L-4

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: L-4

Post autor: forumowicz »

[...] Procentowa zapłata za L-4 zależy też od wieku chorego , do 50 (80%) i po (70%)
Janie co Ty mówisz , L-4 płatne jest zazwyczaj 80% , tylko do 50 lat zakład pracy płaci wynagrodzenie chorobowe za 33 dni , po 50 -14 dni , a następnie jest zasiłek chorobowy finansowany z ZUS-u , natomiast te 70% dotyczy pobytu w szpitalu po wyczerpaniu limitu dni .
Awatar użytkownika
Tytus
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 23
Na forum od: 13 kwie 2014 16:59
Oddział NFZ: Śląski

Re: L-4

Post autor: Tytus »

Jak teraz to będzie wyglądało skoro weszły Ezwolnienia.
forumowicz

Re: L-4

Post autor: forumowicz »

Tytus , będzie tak samo .
Będąc na turnusie w sierpniu br. moja doktor prowadząca wysyłała e-zwolnienia .
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: L-4

Post autor: beatricze »

witam
eZLA wystawia lekarz po zakończeniu leczenia.Nie możne mniej niż pobyt w szpitalu. Może więcej.Tak to teraz działa.Tz, że możesz mieć urlop na początku kuracji, ale na koniec możesz jeżeli taka opcja jest wskazana mieć zwolnienie.
pozdrawiam :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3431
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: L-4

Post autor: Dzia_dek »

Jak teraz to będzie wyglądało skoro weszły Ezwolnienia.
Normalnie ... :) będzie tak samo :? ... albo gorzej ... :lol: :lol:
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: L-4

Post autor: kajacek »

Potwierdzam z tymi dodatkowymi dniami zwolnienia na dojazd i wyjazd - należy to tylko zglosić w dniu przyjazdu - pamiętam, że w tym roku mocno zastanawiałem się nad dwoma dniami po zakończeniu turnusu (oddziałowa i lekarz nie robili zbytnich problemów, bo jechałem z Bieszczad do centrum Polski) - tylko nie chciałem sobie robić dodatkowych problemów w pracy (trochę w tym roku byłem na L4: najpierw wypadek w pracy i 8 tygodni zwolnienia, a po miesiącu sanatorium ZUS prawie 4 tygodnie).

Ale spokojnie można to zalatwić - na pewno należy się po prewencji zdrowotnej ZUS - nie wiem jak w przypadku NFZ
ignacy64
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 10 gru 2016 18:48
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 0

Re: L-4

Post autor: ignacy64 »

Dziś doznałem szoku zgłaszam pani prezes że w wybieram się do sanatorium w styczniu z prewencji rentowej a ona mówi że musze wypełnić wniosek o wyjazd i ona zdecyduje czy pojadę na urlopie czy zwolnieniu lekarskim.Mam skierowanie.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1709
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: L-4

Post autor: p-siak »

Chyba p.prezes zagalopowała się.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: L-4

Post autor: beatricze »

Witam
Jeżeli masz grupę i z niej korzystasz to masz dodatkowe dni urlopu może o to chodzii.Jezeli nie to co ma piernik do wiatraka. Nie ona o tym decyduje.
Miłego
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: L-4

Post autor: jan19557 »

U mnie w pracy e- zwolnienia działają już od 2017 i nie było żadnych problemów wręcz odwrotnie, nie trzeba dostarczać druków L-4 do pracy.
ODPOWIEDZ