L-4

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: L-4

Post autor: jan19557 »

ANDY12345 pisze: 07 gru 2018 20:40 Nie do końca, tzw. zakłady pracy chronionej jakim są np. firmy ochroniarskie zatrudniają osoby niepełnosprawne w których jest praca zmianowa po 12 lub 24 godz dyżuru.
Ale chyba tylko z 3 grupą a nie z 1 czy 2. Chyba że przy biurku. 3 grupa nie ma uprawnień o których mowa wyżej.
Cuda się zdarzają. Byłem świadkiem że kobieta (pielęgniarka) na wózku na komisji miała zabraną grupę inwalidzką z wyjaśnieniem, że może przecież pracować bo ma zdrowe ręce. :shock:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: L-4

Post autor: ANDY12345 »

Z umiarkowanym i znacznym i nie za biurkiem tylko na budowie. W firmach ochroniarskich jest to prawnie dopuszczalne. Wiele jest ogłoszeń zatrudnię z 1 lub 2 i schorzeniem specjalnym bo za to są dodatkowe pieniądze :lol: :lol: :lol: Jakiś czas temu pracowałem ale po paru dyżurach 24 h poszedłem na zwolnienie lekarskie (L-4) i powiadomiłem PIP o warunkach pracy: obchody w nocy po nie oświetlonym terenie, sprawdzanie ciężarówek co mają na pace, pierwszy dzień bez stołków i czajnika, brak ogrzewania w pakamerze mało? PIP nie dopatrzył się przewinień :lol: :lol: :lol: .
W tym pości jest L-4 czyli druk ZLA.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4

Post autor: darek »

jan19557 pisze: 07 gru 2018 21:02
ANDY12345 pisze: 07 gru 2018 20:40 Nie do końca, tzw. zakłady pracy chronionej jakim są np. firmy ochroniarskie zatrudniają osoby niepełnosprawne w których jest praca zmianowa po 12 lub 24 godz dyżuru.
Ale chyba tylko z 3 grupą a nie z 1 czy 2. Chyba że przy biurku. 3 grupa nie ma uprawnień o których mowa wyżej.
Cuda się zdarzają. Byłem świadkiem że kobieta (pielęgniarka) na wózku na komisji miała zabraną grupę inwalidzką z wyjaśnieniem, że może przecież pracować bo ma zdrowe ręce. :shock:
Jeżeli nie posiadasz orzeczenia ze stopniem Znacznym ( 1 grupa ) lub Umiarkowanym ( 2 grupa) Nikt w ZPCHR w POLSCE Cie nie ZATRUDNI
Primo
Dajesz odpis na PFRON
Pracodawca bierze za Ciebie refundacje kosztów zatrudnienia do 1600 złotych
Oczywiście gdy masz Informacje że masz Grupę SPECJALNĄ kilka jest takich chyba 8 to JESTES nie do ruszenia w takiej Firmie bo dodatkowo Pracodawca kasuje chyba 600 czy 800 złotych do sprawdzenia a Takiemu wypłaca ..2100 Brutto plus bierze za niego pełną stawkę zaczynającą się od 15 złotych netto
Czyli otrzymuje za Takiego Pracownika 168 x 15zł netto plus Vat plus 1600 plus 800 daje to ponad ..5 000 złotych BRUTTO
a koszt nawet z bonusami nie przekracza 3 000 złotych

I taki łaskawie da lub nie da mi zgody na L-4 i wyjazd do Sanatorium :D
ODPOWIEDZ