Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: malgonia »

jestem kobieta z krwi i kości :lol: :lol: a Muszyna sobie nie poradzi,bo co ona proponuje w listopadzie?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14544
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Zabawy andrzejkowe :lol: , tańsze miejsca noclegowe, niedaleko do Krynicy, trasy zjazdowe, całoroczne lodowisko. Dobry gospodarz będzie umiał przyciągnąć ludzi, tylko trzeba chcieć :)
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Bietka »

Nieprawdą jest że w mazowieckim po 12 miesiącach można złożyć wniosek. Wróciłam pod koniec września 2018 a nowy wniosek złożyłam 2 listopada 2018.termin 26 m-cy
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ricolo666 »

Bietka pisze: 30 sty 2019 10:34 Nieprawdą jest że w mazowieckim po 12 miesiącach można złożyć wniosek. Wróciłam pod koniec września 2018 a nowy wniosek złożyłam 2 listopada 2018.termin 26 m-cy
Poczekaj do wyborow w maju :lol: :lol:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Bietka »

Nie wiem o czym mówisz. Stwierdzam fakty, które teraz obowiązują.
Jest projekt, który zakłada 12 miesięczny okres od powrotu z sanatorium po którym można będzie składać wniosek.Czy on przejdzie nie wiem a co mają tutaj wybory do europarlamentu nie pojmują czy wy nie przesadzacie?
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Atina »

Wczoraj miałam wizytę u lekarza rodzinnego...doktor potwierdziła ,że nie ma weryfikacji w pomorskim.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: violet58 »

Reasumując, ustawowe uregulowanie czasu po jakim można będzie składać ponownie wniosek o skierowanie na leczenie sanatoryjne zniesie w końcu widzimisię niektórych lekarzy i NFZ-ów w tym zakresie. Jedni kazali czekać rok inni wystawiali nowe wnioski tuż po powrocie - najważniejsze by 18 miesięczny okres pomiędzy pobytami nie uległ wydłużeniu. Parlament Europejski raczej nie ma nic do tego, jeśli już, to może jesienią zacznie się "kupowanie" głosów kuracjuszy, choć nie sądzę aby to była grupa obywateli, na których rządzącym czy pretendującym do rządzenia szczególnie zależy.

A jeśli chodzi o brak weryfikacji to wydaje mi się, że pani doktor "rodzinna" nie specjalnie zna przepisy bo póki co obowiązuje ustawowy zapis ,że skierowanie podlega weryfikacji po upływie 18 miesięcy licząc od dnia jego wystawienia. Jeśli w tym okresie leczenie nie mogło być rozpoczęte, skierowanie jest odsyłane do lekarza celem weryfikacji.
Pozdrawiam oczekujących :kwiat:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Nie będę upierała się czy obowiązuje już te 12 mies. karencji czy nie ale ...
W moim regionie (Podlaski NFZ) dotychczas można było po powrocie złożyć wniosek na następny pobyt sanatoryjny , czas oczekiwania był różny 18-19-20-21 miesięcy . Od jesieni ub roku nasz fundusz w odpowiedzi na taki szybki wniosek wydawał decyzję odmowną uzasadniając , że upłynął zbyt krótki czas aby stwierdzić czy rehabilitacja sanatoryjna przyniosła zamierzoną poprawę .
Na własne oczy widziałam 2 takie decyzje ale wiem o 5 takich przypadkach.
Moim zdaniem jest to taka weryfikacja już na dzień dobry .
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: violet58 »

Zależy jak postrzegamy słowo weryfikacja ;) Pierwsza rzecz jasna jest na wstępie kiedy lekarz balneolog zatrudniony w Oddziale NFZ dokonuje pierwszej weryfikacji - sprawdza kompletność załączników i Bóg wie co tam jeszcze... On decyduje czy wniosek jest zasadny, czasami wpisując miejscowości wskazane do leczenia opisanych w nim schorzeń. Kolejna weryfikacja to ta o której pisałem powyżej - wynikająca z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 lipca 2011 r. w sprawie kierowania na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową, którą przeprowadza lekarz wystawiający , jeżeli po upływie 18 miesięcy NFZ nie zrealizował zaakceptowanego już wstępnie jego wniosku.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Kochani, temat tyle razy już omawiany i opisywany wcześniej powraca. Zajrzyjmy głębiej w jego historię.
Rok po powrocie z sanatorium upłynie, Lekarz wystawia nowy niosek. Tak zrobi Lekarz, który bardzo służbowo i z powagą podchodzi do naszego leczenia w sanatorium.Powie jeszcze, skończyły się wczasy na koszt państwa. :)
Inny Lekarz w takim przypadku powie, albo nic nie powie i wystawi nowy wniosek od razu po powrocie z sanatorium, i tyle.
On wie że się długo czeka, najwyżej NFZ odeśle wniosek i już. Życie i dwie Osoby, Lekarze POZ. :)
Prawo jest jakie jest, a życie płynie....
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ