Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

Violet , świadomie użyłam słowa "weryfikacja" , ponieważ uprzednio to było takie "klepnięcie" - zaszeregowanie do rodzaju schorzeń , jedynie w szczególnych przypadkach odmawiano sanatorium .
Ja w ogóle nie odnosiłam się do weryfikacji po 18 miesiącach od złożenia wniosku , no i oczywiście miałam na myśli Podlaski NFZ.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: violet58 »

Nie zamierzałem polemizować, mnie to w sumie "rybka" - bardziej przywiązuję się do półtorarocznej karencji, która mija za miesiąc. POczekam jeszcze miesiąc, dwa i rozpocznę polowanie na zwroty. A wracając do proponowanych zmian jakoś cicho nad nimi, teraz rządzący mają ważniejsze sprawy... ;) :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Fionka »

Witam . Łódzki NFZ nie wie nic o proponowanych zmianach . Nawet się o tym przy porannej kawie nie rozmawia . Ok. 2 miesięcy wstecz zaczęłam dyskusje na ten temat , podpytywałam lekarzy o ich zdanie . Wielokrotnie usłyszałam stwierdzenie -----Nikt sobie nie strzeli samobója . Temat Służby Zdrowia, temat ZUS- to tematy których, każdy u GÓRY się boi . Nikt chyba się nie odważy oficjalnie wprowadzić jeszcze większej reglamentacji . Krajanie ja już po 15 miesiącach . Czekam na termin z ZUS a potem zawisnę na telefonie i bój o zwroty.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Fionka, a te zwroty, to wybierzesz w góry, nad morze czy inne tereny. Ja czekam na zakwalifikowanie i przydział numeru w kolejce -pulmonologia. Oczywiście następny wyjazd również ze zwrotów.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Fionka »

Morza mam już po uszy . Od nowa zakochałam się w górach . Rok temu dostałam zielone światło , oczywiście z pominięciem Lądka - no chyba , że tam tylko na 3 dni . Góry mi się marzą :roll:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Fionka w naszym NFZ góry dostaniesz bez problemu ze zwrotów. Trudniej jest dostać sanatorium nad morzem, tak powiedziała mi Pani do której wydzwaniałem jesienią o zwrot. Ustroń był zawsze wymieniany jak były zwroty. Oczywiście odmawiałem wyjazdu do Ustronia i udało się wydzwonić Świnoujście. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Fionka »

Mam taką nadzieję . Tylko jest jedno małe ale ....Reumatologia a jako współistniejące kardiologia . Tak już któryś raz . Kardiolog , to chyba jedyny specjalista , którego widzę sporadycznie , przy planowanym przeglądzie :lol: W NFZ odpowiedziano mi , że schorzenia endokrynologiczne , jako takie je są ujęte w systemie i są pokrewne , co do wymagań klimatycznych . Obawiam się więc , że mogę zbyt dużego wyboru nie mieć . Tylko chyba Ustroń na kardio . jest , skoro mojego znajomego z kardiowerterem , co rok tam zawożą busem prosto po pobycie w\Łęczyckim szpitalu . Muszę popatrzeć co jeszcze na to kardio . Te magiczne 26 miesięcy wypadnie mi na przełomie grudnia i stycznia . Boję się żeby mi jakiegoś Ciechocinka nie dali
Awatar użytkownika
gosiam
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 665
Na forum od: 01 mar 2013 18:28
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 16

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: gosiam »

Elu...wal do Ustronia do Sanatorium Miłości... :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Fionka »

Małgoś a w ucho chcesz :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Felice »

Na kardiologiczne Polanica,Kudowa,Duszniki,Rymanów.
ODPOWIEDZ