L-4

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L4

Post autor: darek »

Maria1964 pisze: 05 gru 2018 10:14 Pytanko...będąc pracownikiem jadę do sanatorium....wiadomo że tu mam L4 ale czy po tym też dostaje L4 ..dziękuję
????

Raczej czy też na pewno jadąc do Sanatorium NIE otrzymasz tzw zwolnienia L-4
chyba że
Masz skierowanie z NFZ jako ; Uzdrowiskowe Leczenie Szpitalne wtedy otrzymujesz od Dnia pojawienia się na wniosku oraz 1 dzień po jako tzw dojazdowe choć ostatnio Doktorzy nie wypisują tego dodatkowego dnia bo twierdza że w dniu wyjazdu dotrze się na terenie Polski.

Otrzymasz L-4 jadąc z ZUS jako Prewencja
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: L4

Post autor: Samosia »

Maria1964 pisze: 05 gru 2018 10:14 Pytanko...będąc pracownikiem jadę do sanatorium....wiadomo że tu mam L4 ale czy po tym też dostaje L4 ..dziękuję
Jadąc do sanatorium niestety ale trzeba jako osoba pracująca poświęcić swój urlop no chyba,że tak jak napisał poprzednik jedzie się do Szpitala Uzdrowiskowego to wtedy dają L4
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: L4

Post autor: przedszkolanka »

Witam. Jadąc do sanatorium z NFZ trzeba wykorzystać urlop wypoczynkowy, z ZUS przysługuje zwolnienie lekarskie. pozdrowionka :)
Maria1964
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 08 lis 2018 12:17
Oddział NFZ: Śląski

Re: L4

Post autor: Maria1964 »

Dziękuję..ino ja jadę na L4 ..I tu właśnie to pytanko czy zaraz do pracy czy jeszcze jakieś wolne ...
Maria1964
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 08 lis 2018 12:17
Oddział NFZ: Śląski

Re: L4

Post autor: Maria1964 »

Myślę że to widzą wszyscy..bo nie łapie odpowiedzi 😋😋😋jadę z prewencji Zus do sanatorium i wiem że to na L4 jest..ale czy jezzcze jakies wolne po sanatorium czy odrazu do pracy bo trza się zregenerowac po sanatorium 😋😋😋😋😋
forumowicz

Re: L4

Post autor: forumowicz »

Mario, lekarz może Ci wystawić zwolnienie lekarskie nawet na kilka dni po końcu turnusu rehabilitacyjnego, to dłuższe w jakiś sposób trzeba uzasadnić .
W niektórych przypadkach zwolnienie może być nawet na dzień przed terminem rozpoczęcia turnusu .
Na wizycie lekarskiej lub u pielęgniarek (w zależności jakie są procedury w ośrodku) trzeba o tym powiedzieć .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L4

Post autor: darek »

Pytanie było zadane dość ogólnie
Maria1964 pisze: 05 gru 2018 10:14 Pytanko...będąc pracownikiem jadę do sanatorium....wiadomo że tu mam L4 ale czy po tym też dostaje L4 ..dziękuję
Teraz mając informację że jedziesz w ramach prewencji ZUS
Oficjalnie bo jesteś kierowana przez tzw Komisję Zwolnienie -absencja należy się od dnia Skierowania do dnia ukończenia prewencji plus ew. Jeżeli obiekt jest usytuowany w miejscu gdzie JEST PROBLEM z komunikacją plus 1 dzień
Jest OPCJA jeżeli oczarujesz Doktora dodatkowego 1 czy 2 dni ale wiadomo jak to jest
Maria1964
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 19
Na forum od: 08 lis 2018 12:17
Oddział NFZ: Śląski

Re: L4

Post autor: Maria1964 »

:roll: :roll: :roll: :roll: oczaruje lekarza :lol: :lol: :lol: :lol: dziękuję za odp..miłego dnia
przedszkolanka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 303
Na forum od: 06 sty 2012 10:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: L4

Post autor: przedszkolanka »

Witam. Wydaje mi się, że jeden dzień przed rozpoczęciem turnusu i jeden bądź dwa po zakończeniu może lekarz wydać zwolnienie. pozdrowionka. :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: L-4

Post autor: jan19557 »

Jadąc do sanatorium w ramach L-4 należy się dodatkowe 2 dni na dojazd do i z a w jakiej konfiguracji to zależy od kuracjusza tylko nie wszyscy o tym wiedzą, sam miałem z tym problem bo mimo, że już z tego korzystałem to za drugim czy trzecim razem mi odmówiono i po rozmowie z panią dyrektor i telefonem przy niej do departamentu rehabilitacji ZUS (tel. [tel]) skąd miałem wiadomości wcześniej wystawiono według mojej prośby. jest warunek, że należy to zgłosić w dniu przyjazdu do pielęgniarki przyjmującej lub lekarza. Procentowa zapłata za L-4 zależy też od wieku chorego , do 50 (80%) i po (70%)
Ostatnio zmieniony 07 gru 2018 20:12 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nr tel.
ODPOWIEDZ