków", którym się "należy" prędzej niż w pierwszej kolejności.
Pozdrawiam i wytrwałości w uzyskaniu dofinansowania (sobie tez tego życzę- nie otrzymałem jeszcze ani razu)
forumowicz

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: forumowicz »

acik61 :) a mi pani powiedziała żeby składać wnioski na początku stycznia,czym szybciej tym lepiej :lol:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: acik61 »

U nas nie ma |szybciej to lepiej| zbierają- komisja- a potem odpowiedź (tak w skrócie) -"sorry, ale wszyscy , tylko nie ty" :roll:
forumowicz

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: forumowicz »

acik61 zastanawiam się czy warto składać . Moim zdaniem lepiej położyć się raz w roku do szpitala,a później złożyć wniosek do sanatorium. Pobyt w szpitalu uzdrowiskowym jest bezpłatny, ponosisz tylko koszty podróży. :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: acik61 »

Tylko, że na turnus rehabilitacyjny mogę zabrać osobę towarzyszącą ...... wiem, wiem "drzewo do lasu wozić" :D :P
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: Gabriela »

Ja mam pytanie odnośnie takiej sprawy ; czy moze odbyć sie komisja w trakcie tego kiedy sie jeszcze ma ważne orzeczenie o niepełnosprawności. Ważne do końca października czyli jeszcze 2,5 tygodnia.
Pytam bo co rejon Polski to każdy mówi co innego :roll:
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: acik61 »

Witaj Gabriela
Z tego co się orientuję (i sam tak miałem) to komisja w starostwie zawsze jest po dacie do której masz ważne orzeczenie.
Np. moje 1 orzeczenie kończyło się 31.10.13 a na komisji 7.11.13 - natomiast drugie 30.11.16 a na komisji po trzecie byłem 16,12.16. Znaczy takie są daty wydania orzeczeń (już nie pamiętam czy dokładnie są to daty komisji czy wydania czyli kilka dni później) Na 100% zawsze na komisji byłem już po dacie do jakiej orzeczenie ważne. Gdzieś przeczytałem (bo martwiłem się czy zakład pracy chronionej nie będzie miał w tym względzie jakieś "hallo") to okazało się, że orzeczenie właśnie z tego powodu jest o miesiąc dłuższe. Oczywiście wszystkie badania, wnioski, podania do starostwa zaniosłem przed końcem ważności orzeczenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: Gabriela »

acik61, dziękuje ci za odpowiedz. Ja miałam zawsze podobnie już po ustaniu orzeczenia. ALE tym razem mam pilącą potrzebę aby komisja odbyła sie szybciej i stad moje zapytanie CZY moze odbyć się szybciej.
Pani która przyjmowała mój wniosek mówiła że nie ma takiej opcji,chyba że z tytułu pogorszenie stanu zdrowia :cry:

Czy ktoś miał podobne doświadczenie? Bo komisje mam już w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14296
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: ANDY12345 »

Z reguły musi być poważne schorzenie żeby przyznawali wyższy stopień, ale przyjąć dokumenty MUSZĄ bo dopiero komisja może określić stan zdrowia.
Miałem podobnie i w sądzie się skończyło, bo dopiero tam uzyskałem pełną odpowiedź, tak działają urzędnicy bo lekarz w komisji też jest urzędnikiem i ma swoje widzimisię. Z drugiej strony uzyskane opinie biegłych sądowych obecnie bardzo mi się przydały, coś za coś, a trwało to ponad 2 lata :lol:
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: PFRON,PCPR ...Pytania ???

Post autor: Gabriela »

Andy12345 ja prosiłam o wcześniejszy termin z 2 powodów. Ale one były nieugięte ;)
Mowa o paniach przyjmujących
Szczegóły mogę na priv ...
ODPOWIEDZ