Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: ANDY12345 »

A ja obojętnie czym dojechałem na turnus mówiłem że samochodem bo i tak odległość przeliczana jest po ZUS-owsku (na odwrocie skierowania pisze) i zależy od kilometrów. Jak się pytali o nr rejestracyjny to podawałem znajomego. Jak załączysz bilety i cena przekroczy wyliczenie to i tak nie zwrócą Ci więcej. Natomiast jak podasz że autem to będzie ryczałt i dostaniesz więcej niż za bilety.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: zbigniew165 »

Andy12345 wprowadzasz forumowiczów w błąd. Nie ma żadnego ryczałtu, tylko jest ok 20 groszy za kilometr. Za dojazd swoim samochodem dostaniesz grosze. To było już tyle razy wałkowane, że szkoda dalej o tym pisać. Przeczytaj nasze poprzednie posty w tym temacie, to wszystko będziesz wiedział.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Obydwaj nie macie racji. Ani Andy, ani Zbigniew. :roll: Zapraszam pod ten link; :)
viewtopic.php?f=13&t=18920&p=748352&hil ... du#p748087
Nie chce mi się kolejny raz tego powielać. :? Tam jest wszystko czarno na białym. :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Tak robiłem i będę robił, a jak ktoś chce po swojemu to jego sprawa. Z tyłu skierowania zostało wszystko napisane, tylko trzeba chcieć doczytać a nie tylko gdzie i kiedy. "Ryczałt" jak napisałem to odnośnik do cen biletów kolejowych bo płacisz nie za konkretne kilometry które przejechałeś ale przedział np. do 50 km, od 50 - 100 km itd. Robiąc tak jak napisałem zostaje mi parę złotych w kieszeni na 3-4 piwa :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Andy nikt Ci nie mówi żebyś robił inaczej. Jeśli twierdzisz, że tak jest dobrze dla Ciebie to tej wersji się trzymaj.
Jeśli te 3 lub 4 piwa mają Ci uratować życie to też ok. Ale nie wprowadzaj ludzi w błąd. Właśnie za dojazd swoim
samochodem masz naliczaną kasę z tej tabeli przejazdów kolejowych (czyli wg Twojego rozumowania za ryczałt).
Gdybyś uważnie i na spokojnie przeczytał tamte posty to wszystko byłoby dla Ciebie jasne. No chyba żeby nie. :roll:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Przelewacie puste w próżne.Jeżeli co chwila ludzie się pytają to coś z Waszymi tłumaczeniami jest nie tak .Zresztą Ty też nie czytasz dokładnie bo napisałem że zostaje na 3-4 piwa a nie że je wypijam bo mają mi uratować życie, chyba że coś innego robisz z nimi.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Tak po prawdzie czytając posty niektórych osób to raczej twierdzę, że mają problemy z rozumieniem słowa pisanego,
jak na powyższym przykładzie,a nie z naszymi tłumaczeniami. Pewnych rzeczy już nie da się prościej wytłumaczyć,
a jak do kogoś nie dociera to trudno. A wracając do piwa, to czy ja gdzieś napisałem, że je wypijasz? Jak ktoś pisze,
że mu zostaje na piwo to pewnie wydaje to na kremówki, a piwo to tylko taki przelicznik. :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: ANDY12345 »

Widzę że jesteś upierdliwy i musisz za wszelką cenę postawić na swoim. To sobie dalej stawiaj jak nie rozumiesz.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: Dzia_dek »

Nie upierdliwy, a dokładny proszę pana, ale w jednym masz rację. Tego już nigdy chyba nie zrozumiem. :?
Dlaczego jeśli komuś brakuje argumentów w dyskusji, to staje się niegrzeczny i "wyłazi" z niego prostak. :roll:
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Zwrot kosztów wyjazdu - prewencja rentowa ZUS

Post autor: BozenaMat »

Oj ANDY ANDY............ :(

Może mi się teraz dostanie, że wtrącam się między wódkę, a zakąskę ale........
1. Nie zrozumiałeś ANDy Dzia_dka.... powiedzenie "zostanie na piwo" jest adekwatne do damskiego powiedzenia... "zostanie mi na waciki".
2. Awatar na ogół jest żartobliwą formą przedstawienia nas samych.
3. I chyba teraz to przynosisz sobie wstyd.

No dobrze.... powiedziała, co wiedziała....... czeka na baty :roll:
ODPOWIEDZ