Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
babeczka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 02 sie 2016 20:03
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: babeczka »

Już odpowiadam. Wniosek został złożony 18.04.2018. Też miałam 26 miesięcy czasu oczekiwania ale jak się okazało przydział był wcześniej :D . Niestety 1 kwietnia odpadł :( a był Świeradów Zdrój . 6 lipca zaczynam w Krynicy Zdrój. Kierunek leczniczy u mnie to reumatologia ;)
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: gosiam »

babeczka pisze: 19 cze 2020 20:59 Już odpowiadam. Wniosek został złożony 18.04.2018. Też miałam 26 miesięcy czasu oczekiwania ale jak się okazało przydział był wcześniej :D . Niestety 1 kwietnia odpadł :( a był Świeradów Zdrój . 6 lipca zaczynam w Krynicy Zdrój. Kierunek leczniczy u mnie to reumatologia ;)
Wielkie dzięki. Muszę podać pracodawcy kiedy pójdę na urlop ten który planowałam będę musiała przesunąć bo koniec czerwca - lipiec to do sanatorium raczej nie wyjadą. 😊
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: gosiam »

gosiam pisze: 19 cze 2020 21:28
babeczka pisze: 19 cze 2020 20:59 Już odpowiadam. Wniosek został złożony 18.04.2018. Też miałam 26 miesięcy czasu oczekiwania ale jak się okazało przydział był wcześniej :D . Niestety 1 kwietnia odpadł :( a był Świeradów Zdrój . 6 lipca zaczynam w Krynicy Zdrój. Kierunek leczniczy u mnie to reumatologia ;)
Wielkie dzięki. Muszę podać pracodawcy kiedy pójdę na urlop ten który planowałam będę musiała przesunąć bo koniec czerwca - lipiec to do sanatorium raczej nie wyjadą. 😊
Ja składałam razem kuzynka. Ona reumatologia A ja wcześniej pisalam neurologia. A najdziwniejsze jest to że złożone w jednej kopercie i z tą samą data wpływu a w przeglądarce mój numer to 2096 a jej 241. 😂
babeczka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 02 sie 2016 20:03
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: babeczka »

Ja dostałam przydział z dość wysokim numerkiem, później wróciłam na pozycję 783 ;) . Jeżeli reumatologia i neurologia to jesteście w odrębnych kolejkach. Ale już i tak jesteście bliżej niż dalej do przydziału :D
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: gosiam »

Jak rozmawiałam z NFZ dlaczego jest różnica w numerach to panie nie potrafiły mi odpowiedzieć. 😐Potwierdziły tylko że wyjedziemy razem. 3 lata temu też złożyliśmy razem i też ja neurologia A ona reumatologia i numerki miałyśmy jeden po drugim. Wyjechalyśmy razem. Czemu teraz tak jest nie znam odpowiedzi. Najważniejsze żebyśmy pojechały razem i w miarę w ciepłych miesiącach i do fajnego kurortu😊. Chociaż z tym terminem to mam obawy gdyż zadzwoniłam w ubiegłym tygodniu do NFZ i usłyszałam ze mogę jechać we wrześniu październiku lub w listopadzie a nawet może to być przyszły rok. Wszystko zależy od uzdrowisk ilu kuracjuszy będzie przyjmował ośrodek . Pozostaje tylko czekać najgorsze że muszę określić się co do urlopu. 🤔
Bellunia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 08 paź 2017 17:26
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: Bellunia »

gosiam pisze: 19 cze 2020 21:31
gosiam pisze: 19 cze 2020 21:28

Wielkie dzięki. Muszę podać pracodawcy kiedy pójdę na urlop ten który planowałam będę musiała przesunąć bo koniec czerwca - lipiec to do sanatorium raczej nie wyjadą. 😊
Ja składałam razem kuzynka. Ona reumatologia A ja wcześniej pisalam neurologia. A najdziwniejsze jest to że złożone w jednej kopercie i z tą samą data wpływu a w przeglądarce mój numer to 2096 a jej 241. 😂
Kochana bo to są rożne kolejki, w zależności od schorzenia . Ta przeglądarka to tylko taka wstępna informacja. Ona nie ma nic wspólnego z dokładną kolejką oczekujących. Ja kiedyś złożyłam z kuzynką podanie z prośbą o wyjazd w tym samym czasie i do tego samego ośrodka, wniosek był na ten sam adres i jej i mój i to samo schorzenie . Zgadnij co dostałyśmy :lol:
Dwie rożne miejscowości w rożnych terminach :roll: :( czy ktoś to ogóle czytał w NFZ.
Ja wiem że to nie wczasy ale przy niskich emeryturach to koszty dojazdu są mniejsze. Czasami zawożą nas dorosłe dzieci które na dostarczenie i odebrania rodzica z sanatorium muszą wziąć urlop i wtedy też dzielą się urlopem. Dużo by pisać w tym temacie. Myślę że pojedziecie osobno :(
Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Awatar użytkownika
Maria K
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 692
Na forum od: 18 maja 2015 14:34
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: Maria K »

Dzień Dobry wszystkim oczekującym.Niektórym szybko numerki spadają mi dosyć wolno, od 1 czerwca zeszło mi tylko 1100 numerków,gdzie te czasy że miesięcznie spadało 4500 lub nawet więcej.Jak tak dalej będą wolno spadać to wyjazd będzie w 2021 roku a nie w tym jak było planowane.Na dzień dzisiejszy mam numer 24745. Mazowiecki, reumatologia.Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: gosiam »

Maria K pisze: 23 cze 2020 21:17 Dzień Dobry wszystkim oczekującym.Niektórym szybko numerki spadają mi dosyć wolno, od 1 czerwca zeszło mi tylko 1100 numerków,gdzie te czasy że miesięcznie spadało 4500 lub nawet więcej.Jak tak dalej będą wolno spadać to wyjazd będzie w 2021 roku a nie w tym jak było planowane.Na dzień dzisiejszy mam numer 24745. Mazowiecki, reumatologia.Pozdrawiam. :kwiat:
[/quo
Dobrze że w ogóle spadają bo u mnie wszystko stoi w miejscu. Przed pandemia miałam 2096. Dzisiaj sprawdzałam i nadal jest ten sam numerek :(
Chamader
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 314
Na forum od: 12 lis 2017 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: Chamader »

Witam wszystkich oczekujących......
Dziś mija 27 m-c oczekiwania, a miałem nadzieję ,że o tej porze będę się kurował......
Na dzień dzisiejszy jestem z numerkiem 2200. to jeszcze potrwa.......
Maria K pisze: 23 cze 2020 21:17 od 1 czerwca zeszło mi tylko 1100 numerków,gdzie te czasy.......
<< Maria >> w moim przypadku, od ponownego ruszenia -- zeszło 4100 numerków.....
to wydaje się , że idzie normalnie...... A jednak za wolno........
Pozdrawiam....................... :geek:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kto złożył wniosek w kwietniu 2018r.

Post autor: Mirabella »

Chamader jestem z mazowieckiego funduszu i blisko Ciebie :)
Dziś mam numer 22186
ODPOWIEDZ