Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Tapamaraba »

Szpaczek pisze: 18 lis 2018 11:07 Ja proponowałabym wrzucić pracujących z całej Polski do 1 worka, do drugiego emerytów, oddzielić wyjazdy małżeńskie /osobno/, i skasować weryfikację. Nie może być tak że w innych województwach czeka się 26 mce a w innych 36 i dłużej. Zcentralizować rejestr kuracjuszy.
Szpaczku proszę wyjaśnić mi dlaczego małżeństwa maja jeździć osobno? Ja z mężem właśnie złożyliśmy wnioski oboje mamy problemy z kręgosłupem- nie są to problemy wyssane z palca. Komu to przeszkadza, że chcemy jechać razem?
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Że jedziecie to pewnie nikomu ale jak na miejscu nie można się załapać na pokój dwuosobowy bo wszystkie zajęte przez małżeństwa to ludzie się trochę denerwują bardzo delikatnie mówiąc. I mają rację, to nie wczasy małżeńskie , każdy chce się leczyć w godziwych warunkach a nie gnieździć się w pokojach wieloosobowych. I piszę o tym co widzę i słyszę z obserwacji bo ja na dwójki nie poluję.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7127
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Szpilkowe zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: jacky6 »

Tapamaraba pisze: 13 kwie 2019 20:38 Komu to przeszkadza, że chcemy jechać razem?

Jak ww temacie - Szpilce ...
:mrgreen: :ugeek:

emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: emik »

Tapamaraba, ja myślę, że chodzi o pokoje, nie o wyjazdy małżeństw jako takich. Tak jak pisze Szpilka. Jeśli na turnusie jest dużo małżeństw, dla reszty kuracjuszy, którzy są solo, zostają 3, 4 albo większe studia 2+3 , 2+2 (z jedną łazienka oczywiście). Są osoby, które może lubią być w takim większym pokoju, ale jak ktoś wolałby dwójkę, a słyszy, że te tylko dla małżeństw, to stąd czasami pojawiają się niesnaski. I szczerze mówiąc, jak najbardziej to rozumiem.A naprawdę są turnusy, gdzie jest mnóstwo małżeństw.
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ricolo666 »

Szpiilka pisze: 14 kwie 2019 00:03 Że jedziecie to pewnie nikomu ale jak na miejscu nie można się załapać na pokój dwuosobowy bo wszystkie zajęte przez małżeństwa to ludzie się trochę denerwują bardzo delikatnie mówiąc. I mają rację, to nie wczasy małżeńskie , każdy chce się leczyć w godziwych warunkach a nie gnieździć się w pokojach wieloosobowych. I piszę o tym co widzę i słyszę z obserwacji bo ja na dwójki nie poluję.
Popieram ,i tez mysle podobnie .Pozdrawiam :)Zreszto gdzie jest taki przepis ze malzenstwa koniecznie razem ,kwaterowac tak jak singli i po problemie
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: jan19557 »

Wiecie co. Troszkę sanatoriów już zaliczyłem i jak do tej pory tylko raz w Ciechu trafiłem na turnus, że było sporo par a dla reszty były raczej pokoje typu studio 2+2 lub 2+3 i raz mi się trafiła trójka ale niczego nie żałuję. To raczej sprawa dogadania się w pewnych sprawach. Ciężko jest tylko takim Ryśkom jak w Sanatorium miłości. Co za problem z łazienką nawet dla 5 osób. chociaż tego typu zakwaterowania są już rzadkością. Jeśli nawet będą kwaterować jak singli to i tak dla was może nie być dwójek bo pary mogą się dogadać w ten sposób, że dwóch panów bierze dwójkę i panie zrobią to samo a będą spać parami. Żaden przepis nie zabroni wyjeżdżać parze na ten sam turnus bez gwarancji wspólnego zakwaterowania chyba, że i wam nie będzie wolno dobierać sobie drugiej osoby do pokoju. Ludzie myślę, że to zwykła zawiść bo dlaczego wy macie mieć prawo jedynki dwójki a nie mieszkać w trójce. W tej sytuacji powinny być w sanatoriach tylko same dwójki lub same jedynki. Nie korzystam z takich sytuacji ale uważam że powinni mieć takie możliwości , być może z pewnym zastrzeżeniem co do ilości pokoi do takich sytuacji przeznaczonych
Awatar użytkownika
tadek 1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 164
Na forum od: 13 gru 2013 04:53
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: tadek 1 »

Czy juz zmiany obowiązują w całym kraju? Czy jeszcze można składać wniosek jestem wraz z zoną po turnusie i niewiem czy jest sens składać czy odczekać rok i dopiero złozyc wniosek.Pozdrawiam tadek NFZ Dolnyślask.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: jan19557 »

Wszystko jest po staremu. Składajcie najszybciej jak się da. Powodzenia.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Myślę , że powinieneś bardziej zorientować się jak to jest w Twoim Funduszu.
Teoretycznie można złożyć lecz ostatnimi czasy NFZ-ty wydają taką decyzję "[...] w związku z tym iż upłynął zbyt krótki czas od przebytej kuracji , nie można stwierdzić jednoznacznie stopnia poprawy zdrowia , nie kwalifikuje się pan/pani .... " może nie dosłownie ale w tym tonie . Podlaski NFZ wydaje takie decyzje dla osób , które złożyły wnioski w ciągu 6 miesięcy od ostatniego pobytu .

powodzenia :)
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

O Bibi. To chyba podlaski wspolpracuje z waminskomazurskim, bo właśnie mi prawie dokładnie tak odpowiedzieli raz. Dlatego czekam teraz az minie pół roku od zakończenia pobytu i składam.
ODPOWIEDZ