Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Petrosj »

Na skierowaniu na prewencje rentowa ZUS - 500 km od miejsca zamieszkania mam adnotacje o przyslugujacym mi zwrocie koztów podroży do i z uzdrowiska - w 2 klasie pociagu pospiesznego.
Co jednak gdy do uzdrowiska musze polowe drogi odbyc pociągiem a połowę autobusem linii prywatnej (bo PKS był nierentowny i został zlikwidowany). No i na tej linii kolejowej nie kursuja pociagi pospiezne tylko same ekspresy.
Czy wobec powyzszego cala podróż musze odbyć na wlasny koszt, czy odbywam bez załączania biletów a zostanie mi zwrócony ryczałt według kilometrów ?

Czy o zwrot wystepuję przed wyjazdem, czy po powrocie ?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7129
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: jacky6 »

Petrosj pisze: 05 paź 2018 22:33 Czy o zwrot wystepuję przed wyjazdem, czy po powrocie ?

Tuż przed wyjazdem wołają Cię do recepcji ...
:mrgreen: ... :ugeek:

zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: zbigniew165 »

W dniu przyjazdu dostajesz w recepcji druk do wypełnienia, do niego podpinasz bilet z pociągu/za expres nie zwracają/i bilet autobusowy-nie ma znaczenia czy PKS czy linia prywatna. Zanosisz wypełniony druk do odpowiedniego pokoju i po kilku dniach jest ogłoszenie na tablicy w holu, żeby zgłaszać się po pieniądze za podróż. Płacą od razu za przejazd w obie strony. Tak było w Ustroniu w Równicy. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: forumowicz »

Petrosj, zwrot kosztów odbywa się pod koniec turnusu (2-3 dni ) , należy mieć bilety jeśli nie to wypłacają przelicznikiem jaki on jest to wiedzą pracownicy . Jeśli będziesz jechał własnym autem to również rozliczą Cię ale nie w/g tzw kilometrówki .
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: beatricze »

Witam
Właśnie wróciłam z prewencji Zus, najkorzystniej mieć bilet na pociąg i na autobus i to w 2 strony.Bo inaczej drogę powrotna przelicza kilometrówkę i wychodzą marne grosze. Ja za 127 km dostałam 20 zł.
forumowicz

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: forumowicz »

Beatricze,

to co przedstawiasz w jedną stronę liczą x dwa
forumowicz

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: forumowicz »

Z Poznania do Kołobrzegu jest 300km. kupiłam bilet u przewoźnika Telesfor w kwocie 58 zł.
Dwa dni przed ukończeniem turnusu otrzymałam zwrot za przejazd w obie strony 116 zł. ( wystarczył 1 bilet )
Natomiast koleżanka za przejazd samochodem z Szamotuł do Kołobrzegu i z powrotem otrzymała 64 zł. ( około 230 km. )
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Grzegorz DG »

Ja jechałem busem prywatnym pod koniec turnusu dostałem zwrot za dwie strony na podstawie biletu cała suma.
Petrosj
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 196
Na forum od: 14 gru 2017 07:50
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Petrosj »

zbigniew165 pisze: 05 paź 2018 22:58 W dniu przyjazdu dostajesz w recepcji druk do wypełnienia, do niego podpinasz bilet z pociągu/za expres nie zwracają/i bilet autobusowy-nie ma znaczenia czy PKS czy linia prywatna. Zanosisz wypełniony druk do odpowiedniego pokoju i po kilku dniach jest ogłoszenie na tablicy w holu, żeby zgłaszać się po pieniądze za podróż. Płacą od razu za przejazd w obie strony. Tak było w Ustroniu w Równicy. Pozdrawiam
Jak mogę podpiąć bilet powrotny (jeśli posiadam) skoro jeszcze go nie wykorzystałem ? Wykorzystam go dopiero podczas powrotu do domu.
U mnie inne będą bilety w strone TAM oraz w stronę POWRÓT, gdyż w stronę TAM w dniu wyjazdu nie kursuje bezpośredni autobus (wszystkie z drukarki komputerowej tzw e-bilety)
forumowicz

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: forumowicz »

Witaj, zwrot pieniążków otrzymasz na podstawie biletu który załączysz razy dwa. Czym i za ile pojedziesz w drodze powrotnej nikogo w sanatorium nie interesuje. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ