Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Atina pisze: 18 lut 2019 14:53 NFZ kujawsko-pomorski znajoma dziś dostała odmowę....adnotacja ponowne skierowanie po 12 miesiącach od powrotu.

uuuuu, dobrze że zdążyłam złożyć w ubiegłym roku - w grudniu. Zmian y pewnie są od tego roku, już dawno się o tym mówiło. Podstawę prawną pewnie podali, prawda?
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Bietka »

W mazowieckim złożyłam miesiąc po przyjeździe tj. w listopadzie 2018, żaden rok po przyjeździe jeszcze nie obowiązuje to jest widzimisię NFZ w regionie.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Bietka »

jeszcze dodam, że zmiany te mają być wprowadzone w pierwszym półroczu 2019, obecnie trwają konsultacje społeczne i ustawa jeszcze nie obowiązuje.( sprawdziłam proces legislacyjny)
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Fiu fiu,wyjeżdżam do sanatorium z NFZ,oczekiwanie ?33 miesiące w Kuj-Pom. : ;)
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

no tak, ale to teraz jedziesz, te 33 m-ce były na podstawie wniosku złożonego ponad dwa lata temu. W tym roku ma się zmienić. Rok karencji i 18m-cy oczekiwania. Czyli razem 30 m-cy od poprzedniego wyjazdu. Trzy miesiące czyni różnicę. :roll:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Każda zmiana niesie nadzieję na poprawę stanu,zobaczymy w przyszłości jak to się sprawdzi w praktyce.Zaczynam wątpić w to,czy uda się skrócić czas oczekiwania.Ludziska sa schorowani,przeciążeni pracą i potrzebne jest naturalne lecznictwo,oby składający wniosek "doczekał"wyjazdu : :? :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: darek »

Bietka pisze: 22 lut 2019 15:09 W mazowieckim złożyłam miesiąc po przyjeździe tj. w listopadzie 2018, żaden rok po przyjeździe jeszcze nie obowiązuje to jest widzimisię NFZ w regionie.
???????????????????????????????????????????

Mazowieckie złozyłam miesiąc po przyjeżdzie ????

Jest Kilka osób w województwa mazowieckiego i ich podobnie jak tych ze ślaska Obowiązuje czas 12 miesięcy od powrotu .
Fakt jest opcja na leczenie tzw Poszpitalne z NFZ lub Prewencja z ZUS

Ale ,aby Ktoś przyjął miesiąc po chyba że ma Pani przyjemnośc Pracy w NFZ wtedy ok
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

sroczka1955 pisze: 07 mar 2019 11:21 Zaczynam wątpić w to,czy uda się skrócić czas oczekiwania.
ja też.
Jakoś nie przekonuje mnie ich logika. Nie będzie weryfikacji czyli odpadnie koszt wysyłania wniosków do przychodni w celu potwierdzenia. I to cały profit - bardziej dla NFZ niż dla kuracjusza.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Bietka »

Nie pracuję w NFZ a w rolnictwie , wniosek złożyłam normalnie w NFZ mazowiecki oddział 2 listopada a 26 września 2018 wróciłam z Lądka Zdrój sanatorium Jubilat. Nikt nie robiła problemu.Najlepiej zadzwonić jak ktoś ma wątpliwości.
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

Sroczka..tak jak wcześniej pisałem..
Logicznym rozwiązaniem całego tego bałaganu byłoby oddzielenie leczenia sanatoryjnego i rehabilitacji od struktur NFZ. W bardzo prosty sposób.
Każdy ,który odprowadzał składki zdrowotne przez min. 15 lat,powinien mieć coroczną, stałą kwotę np .1200 pln przekazywaną przez Skarb Państwa,na konto rehabilitacyjne.
Kasa wirtualna ,bo innej nie ma ,ale nie do ruszenia na nic innego poza rehabilitacją.
Chcesz, korzystasz z tej kwoty na rehabilitację ambulatoryjną,chcesz jechać co roku do sanatorium , tam gdzie Ci się podoba i gdzie leczą Twoje schorzenie,skierowanie od lekarza,plus Twoja dopłata do pobytu i jedziesz.
Nie stać Cię dopłacić? Czekasz rok, drugi lub trzeci,zależy na jaki standard rehabilitacji i pobytu się decydujesz ,zbierając co roku po 1200 pln na Koncie Rehabilitacyjnym .
NFZ nie bierze w tym udziału,nie ma kolejek,pacjent zadowolony i ośrodki również. ...bezgotówkowo i na spokojnie.
Skarb Państwa zadowolony,z powrotu kasy w formie podatków ,kółko się kręci ,a partia ,która wychodzi z takim pomysłem ma głosy potencjalnych wyborców.
Ktoś kto nie chce jeździć lub korzystać z rehabilitacji, uzbieraną kasę może przekazać,jako formę darowizny lub pomocy ,na wskazaną osobę i też tylko w ramach rehabilitacji. Proste?
Pozdro All
ODPOWIEDZ