Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: Marza70 »

....No teraz to już mam zupełny mętlik w glowie :lol: niepokój przeplata się z ciekawością itp. :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Niepokój zostaw w domu a weź ciekawość :D
forumowicz

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: forumowicz »

Po szpitalne NFZ czas oczekiwania dla dorosłych do 6 m-cy.Złożyłem wniosek w marcu 2018 wraz z załączoną kartą leczenia w szpitalu, odpowiedź NFZ - przydział turnusu na oddziale szpitalnym na czerwiec 2018 r. Tzw "po szpitalne" NFZ to termin nie oznaczony rodzajem leczenia we wniosku , nazwa potoczna, jeszcze z PRL, gdzie priorytetem były wyjazdy pacjentów po opuszczeniu szpitali na dalszą rehabilitację uzdrowiskową , np ; po stanach zawałowych, chorobach zawodowych, po wypadkach , których jak wiemy było dużo mniej na drogach i zakładach pracy. Otrzymałaś decyzję z NFZ po 1,5 miesiąca od złożenia wniosku z podaniem 5 miesięcznego terminu. Decyzja prawidłowa.Warto zadzwonić do NFZ , może jest zwrot ;) czy wolne miejsce , ale nie koniecznie tam :? gdzie by się chciało.W nowym skierowaniu takiego luksusu już chyba nie będziemy mieli.Jest propozycja usunięcia w obecnym skierowaniu poz.IV który jest dla lekarza POZ ,tj wnioskującego, w zamian będzie tam wpis dla lekarza NFZ, a poz.V nie będzie. Pozdrawiam Kotek1972 :ugeek:
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: Marza70 »

Ciekawość to pierwszy stopień do piekla :lol: :lol: :lol: tylko niech napiszą kiedy wyjazd :D
forumowicz

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: forumowicz »

Dobrze powiedzieli, szykuj się na zimowy turnus,zima też ma swoje :kwiat: uroki,może będzie nie taka mroźna.Lepsza od listopadowej szarugi.Kotek1972 :ugeek:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Dowiaduj się o zwroty może lepiej będzie Ci odpowiadać, lecz masz krótszy czas na przygotowanie się do wyjazdu nawet 2-3 dni :)
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: Marza70 »

W moim przypadku zwroty odpadają,chodzi o mój system pracy.W pracy muszą wiedzieć troszkę wcześniej kiedy mnie nie bedzie :kwiat:
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: Marza70 »

Jeżeli mogłabym wybierać to zima wolałabym klimaty górskie,ale czas pokaze :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14311
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: ANDY12345 »

Podpowiadam Ci że istnieje taka możliwość, termin może też być dłuższy ale to i tak Ty ostatecznie decydujesz. Mnie się udało ze zwrotów wyjechać we wrześniu a z kolejki prawdopodobnie teraz no i miałem ok 10 dni na przygotowanie. Udało mi się skorzystać i nie żałuję tego a wręcz przeciwnie :D
Marza70
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 41
Na forum od: 20 wrz 2018 19:34

Re: Poszpitalne NFZ - czas oczekiwania

Post autor: Marza70 »

Witam witam :kwiat: dziś numerek 318 :kwiat:
ODPOWIEDZ