L-4

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

L-4

Post autor: annaw142 »

Przebywając w sanatorium z ZUS będę chciała skorzystać ze zwolnienia lekarskiego. Gdzie muszę to załatwiać i w jaki sposób? Jak dostarczyć do zakładu pracy w odpowiednim terminie?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: L-4

Post autor: p-siak »

Przed wyjazdem dasz xsero skierowania w pracy, po powrocie dasz zwolnienie,które będzie wypisane na koniec.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4

Post autor: annaw142 »

Po raz kolejny dziękuję :) Czyli nie martwić się że to zwolnienie dam dopiero po powrocie? Wystarczy im w pracy ksero skierowania?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: L-4

Post autor: p-siak »

Wystarczy, na początku nie dają zwolnienia-wszak nikt nie wie ile tam będziesz.Czy może dwa turnusy,czy/nie życzę/
wylecisz za ,,awantury".Wszystko się zdarza,różni jesteśmy.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4

Post autor: annaw142 »

Grzegorz, właśnie się dowiedziałam że prawdopodobnie pobory za czas mojego pobytu w sanatorium dostanę z miesięcznym opóźnieniem. Czy rzeczywiście tak to wygląda w praktyce?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

L-4

Post autor: p-siak »

Ja zawsze brałem urlop-bo miałem sporo.Raz jednak na koniec wziąłem zwolnienie,to przeliczyli mi ponownie.
Też tak zrób, to dostaniesz wypłatę w terminie.Lub zapytaj pani od płac.Pozdrawiam.
annaw142
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 15 cze 2018 22:33
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4

Post autor: annaw142 »

A jak się ma do tego urlop zdrowotny? Czy lepiej finansowo wyjdzie?
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

L4

Post autor: p-siak »

Nie wiem co to urlop zdrowotny.Generalnie raczej urlop wypoczynkowy najlepiej jest płatny.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: L-4

Post autor: sztani »

Na wyjazd z ZUS nie można wykorzystać urlopu zdrowotnego Mówię o slawetnych 21 dniach mając grupę niepełnosprawności .Chyba , ze mowa o innym urlopie zdrowotnym .Pozdrawiam :)można tydzień L4 a dwa urlop lub odwrotnie .poboru z opóźnieniem dopiero po dostarczeniu druku ZSLA czyli dawnego L 4
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4

Post autor: darek »

annaw142 pisze: 30 wrz 2018 13:26 Przebywając w sanatorium z ZUS będę chciała skorzystać ze zwolnienia lekarskiego. Gdzie muszę to załatwiać i w jaki sposób? Jak dostarczyć do zakładu pracy w odpowiednim terminie?
????

Na jakiej podstawie wydaje Ci się ,że "Będziesz chciała "
Wg wszelkich informacji od czasu od kiedy ISTNIEJE Prewencja rentowa ZUS czyli tzw Sanatoria ZUS-owskie ZAWSZE otrzymuje się zwolnienie tzw L-4.
Jedynie od Zainteresowanego zależy czy ów druk dostarczy do Swojego Personalnego czy NIe.

Napisałaś ,że za czas Absencji otrzymasz w kolejnym okresie rozliczeniowym .
Oczywiście w każdym zakładzie istnieje Regulamin Pracy i Płacy i wg niego Pracownik jest Rozliczany.
Istnieje oczywiście możliwość - Rozmowy z owymi działami
Wszak już teraz 95% Obiektów sanatoryjnych wystawia druki elektroniczne z chwilą wypisania są u Pracodawcy jak i w ZUS-ie
Kwestia Empatii Pani z księgowości ,która ma wcześniej od Pani z HR ksero skierowania wyliczenia poborów za czas absencji -Jest to i tak 70% poborów bo zwolnienie szpitalne.

Ostatnio Moja Ukochana Kadrowa na podstawie scanu skierowania a pobyt był od 20 Normalnie dała zlecenie do Dz Finansowego i za dni do 31 miałem wypłacone pobory , reszta była w kolejnej wypałacie a druk L-4 po powrocie .

A pobyt wrześniowy był w środku miesiąca od 6 do 27 i w dniu wyjazdu druk był w skrzynce Pani Personalnej pobory dziś ..weszły
Zastanawiam się gdzie Masz Problem
ODPOWIEDZ