NFZ Wielkopolska

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1380
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Pancernz »

Ja akurat mam rok jak poprzednio byłem ,niestety już na etapie lekarza rodzinnego nie przeskoczę bo nawet wniosku nie wypełni powtarzając jak mantrę "nie minął roku nie ma sensu wysyłać bo odeślą " hehe trudno ,życzę powodzenia w oczekiwaniu ,szkoda że człowiek taki bidny na nic się nie łapię w tych + od rządu :D tak by sobie pojechał prywatnie :)
Magda lena
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 13 maja 2019 09:45
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Magda lena »

Zmień lekarza rodzinnego :lol:
Ja nowy wniosek do NFZ złożyłam we wrześniu 2017 r. a w sanatorium byłam w lutym 2017 roku :!:
Po 22 miesiącach oczekiwania- termin koniec lipca uzdrowisko nadmorskie i to po odesłaniu skierowań do NFZ bo chcieli mnie wysłać do Smoka Smogowego :lol: czyli- Kraków Swoszowice. Odpowiedź miałam w ciągu 3 dni :geek:
Nasz NFZ nie taki zły :)
Zmień raczej lekarza rodzinnego :lol:
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23771
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: grazynamackowiak »

Witam , kuracja szpital uzdrowiskowy Inowrocław -Energetyk :)
28.09.2018-19.10.2018 termin kuracji :)
Następny wniosek wysłano 20.11.2018 ; Uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym 8-)
Okres oczekiwania wpisano 4 miesiące :o
Obecny numerek 7 przeglądarka pokazuje :D
Tak to wygląda z dokumentacji :)
Jak dostanę przydział , dam wpis :)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1380
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Pancernz »

Rodzinnego nie zmienie tylko z powodu skierowania to genialny prawdziwy lekarz będę się go trzymał jak nie wiem co :) a to samo se skierowaniem powiedziała mi Pani neurolog także ale spoko nie mam pretensji już wniosek kolejny wysłany jak dla mnie w sumie bez różnicy czy złoże od razu czy po roku ,czas do wyjazdu i tak mam ten sam co 18 miesięcy .
Magda lena
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 13 maja 2019 09:45
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Magda lena »

Ja na informacji z NFZ w 2017 r. miałam, że teraz okres oczekiwania zmienił się na 21 miesięcy.
Jadę po 22 miesiącach- w sumie nie tak źle i to jeszcze koniec lipca i.... morze :D :geek:
Mój lekarz też mówił po poprzednim wyjeździe w lutym 2017 r aby odczekać choć 4 m-ce z następnym wnioskiem....
złożyłam po 7 miesiącach.
Wysłałam sama( u nas u rodzinnego pacjent sam wysyła wypisany wniosek przez lekarza), z tego, co mi mówiono nasz NFZ przyjmuje tylko listownie wnioski, nie osobiście.
Magda lena
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 13 maja 2019 09:45
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Magda lena »

grażynamackowiak -Uzdrowiskowa rehabilitacja w szpitalu uzdrowiskowym
tak krótkie okresy w oczekiwaniu :?: to chyba tylko poszpitalne :?:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1380
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Pancernz »

Pewnie masz racje ,że poszpitalne coś by za szybko to wychodziło ,trzeba i się należy to korzystać i tyle . Magda Lena widzisz fajnie,że dodatkowo ci wyjazd pasuje ja preferuje morze ale zimą a mało takich kaskaderów jak ja :D ,celuje jak pisałem (chyba) w grudzień jeszcze jak by morze było to całkiem bajka :). Ja za każdym wnioskiem mam przeprawę bo jestem na styku województw i lekarza mam w kujawsko- pomorskim a już NFZ to Wielkopolska już dwa razy miałem w czekaniu po 2 m-ce w plecy bo do złego NFZ kwity poszły i zanim odesłano i nadano do właściwego . Teraz już patrze na miejscu żeby poszło gdzie trzeba ,to co miłego wam wypoczynku i udanej rehabilitacji .
Awatar użytkownika
grazynamackowiak
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 23771
Na forum od: 11 maja 2014 19:33
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: grazynamackowiak »

Magda lena poszpitalne ,sprawy operacyjne ortopedia :)
Skierowanie wypisywał ,lekarz rodzinny :o
Ale dokumentacja , klinika ortopedyczna 8-)
Szpital uzdrowiskowy Inowrocław ,wskazana dalsza rehabilitacja 8-)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1380
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: Pancernz »

Cieszymy się ,że możesz się kurować,powodzenia i daj nam znać jak było :)
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ Wielkopolska

Post autor: ula509 »

Magda lena pisze: 31 maja 2019 08:51 Wysłałam sama( u nas u rodzinnego pacjent sam wysyła wypisany wniosek przez lekarza), z tego, co mi mówiono nasz NFZ przyjmuje tylko listownie wnioski, nie osobiście.
W październiku 2017 byłam osobiście w NFZ na Grunwaldzkiej i tam oddałam dwa wnioski. Mój i jeszcze jeden. Przyjęli wtedy (na szczęście) bez najmniejszych uwag. Czekałam 21,5 miesiąca na 21 wyznaczonych. Jest ok.
ODPOWIEDZ