Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Chmurka07 »

Mam podobnie jak Fionka marzą mi się góry ale przez to :serce: balneolog nie chce być łaskawy mimo że kardiolog nie widzi problemu. Ciśnienie mam w normie.
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

ja chce do Ustronia :twisted: do sanatorium , gdzie jest miłość :P :P
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

To idź na planty..... powinieneś wiedzieć gdzie ;) :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

no kurde nie wiem :evil: ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Ale te krakowskie ;) :lol: :lol: :lol:
forumowicz

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: forumowicz »

dawno na nich nie byłem ;)
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

A wracając do tematu głównego. Ciekaw jestem jak proponowana przez Ministerstwo Zdrowia ,zmiana czasu ,na 12 miesięczną karencję składania wniosku o ponowne skierowanie na wyjazd ,ma się do jednostek chorobowych na które był poprzedni wyjazd. I tak np. wracam z pobytu sanatoryjnego gdzie byłem rehabilitowany reumatologicznie ,to rozumiem,by sprawdzić czy jest poprawa ,to te owe 12 miesięcy musi minąć(a dlaczego nie 6 albo 18 lub 10?,skąd takowe wyliczenia ma MZ )? ),ale równolegle leczę się kardiologicznie i też jako jednostka chorobowa podlegam możliwości kuracji sanatoryjnej ...czy wtedy mogę złożyć wniosek niezależnie od upływu czasu od ostatniego pobytu?
Logicznym rozwiązaniem całego tego bałaganu byłoby oddzielenie lecenia sanatoryjnego i rehabilitacji od struktur NFZ. W bardzo prosty sposób. Każdy ,który odprowadzał składki zdrowotne przez min. 15 lat,powinien mieć coroczną, stałą kwotę np .1000 pln przekazywaną przez Skarb Państwa,na konto rehabilitacyjne. Kasa wirtualna ,bo innej nie ma ,ale nie do ruszenia na nic innego poza rehabilitacją. Chcesz korzystasz z tej kwoty na rehabilitację ambulatoryjną,chcesz jechać co roku do sanatorium i tam gdzie Ci się podoba,wskazanie od lekarza,plus Twoja dopłata do pobytu...Państwo nie bierze w tym udziału,nie ma kolejek,pacjent zadowolony i ośrodki również. Nie stać Cię dopłacić? Czekasz rok drugi lub trzeci,zależy na jaki standard rehabilitacji i pobytu się decydujesz ,zbierasz po 1000 co rok i wniosek o przelew na dany pobyt...bezgotówkowo i na spokojnie. Ktoś kto nie chce jeździć uzbierana kasa ,jako forma darowizny na wskazaną osobę i też tylko w ramach rehabilitacji. Proste?
Pozdro All
Awatar użytkownika
alien
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 892
Na forum od: 24 maja 2016 09:00
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: alien »

Zapomniałem dodać,że najbardziej zarabia na tym Państwo...kasa wirtualna,z naszych składek,a czysty zysk na komercyjnym wykorzystaniu tej kasy i jej powrót w postaci żywej gotówki w podatkach..Ale co ja będe podpowiadał,jeszcze mnie ministrem zrobią i psy będą mnie obsikiwały... :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: ANDY12345 »

Nie wiem czy by się sprawdziło :
1. jeżeli teraz terminy są 3-4 letnie to skąd miejsca na coroczne wyjazdy
2. wiele osób pracuje na zlecenie za minimalną lub na czarno czy półczarno, brak urlopu nie mówiąc o zgodzie na przerwę w umowie
3. pracując w ciężkich warunkach na zlecenie szybciej ulegamy chorobom z reguły narządu ruchu, a pobyt na leczeniu nie uleczy nas, tylko poprawi na
jakiś czas, gdyż w pracy z powrotem pogorszy się stan zdrowia
4. z reguły pracodawca nas zwolni i nie będziemy mieli za co żyć nie mówiąc o wjeździe
5. skorzystają na tym tylko osoby pracujące na etacie w państwowej firmie a pozostali będą oglądać "sanatorium miłości" :lol: :lol: :lol:
To są moje spostrzeżenia takie na gorąco.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Proponowane zmiany w wyjazdach do sanatorium NFZ

Post autor: Atina »

Chmurka07 pisze: 15 lut 2019 13:43 Mam podobnie jak Fionka marzą mi się góry ale przez to :serce: balneolog nie chce być łaskawy mimo że kardiolog nie widzi problemu. Ciśnienie mam w normie.
Mam tak samo jak Ty :roll:
W górach czuje się jak ryba w wodzie...A NFZ tylko Kujawy :lol:
NFZ Pomorski od 2019 nie ma u nas weryfikacji to jest zmiana.
ODPOWIEDZ